راهنمای انتخاب رنگ موی مناسب برای افراد میانسال

شاید با خودتان بگویید رنگ موی یک بانوی میانسال چه تفاوتی با دیگر خانم‌های جوان دارد؟ درست است که تفاوت چندانی میان نوع رنگ مو وجود ندارد اما انتخاب رنگ موی مناسب برای افراد میانسال نکات خاصی دارد که با رعایت آن و راهنمایی گرفتن از آن می‌تواند زیبایی خود را دوچندان کند. پس همراه چی بپوشم باشید تا با این راهنما رنگ مو آشنا شوید.

 

انتخاب رنگ موی مناسب برای افراد میانسال

رنگ کردن مو همیشه تاثیر بسیاری بر روی ظاهر فرد می‌گذارد و یک تغییر مثبت برای خانم‌ها است البته اگر انتخاب خوبی برای رنگ مو نداشته باشید ممکن است سنتان را بالاتر یا بسیار پایین نشان دهد. از این رو بهتر است راهنمای انتخاب رنگ مو را متناسب با سن و فاکتورهای دیگری مانند رنگ پوست، مدل مو و سلیقه شخصی با دقت مطالعه کنید تا انتخاب صحیحی داشته باشید. انتخاب رنگ موی مناسب برای افراد میانسال نیز نیازمند فاکتورهای مختلفی است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 

معرفی انواع رنگ موی مناسب برای افراد میانسال

رنگ موی قرمز کلاسیک

همانطور که می‌دانید با افزایش سن امکان تجدید سلول‌ها کاهش پیدا می‌کند و همین موضوع سبب شده تا میزان درخشندگی و شفافیت پوست صورت کاهش پیدا کند. به همین خاطر قرمز کلاسیک یک انتخاب رنگ موی مناسب برای افراد میانسال که روحیه شاداب و پر انرژی دارند، است. البته این رنگ مو بر روی پوست معمولی که توناز رنگی سرد دارد زیباتر می‌نشیند.

رنگ موی قرمز کلاسیک

 

رنگ موی مش بلوند

به نظر می‌رسد رنگ موی مش برای خانم‌های میانسال یک انتخاب هوشمندانه و بسیار مناسب است زیرا رنگ مش پوست را به مراتب روشن‌تر نشان می‌دهد و حجم مو را نیز بیشتر جلوه می‌دهد. پس اگر جز دسته افرادی هستید که به رنگ مش علاقه دارید و توناژ پوست شما رسرد است می‌توانید این مدل رنگ مو را برای خود انتخاب کنید.

رنگ موی مش بلوند

 

رنگ موی مسی روشن

پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال انتخاب رنگ موی مناسب برای افراد میانسال هستید سعی کنید به سراغ رنگ‌های روشن بروید تا چهره را روشن و شاداب جلوه دهد. به طور مثال رنگ موی مسی روشن جز دسته رنگ‌های بسیار شادابی است که برای انواع رنگ پوست، بخصوص با تناژ گرم، مناسب است و مهم‌تر از همه این است که این مدل رنگ مو میزان جین و چروک صورت را نیز محو می‌کند و چهره شما جوان‌تر به نظر می‌رسد.

رنگ موی مسی روشن

 

رنگ موی آمبره طلایی

آمبره یکی از روش‌های جدید برای رنگ کردن مو است که برای افراد میانسال نیز یک انتخاب مناسب است زیرا ممکن است از حجم مو به صورت طبیعی در میانسالی بسیار کم شده باشد و حال با روش آمبره و یک رنگ روشن مانند طلایی می‌توانید قسمت پایین موها را روشن کنید و هر چه به قسمت بالای سر می‌رسید رنگ تیره‌تر شود.

رنگ موی آمبره طلایی

 

رنگ موی بلوند طلایی روشن

رنگ موی مناسب برای افراد میانسال بایستی تناسب کافی با آرایش چهره نیز داشته باشد. ناگفته نماند که این رنگ مو به افرادی که تناژ رنگ گرم در پوست خود دارند، بسیار شیک و زیبا خواهد بود.

رنگ موی بلوند طلایی روشن

 

رنگ موی مشکی

شاید برخی افراد گمان کنند که رنگ موی مشکی فقط مناسب خانم‌های جوان است اما اینطور نیست. یک بانوی میانسال نیز با رنگ موی مشکی همچنان زیبا می‌درخشد که یک خانم جوان. یک خانم میانسال با موهای مشکی اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت و البته در روحیه او نیز تاثیر مثبت خواهد داشت.

رنگ موی مشکی

 

رنگ موی قهوه‌ای طلایی

اگر پوست صورت شما به رنگ‌های گرم نزدیک است، رنگ موی قهوه‌ای طلایی می‌تواند چهره آرامبخشی از شما به تصویر بکشد. البته ناگفته نماند که حتی یک خانم میانسال برای زیبا شدن با این رنگ مو نیاز دارد تا آرایشی خاصی داشته باشد. به طور مثال بهتر است ابروهایی تیره و یک سایه تیره را با این رنگ مو ست کنید.

رنگ موی قهوه‌ای طلایی

 

رنگ موی کاراملی

معمولا خانم‌های میانسال علاقه زیادی به انتخاب رنگ موی قهوه‌ای دارند حال ما برای اینکه از حالت یکنواخت قهوه‌ای کمی فاصله بگیرید پیشنهاد می‌کنیم از خانواده این رنگ استفاده کنید. به طور مثال رنگ موی کاراملی یک رنگ موی جذاب است که چهره را شاداب و بسیار زیبا نشان می‌دهد.

رنگ موی کاراملی

 

رنگ موی شکلاتی

پیشنهاد می‌دهیم اگر رنگ پوست تیره با تناژ سرد دارید به سراغ رنگ موی شکلاتی بروید. این رنگ مو سایه‌های بسیار زیبایی بر روی سر ایجاد می‌کنند و یک رنگ موی بسیار خوب برای پوشاندن تارهای سفید مو است.

 

 

مطالب مرتبط:

۱- برنزر چیست؟

۲- برس پاک سازی پوست صورت چیست؟

۳- مدل چتری مو به سبک سلبریتی‌هادیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :