برس پاک سازی پوست صورت چیست؟ + پیشنهاد خرید

پوست بدن شما وظیفه بسیار مهمی بر عهده دارد؛ آن هم حفاظت از کل بدن، از جمله صورت‌تان است. به همین دلیل، بهتر است که با مهربانی و ظرافت با آن برخورد کنید و همچنین، از آن به خوبی مراقبت کنید. داشتن یک پوست درخشان و شاداب و همچنین پاک کردن مواد آرایشی از روی صورت به طور کامل، آنقدرها هم که فکر می‌کنید کار سختی نیست. یک برس پاک سازی پوست صورت، ابزار بسیار مفیدی است که در این فرآیند به شما کمک می‌کند. کافیست کمی برای یاد گرفتن نحوه کار کردن با آن وقت بگذارید تا نتیجه خارق‌العاده‌اش را ببینید! در مقاله امروز قصد داریم شما را با برس پاک کننده صورت و ویژگی‌های اثربخش آن آشنا کنیم. با چی بپوشم همراه باشید.

برس پاکسازی صورت

خرید برس پاکسازی صورت

پس از مطالعه راهنما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر، انواع برس‌های پاکسازی صورت را مشاهده کنید و با قیمت مناسب بخرید:

چرا پاک سازی پوست صورت مهم است؟

پاک‌سازی یک گام ضروری در فرآیند مراقبت از پوست صورت شماست و مسلما مهم‌ترین قسمت آن است. اگر پوست صورت خود را به خوبی تمیز کنید، می‌توانید خیلی راحت از شر مواد آرایشی،  آلاینده‌های محیط زیست، و هرگونه چربی اضافه موجود بر روی پوست خلاص بشوید! این اولین گام در جهت حفظ و بازسازی لایه خارجی و طبیعی پوست صورت شما است. علاوه بر این، پاک‌سازی پوست باعث می‌شود که منافذ موجود بر روی آن به خوبی باز بشوند و ترک‌ها و لکه‌های تیره روی صورت نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کنند.

متاسفانه مواد پاک کننده صورت، اغلب ناخوشایندترین بخش روتین مراقبت از پوست هستند. اغلب ما به سادگی از آنچه که بیشتر در دسترس است یا به نسبت هزینه کمتری دارد استفاده می‌کنیم. یادتان باشد محصولاتی که پس از پاک‌سازی پوست صورت استفاده می‌کنید (از جمله سرم‌های صورت و کرم‌های مرطوب کننده)، بهتر و بیشتر به داخل منافذ پوست نفوذ می‌کنند. در نتیجه میزان اثرگذاری این محصولات افزایش پیدا می‌کند. پس  اگر عادت ندارید که پوست صورت خود را به درستی و کامل تمیز کنید، بهتر است که برای خرید سرم و کرم مرطوب کننده پوست هزینه نکنید!

برس پاکسازی صورت

برس پاک سازی پوست صورت چیست؟

یک برس پاک سازی پوست صورت، ابزاری است که پوست صورت شما را به شکل عمیق تمیز می‌کند، نه به شکل سطحی. این دستگاه منافذ پوست صورت را تمیز می‌کند، گردش خود را در پوست صورت بهبود می‌بخشد، و پوست شما را آماده می‌کند تا بعد از انجام فرآیند پاکسازی، از انواع سرم‌ها و کرم‌های مرطوب کننده بهره ببرد.

برس پاک سازی پوست، چگونه عمل می‌کند؟

دستگاه‌های پاک کننده‌ای که از تکنولوژی امواج صوتی بهره می‌برند، پوست صورت شما را تحریک کرده، و آن را به شکل عمیقی تمیز می‌کنند. این مدل برس پاک سازی پوست صورت بر خلاف دستگاه‌های چرخشی، با کمک قابلیت ارتجاعی طبیعی پوست صورت کار می‌کند و با استفاده از نوسان فرکانس صوتی، بیش از ۳۰۰ حرکت در ثانیه تولید می‌کند. عمل پیچ و تاب ایجاد شده در بین برس‌های درونی و برس‌های بیرونی، منجر به از بین رفتن گرد و خاک، چربی اضافی پوست، و مواد جمع شده در منافذ پوست صورت شما می‌شوند. بدین ترتیب وقتی بعد از انجام فرآیند پاکسازی پوست، روی صورت خود سرم یا کرم مرطوب کننده می‌زنید، این مواد بهتر به پوست‌تان جذب می‌شوند و اثر بهتری خواهند داشت.

برس پاکسازی صورت

مزایای استفاده از برس پاک سازی پوست صورت چیست

ما اغلب این سوال را از افراد مختلف می‌شنویم: آیا نتیجه استفاده از از یک برس پاک کننده صورت، خیلی با نتیجه استفاده از دست خودمان فرق دارد؟ تا به امروز، آزمایشات و مطالعات بسیاری در خصوص مقایسه میزان اثربخشی یک دستگاه پاک کننده صورت که از تکنولوژی امواج صورتی بهره می‌برند، و دست انسان صورت گرفته‌اند. پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست صورت، به خصوص آن‌هایی که میزان ماندگاریشان بالا است، نیازمند یک فرآیند پاکسازی عمیق است. پاک کردن مواد آرایشی از میان چین و چروک‌های پوست صورت، منافذ پوستی، و فرورفتگی‌های بر جای مانده از آکنه، نسبت به جاهای دیگر پوست کمی سخت‌تر است. علاوه بر این، نتیجه این تحقیقات ثابت کرد که استفاده از یک برس پاک کننده آرایشی که از تکنولوژی امواج صوتی بهره می‌برد، نسبت به تمیز کردن پوست صورت با استفاده از دست انسان، اثربخشی بهتری دارد.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

پاک کردن کرم ضدآفتاب با استفاده از برس پاک سازی پوست

آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده‌اید که چرا در طول فصل تابستان، پوست صورت ما نسبت به فصول دیگر سال بیشتر خشک و پوسته پوسته می‌شود؟ دلیلش می‌تواند این باشد که شما کرم ضد آفتاب را به طور کامل از روی پوست خود پاک نمی‌کنید. ما به خوبی می‌دانیم که پاک کردن یک کرم ضد آفتاب از روی پوست، می‌تواند چقدر کار سختی باشد؛ به خصوص اگر شما از یک ضد آفتاب ضد آب استفاده کنید! نتایج تحقیقات علمی در این زمینه ثابت کرده‌اند که پاک نشدن کرم ضد آفتاب از روی پوست صورت به طور کامل، می‌تواند منجر به بروز بعضی مشکلات پوستی، از جمله گرفتگی منافذ پوست و یا خشک شدن و پوسته پوسته شدن آن بشود.

نتیجه تمام تحقیقات نشان می‌دهند که استفاده از یک برس پاک کننده صورت، نسبت به تمیز کردن پوست صورت با استفاده از دست خودتان نتیجه بهتری دارد و به شما کمک می‌کند تا کرم ضد آفتاب و مواد آرایشی را به راحتی، و به طو کامل از روی پوست صورت خود پاک کنید. شاید در ابتدا با خود فکر کنید که استفاده از این دستگاه کار چندان ضروری و مهمی نیست و فقط باعث هدر رفتن پول و زمان شما می‌شود. اشتباه نکنید! نتیجه استفاده از این دستگاه را در بلند مدت می‌بینید و متوجه می‌شوید که با این کار در اصل، در هزینه‌ها و زمان خود صرفه جویی کرده‌اید.

برس پاکسازی صورت

نحوه استفاده از برس پاک کننده صورت

 • قبل از هر کاری، حتما مواد آرایشی را از روی پوست صورت خود پاک کنید.
 • در ابتدا صورت خود را با آب کمی خیس کنید و طبق معمول همیشه، ماده پاک کننده پوست را روی صورت خود بزنید.
 • سطح برس پاک کننده صورت خود را کمی خیس کنید. سپس آن را روشن و کنید و با استفاده از حرکات دایره مانند، برس را به آرامی روی همه جای پوست صورت خود حرکت بدهید.
 • یادتان باشد که دستگاه را خیلی محکم روی پوست صورت خود نکشید تا به پوست صدمه وارد نشود.
 • سعی کنید روی قسمت‌های خاصی از صورت، مثل چانه، بینی، گونه، و پیشانی خود چند ثانیه بیشتر مکث کنید.
 • استفاده از این دستگاه روی پوست ظریف و حساس اطراف چشم اصلا توصیه نمی‌شود.
 • بعد از اینکه کارتان با دستگاه تمام شد، پوست صورت خود را با آب بشویید و سپس آن را با یک حوله نرم و تمیز خشک کنید.
 • در مرحله آخر، محصولات مراقبت از پوست که همیشه از آن‌ها استفاده می‌کنید را روی پوست صورت خود بزنید.

برس پاکسازی صورت

بایدهای استفاده از برس پاک سازی پوست صورت

 • اگر پوست خشک و حساسی دارید، بهترین حالت این است که در ابتدا ۱ الی ۲ بار در هفته از یک برس پاک کننده صورت استفاده کنید. سپس اگر دیدید که پوست‌تان می‌تواند تحمل کند، هر روز از این دستگاه استفاده کنید.
 • در هنگام خرید دستگاه، سری را انتخاب کنید که نرم است و معمولا روی آن نوشته شده که مخصوص افراد دارای پوست خشک و حساس است. یادتان باشد درست است که برس پاک کننده پوست یک ابزار بسیار مفید است، اما استفاده از آن برای همه افراد مناسب نیست.
 • اگر پوست صورت شما نرمال و یا چرب است، می‌توانید هر روز از یک برس پاک کننده صورت استفاده کنید. بهتر است که این کار را بعد از ظهر انجام بدهید.
 • یادتان باشد که باید به طور مرتب سر برس خود را با استفاده از صابون، آب، و یا الکل تمیز کنید؛ چون این برس خیلی زود باکتری‌های موجود در محیط را به خود جذب می‌کند.
 • با توجه به دستورالعملی که در جعبه برس وجود دارد، سر برس پاک کننده صورت خود را تعویض کنید.
 • بهتر است که همراه با یک برس پاک کننده صورت، از یک ماده پاک کننده ملایم و بدون رایحه، که pH آن متعادل است استفاده کنید.
 • پوسته پوسته شدن صورت یکی از عوارض جانبی استفاده از این برس به حساب می‌آید. اگر شما هم دچار این عوارض جانبی شدید، بهتر است که تعداد دفعات استفاده از این برس را کاهش بدهید. اگر بعد از ۲ هفته همچنان این مشکل ادامه داشت و جوش می‌زدید، بهتر است که استفاده از برس پاک کننده صورت را به طور کلی متوقف کنید.

برس پاکسازی صورت

نبایدهای استفاده از برس پاک سازی پوست صورت

 • هرگز بیش از حد از یک برس پاک کننده صورت استفاده نکنید. اجازه بدهید که پوست صورت شما برای مدت چند روز کمی استراحت کند. علاوه بر این، بهتر است که فاصله بین دفعات استفاده از این برس را بیشتر کنید.
 • هرگز اجازه ندهید که کسی دیگر از برس پاک کننده صورت شما استفاده کند! این برس هم مانند وسایل بهداشتی دیگر، یک وسیله کاملا شخصی است. شما دوست ندارید باکتری‌های موجود در پوست صورت دیگران به پوست صورت شما انتقال بیایند. درست است؟!
 • یادتان باشد که همراه با یک برس پاک کننده صورت، از لایه بردارهای دیگر (فیزیکی و یا شیمیایی) از جمله اسکراب‌هایی که ذرات ساینده دارند استفاده نکنید.
 • اگر روی پوست صورت خود جوش چرکی، عفونت، و یا زخم باز دارید، هرگز از یک برس پاک کننده صورت برای تمیز کردن پوست خود استفاده نکنید. چون ممکن است که باعث بدتر شدن این مشکلات بشود.

 

مطالب مرتبط:

۱- نحوه انتخاب یک پرایمر آرایشی خوب

۲- ترفندهای آرایش بهاری و ملایم برای زیباتر شدن

۳- مدل موی چتری با توجه به فرم صورت

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 03 می 2019

مرسی خیلی خوب بودشارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :