مدل موی چتری با توجه به فرم صورت

مدل موی چتری یک مدل بسیار زیبا است که انواع متفاوتی دارد؛ مدل بلند، کوتاه، فرق وسط، فرق کج، صاف و یا موج‌دار. همه این مدل‌ها به نوبه خود زیبا هستند و احتمالا شما هم وقتی هرکدام از آنها را می‌بینید، از خود می‌پرسید: “آیا من هم با این مدل چتری زیبا می‌شوم؟” تصمیم برای چتری گذاشتن یک تصمیم سخت است، چون وقتی موهای خود را کوتاه می‌کنید باید برای مدتی با مدل آن کنار بیایید تا دوباره بلند بشود. پس بهتر است که قبل از هر کاری، همه جوانب را بسنجید. به همین دلیل، در مقاله امروز قصد داریم چند نکته جالب برای شما بیان کنیم، که می‌توانید از طریق آن‌ها بفهمید که آیا چهره شما برای چتری گذاشتن مناسب است یا نه. با چی بپوشم همراه باشید!

 

انتخاب مدل موی چتری مناسب برای فرم صورت شما

بهترین راه برای اینکه متوجه بشوید چه مدل چتری را بیشتر دوست دارید، این است که در مجلات و وب سایت‌های مرتبط با مد و زیبایی، دنبال مدل مو چتری بگردید؛ به خصوص اگر فرم صورت، جنس مو، و اندازه پیشانی این افراد با شما مشابه باشد، می‌توانید تصمیم درست‌تری بگیرید. از  هرکدام از این عکس‌ها که خوشتان آمد، آن را نگه دارید و به آرایشگر خود نشان بدهید تا دقیقا همان مدل موهای شما را کوتاه کند. یک راه دیگر این است که از اکستنشن مو و چتری مصنوعی استفاده کنید.

چتری‌های مصنوعی مدل‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی دارند. شما می‌توانید این چتری‌ها را به صورت آنلاین و یا از فروشگاه‌های محصولات زیبایی خریداری کنید. چتری مصنوعی معمولا با کمک ۳ کلیپس کوچک، زیر یک لایه از موهای شما وصل می‌شود و کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. این روش یکی از بهترین و طبیعی‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آن، بدون اینکه موهای خود را واقعا کوتاه کنید، مدل‌های متنوع از چتری را روی صورت خود امتحان کنید و بهترین و مناسب‌ترین مدل را برای فرم صورت خود انتخاب کنید. حتی می‌توانید برای مدت چند روز از این مدل چتری استفاده کنید تا ببینید در مورد آن چه حسی دارید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

انتخاب مدل موی چتری مناسب برای فرم صورت شما

با یک آرایشگر حرفه‌ای مشورت کنید

اگر کاملا مطمئن هستید که فرم چهره شما برای چتری گذاشتن مناسب است، می‌توانید با یک آرایشگر حرفه‌‌ای هم مشورت کنید. همه آرایشگرها دوست دارند که مشتری‌هایشان از آن‌ها کاملا راضی باشند، به همین دلیل، حتما به خوبی شما را راهنمایی می‌کنند که باید چه کاری انجام بدهید تا زیباتر دیده بشوید. علاوه بر این، آن‌ها در زمینه کوتاه کردن و مدل دادن به هر مویی تجربه دارند، در نتیجه می‌توانند به تمام سوالات شما پاسخ درستی بدهند. به طور کلی، یک آرایشگر حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین مدل چتری را برای فرم صورت انتخاب کنید و زیباتر دیده بشوید.

با یک آرایشگر حرفه‌ای مشورت کنید

فراموش نکنید که چتری، مراقبت می‌خواهد

برای اینکه چتری‌های شما به زیباترین شکل ممکن دیده بشوند، باید دائما از آن‌ها مراقبت کنید و بهشان مدل بدهید. به هر حال وقتی که چتری داشته باشید، اولین چیزی که در چهره شما به چشم دیگران می‌آید چتری‌هایتان است. در نتیجه باید همیشه آن‌ها را مرتب کنید. چتری داشتن برای همه افراد انتخاب مناسبی نیست. بسیاری از افراد عادت دارند که وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوند، زیاد موهای خود را مدل ندهند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، بهتان پیشنهاد می‌کنیم که هرگز به سراغ مدل موی چتری نروید! علاوه بر این‌ها، شما باید هر چند وقت یک بار چتری‌های خود را کوتاه کنید تا زیبا و مرتب دیده بشوند.

فراموش نکنید که چتری، مراقبت می‌خواهد

مدل موی چتری مناسب صورت گرد

اگر فرم صورت شما گرد است، بهتر است که به سراغ مدل چتری فرق کج بروید. این مدل چتری همانطور که از نامش پیداست، به یک سمت از صورت شما (هر سمتی که دوست داشته باشید) متمایل است. بهترین مدل چتری فرق کج برای خانم‌هایی که فرم صورت گردی دارند، چتری پر و ضخیم است، نه نازک و کم پشت. این مدل چتری به صورت شما بُعد و فرم زیبایی می‌دهد. فقط یادتان باشد که قبل از کوتاه کردن چتری‌های خود، حتما تعیین کنید که بهتر است چتری به کدام سمت از صورت شما متمایل باشد، تا زیباتر دیده بشوید.

برای اینکه تعیین کنید آیا فرم صورت شما هم گرد است یا نه، می‌توانید فاصله بین قسمت بالایی دو گونه از همدیگر (یعنی فاصله بین گوشه خارجی چشم راست تا گوشه خارجی چشم چپ) و طول صورت خود (یعنی فاصله بین خط رویش مو تا چانه) را اندازه بگیرید. اگر این دو عدد تقریبا به هم نزدیک باشند و چانه شما نیز زاویه خیلی تندی نداشته باشد، به این معناست که فرم صورت شما گرد است.

مدل موی چتری مناسب صورت گرد

مدل موی چتری مناسب صورت مربع

اگر فرم صورت شما مربعی شکل است، بهتر است که به سراغ مدل چتری صاف و کمی کوتاه بروید. زوایای صورت افرادی که فرو صورت مربعی شکل دارند، کمی بیشتر است. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و دوست دارید زوایای صورتتان کمتر به چشم بیاید، بهترین راه این است که چنری‌های خود را مدل صاف و کمی کوتاه‌تر از حالت عادی کوتاه کنید. علاوه بر این، بهتر است در قسمت میانی چتری‌های خود مقدار بسیار کمی فاصله بدهید؛ چون فرم A شکلی که در این حالت ایجاد می‌شود، فرم صورت شما را زیباتر از حالت عادی نشان خواهد داد. در مورد اندازه چتری هم بهتر است که تا روی ابروهای شما باشد، نه بلندتر.

مدل موی چتری مناسب صورت مربع

مدل موی چتری برای صورت مستطیل شکل

چتری های بلند که کمی روی چشمانتان را بگیرد و دو طرف آن بلندتر باشد برای صورت شما مناسب است. این مدل مو زنانه باعث می شود که صورتتان ملایم تر به نظر بیاید. از آرایشگرتان بخواهید که موهایتان را تا زیر ابرو کوتاه کند اما چشمانتان را کاملا نپوشاند.

موی چتری با توجه به فرم صورت

 

مدل موی چتری برای صورت قلبی شکل

صورت شما با چتری می‌تواند کمی گردتر شود. چتری یک طرفه می‌تواند تعادل صورتتان را حفظ کند و توجه را به سمت چشمانتان معطوف کند. از آرایشگرتان بخواهید چتری‌هایتان را لایه لایه و کمی آشفته بزند. قسمت های کوتاه چتری باید تا قوس ابرویتان باشد و قسمت های بلندش به گوشه ی چشمتان برسد. در افرادی که فرم صورت قلب شکل دارند، قسمت بالایی صورت پهن‌تر و قسمت پایینی باریک‌تر است. یعنی چانه این افراد معمولا کمی کشیده است؛ درست مثل قسمت پایینی یک قلب! اگر چتری‌های شما صاف و پر باشند، فرم صورتتان را زیباتر نشان می‌دهند. علاوه بر این، اکر قسمت پایینی چتری شما نسبت به بالای آن کمی بلندتر باشد، زیبایی فرم صورتتان دو چندان خواهد شد.

موی چتری با توجه به فرم صورت

مدل موی چتری برای صورت بیضی شکل

اگر فرم صورت شما بیضی شکل است، بهتر است که به سراغ مدل چتری ضخیم و پر پشت بروید. چهره بیضی شکل از آن دسته فرم‌هایی است که تقریبا هر چیزی بر روی آن زیبا دیده می‌شود. پس اگر فرم صورت شما هم بیضی شکل است، کارتان بسیار آسان خواهد شد! در این حالت شما می‌توانید به سراغ یک مدل چتری پرپشت و ضخیم بروید. به دلیل اینکه فرم صورت شما کشیده است، پر پشت بودن این مدل چتری توی ذوق نخواهد زد. با این حال، بهتر است این را بدانید که تقریبا هر مدل چتری روی صورت شما زیبا به نظر می‌رسد.

موی چتری با توجه به فرم صورت

اندازه پیشانی خود را به خوبی بررسی کنید

هنگامی که تصمیم می‌گیرید موهای خود را مدل چتری کوتاه کنید، مهم‌ترین چیزی که باید در نظر بگیرید، فرم صورتتان است. اما علاوه بر فرم صورت، اندازه پیشانی شما هم نکته بسیار مهمی است که باید قبل از هر چیزی، آن را به خوبی بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید که چه مدل چتری را انتخاب کنید. اگر اندازه پیشانی شما کوچک است، بهتر است که به سراغ مدل چتری فرق کج بروید. این کار باعث می‌شود که پیشانی شما کمی بزرگتر و متعادل‌تر به نظر برسد. از طرفی دیگر، اگر اندازه پیشانی شما بلند است، بهتر است که به سراغ مدل چتری فرق وسط و پر بروید. این کار باعث می‌شود که اندازه پیشانی شما بیش از حد بلند به نظر نرسد و علاوه بر این، زوایای صورتتان هم زیباتر دیده بشوند.

 

مدل موی چتری برای پیشانی کوتاه

چتری شیبدار نا متقارن، باعث می شود صورت هایی که پیشانی کوتاه دارند، بهتر به نظر برسند. از آرایشگرتان بخواهید که چتر هایتان را با یک شیب تند و یک طرفه کوتاه کند و تا استخوان گونه تان برسد.

موی چتری با توجه به فرم صورت

مدل موی چتری برای پیشانی بلند

موی چتری تاب خورده برای شما اثری دو برابر دارد؛ ضخامت چتری ها باعث پنهان شدن پیشانی شما می شود و همینطور گوشه هایش باعث بازتر نشان دادن صورتتان خواهد شد. از آرایشگرتان بخواهید که چتری های شما را از مرکز پیشانی تا ابروهایتان و گوشه های آن را تا روی گونه هایتان کوتاه کند.

موی چتری با توجه به فرم صورت

مطالب مرتبط:

۱- با چتری موها چه کار کنیم؟

۲- مدل موی زنانه متوسط برای تابستان

۳- تغییر مدل مو بدون قیچی

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :