انتخاب کرم پودر با توجه به نوع پوست

همواره کرم پودری را انتخاب کنید که یک درجه از رنگ پوست شما روشن‌تر باشد؛ کرم پودر مهم‌ترین وسیله آرایشی در کیف شماست. با استفاده از یک کرم پودر خوب  براحتی می‌توانید جوش‌ها و لکه‌های پوستی تان را بپوشانید.  در ادامه با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید. تا روش هایی برای انتخاب کرم پودر با توجه به نوع پوست را به شما آموزش دهند.

۱- کسانی که پوست براق دارند، از چه نوع کرم پودری استفاده کنند؟

کسانی که پوست براق و شفافی دارند (یعنی پوست هایی که مثل آینه می درخشند) اما گاهی جوش های ریزی در آن دیده می شود بهتر است بعد از ضد آفتاب مخصوص پوست از پنکیک استفاده کنند چرا که در این مواقع پنکیک هم قدرت پوشانندگی خوبی برای جوش ها دارد و هم اینگونه پوست ها را جوان تر نشان خواهد داد، البته نباید هیچگاه پنکیک را دور چشم ها زد بلکه تنها با گذاشتن و برداشتن پد باید پوست را کمی مات کرد.

۲- کسانی که پوست کدر دارند، از چه نوع کرم پودری استفاده کنند؟

اگر پوستی کدر، دارای جوش و همین طور همراه لک های به جا مانده از جوش دارید، ابتدا ضدآفتاب فاقد چربی خود را بزنید، سپس از یک کرم پودر خوب که قابلیت پوشانندگی خوبی دارد استفاده کنید و تمام نقاط پوست را با آن بپوشانید و با حرکت آرام ضربه زدن آن را کاملا روی پوست بخوابانید و در پایان کار آرایش هم پد یا همان ابر پنکیک را برداشته و با حرکت گذاشتن و برداشتن روی پوست، آن را کمی از براقی به ماتی برسانید.

۳- کسانی که پوست چرب دارند، از چه نوع کرم پودری استفاده کنند؟

هنگام خرید کرم پودر حتما به لیبل آن دقت کنید که روی آن کلمه Oil Free یا Matt نوشته شده باشد؛ در غیر این صورت نه تنها براقی پوست شما تشدید می شود بلکه باید خودتان را برای زدن جوش های بدتر آماده کنید. کرم پودرهای مایع یا جامد با پایه آب و پنکیک های خشک انتخاب خوبی برای استفاده روزمره شما هستند. در صورتی که پوست تان نیاز به یک پوشش قوی تر دارد قبل از زدن کرم مایع با یک پد مرطوب یک لایه از فون خشک (آکوا) را روی پوست تان بزنید.

منبع: مجله ایده آل

مطالب مرتبط:

استفاده از روغن زیتون برای داشتن پوست و مو زیبا
پوستی بدون لک با بهترین ماسک های خانگی

قدم به قدم آموزش ماکیاژ
کدام مدل ناخن برای من مناسب است؟

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شما

شبنم در تاریخ 26 ژوئن 2015

لطفا مطالب بیشتری در مورد استفاده و لوازم آرایشی به خصوص آرایش لب قرار بدبد
ممنون

سارا در تاریخ 26 ژوئن 2015

خیلی خوب بود… ممنونم از راهنمایی تون

حمیرا در تاریخ 26 ژوئن 2015

پوست من چرب هستش همیشه مشکل داشتم. امیدوارم با راهنمایی تون مشکلم حل بشه
🙁ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :