مدیر سایت در
39,732

بهترین ضد آفتاب‌های رنگی بازار کدامند؟ این ۵ برند بهترین گزینه برای شما هستند!

بهترین ضد آفتاب‌های رنگی بازار کدامند؟ این ۵ برند بهترین گزینه برای شما هستند!

استفاده از کرم پودرهای سنگین و با کاور بالا به صورت مکرر و روزانه، به مرور زمان می تواند باعث انسداد منافذ پوست شود و به همین خاطر بسیاری از افراد تمایل دارند به جای استفاده از کرم پودر به صورت روزانه، از ضد آفتاب های رنگی استفاده کنند. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم ۵ ضد آفتاب رنگی خوب را بررسی کنیم.

ضد آفتاب رنگی خوب

یک ضد آفتاب خوب چه ویژگی هایی دارد؟

در ابتدا لازم است که با ضدافتاب خوب بیشتر آشنا شویم تا بتوانیم هم یک ضد آفتاب رنگی خوب انتخاب کنیم و هم از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنیم.  به همین خاطر ۵ ویژگی مهم یک ضد آفتاب خودب را بررسی می کنیم

SPF مناسب

SPF در واقع یک فاکتور حفاظتی در ضد آفتاب محسوب می گردد و میزان محافظت ضد آفتاب را در پوست نشان می دهد. استاندارد اروپا برای ضد آفتاب SPF 50 می باشد. که به این معنا است که این ضد آفتاب قادر است که از پوست شما در برابر بیش از ۹۸ درصد از پرتوهای مضر محافظت کند. ضد آفتاب های دارای SPF30 نیز محافظت کاملی دارند. این ضد آفتاب ها از پوست در برابر بیش از ۹۷ درصد از پرتوهای مضر نور خورشید محافظت می کنند.

 بافت سبک

بافت سبک نیز ویژگی مهم دیگری است که یک ضدافتاب خوب باید داشته باشد. ضد آفتاب مدت زمان طولانی روی پوست می ماند و به همین خاطر نباید باعث انسداد منافذ شود. همچنین باید روی پوست ایجاد احساس سنگینی کند. یک ضد آفتاب خوب باید به پوست اجازه تنفس دهد. فرم های فلوئیدی به علت این که بر پایه آب می باشند، بافت بسیار سبکی دارند.

ضد آفتاب رنگی خوب

ماندگاری خوب

ماندگاری فاکتور مهم دیگری است که اهمیت دارد. ضد آفتاب باید در مقابل تعریق، رطوبت و گرما مقاوم باشد و بتواند از پوست محافظت کند. یک ضد آفتاب خوب باید بتواند کارایی خود را در شرایط مختلف مانند انجام فعالیت های بدنی مثل دوچرخه سواری، شنا، دو و … حفظ کند و از پوست محافظت کاملی داشته باشد.

رطوبت رسانی

همان طور که می دانید نور خورشید می تواند باعث تبخیر آب پوست گردد و به همین خاطر لازم است که ضد آفتاب حاوی ترکیبات رطوبت رسان نیز باشد تا بتواند رطوبت از دست رفته پوست را بازگرداند. همچنین به حفظ رطوبت درون پوست نیز کمک کند. وجود ترکیباتی مانند عصاره آلوئه ورا، گلیسیرین، پنتیلن گلایکول و … باعث می شود که ضد آفتاب رطوبت رسان نیز باشد.

محافظت در برابر پرتوهای UV

نور خورشید دارای سه پرتو مضر می باشد که دو پرتو UVA و UVB آن به زمین می رسند. این دو پرتو باعث ایجاد لک روی پوست و پیری زود رس پوست می شوند. علاوه بر این در بروز بیماری های مانند سرطان پوست، التهاب و قرمزی پوست نیز موثر می باشند. فاکتورهای حفاظتی ضد آفتاب باید به گونه ای باشند که بتواند از پوست در برابر هر دو پرتو محافظت کاملی داشته باشند.

بهترین ضد آفتاب کرم پودری کدام است؟

ضد آفتاب کرم پودری الارو

ضد آفتاب رنگی خوب

این ضد آفتاب  را می توان بهترین ضد آفتاب کرم پودری دانست زیرا پوشش و کاور بسیار بالایی دارد و مانند یک کرم پودر با کاور بالا، می تواند تمامی مشکلات پوست را به طور کامل بپوشاند و باعث یکدست شدن ظاهر پوست شود. علاوه بر این از می تواند از پوست محافظت بسیار بالای ۹۵ درصدی نیز داشته باشد.

ضد آفتاب کرم پودری الارو بافت بسیار سبکی دارد و از انسداد منافذ پوست جلوگیری می کند. همچنین حاوی ترکیبات رطوبت رسان است که مانع از خشکی پوست می شود. این ضد آفتاب فاقد پارابن و ترکیبات مضر بوده و برای انواع پوست نیز مناسب است.

ضد آفتاب رنگی مای

ضد آفتاب رنگی خوب

ضد آفتاب مای دارای رنگ بژ طبیعی است و پوشش و کاور خوبی روی پوست ایجاد می کند. این ضد آفتاب دارای ۴ فاکتور محافظتی بوده و به همین خاطر محافظت بسیار کاملی از پوست در برابر نور خورشید دارد.

علاوه بر این حاوی ترکیبات رطوبت رسان نیز می باشد که به تامین رطوبت مورد نیاز پوست و جلوگیری از خشکی پوست کمک می نماید. همچنین این محصول بافت بسیار سبکی دارد و باعث انسداد منافذ پوست نمی گردد. ضد آفتاب مای برای پوست خشک و نرمال مناسب بوده و ماندگاری بسیار بالایی نیز دارد.

ضد آفتاب رزالیا مناسب پوست چرب مدل رزا سان

ضد آفتاب رنگی خوب

در فرمولاسیون این ضد آفتاب از عصاره های گیاهی استفاده شده است و به همین خاطر تقویت کننده و آبرسان پوست است. علاوه بر این دارای SPF 50 بوده و محافظت بسیار خوبی از پوست به عمل می آورد.

ضد آفتاب رزالیا ترشح چربی را کنترل می کند و برای افراد دارای پوست چرب مناسب می باشد. این محصول بافت بسیار سبکی دارد که باعث انسداد منافذ پوست نمی گردد. همچنین رنگبندی متنوعی داشته و از پوشش و کاور بسیار خوبی نیز بهره می برد.

ضد آفتاب رنگی پوست خشک پرودرما

ضد آفتاب رنگی خوب

ویژگی بارز این ضد آفتاب محافظت بسیار بالا و کامل آن است که از پوست محافظت ۹۸ درصدی دارد. علاوه بر این دارای بافت بسیار سبکی است که باعث انسداد منافذ و ایجاد احساس سنگینی روی پوست نمی گردد.

ضد آفتاب رنگی پرودرما حاوی ترکیبات رطوبت رسان است که از خشکی پوست جلوگیری می کند. این ضد آفتاب نرم کننده و لطافت بخش پوست است. علاوه بر این فاقد پارابن و ترکیبات آسیب رسان بوده و باعث ایجاد التهاب و حساسیت های پوستی نمی گردد. از ترکیبات مهم این ضد آفتاب می توان به هیالورونیک اسید و عصاره آلوئه ورا اشاره داشت.

ضد آفتاب رزاکلین رنگی مناسب پوست خشک

ضد آفتاب رنگی خوب

این ضد آفتاب دارای SPF 50 می باشد و به همین خاطر محافظت کاملی از پوست دارد. علاوه بر این دارای ماندگای بسیار بالای ۱۲ ساعته بوده و در مقابل آب و تعریق نیز مقاوم می شود. رنگبندی این ضد آفتاب طبیعی بوده و پوشش بسیار خوبی روی پوست ایجاد می کند.

ضد آفتاب رزاکلین حاوی ترکیبات رطوبت رسان است که از خشکی پوست جلوگیری می کند. علاوه بر این فیلترهای این ضد آفتاب از نوع مینرال بوده و به همین خاطر برای پوست های حساس و خانم های باردار نیز قابل استفاده می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم بهترین ضد آفتاب کرم پودری با قیمت مناسب را معرفی کنیم تا بتوانید جایگزین مناسبی برای استفاده از کرم پودر به صورت روزانه داشته باشید. همان طور که می دانید کرم پودر ها اگر هم حاوی فیلترهای ضد آفتاب باشند، نمی توانند جایگزین ضد آفتاب گردند و محافظت لازم را داشته باشند. به همین خاطر انتخاب یک ضد افتاب رنگی خوب، می تواند به بهبود سلامت پوست و حفظ زیبایی و جوانی آن کمک بیشتری کند.

 

منبع: پوست‌مندیدگاه شما

ناشناس در تاریخ 04 فوریه 2024

ممنون خیلی عالی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :