قدم به قدم آموزش ماکیاژ

امروز در این مطلب می خواهیم شما را با تکنیک درست آراش کردن آشنا کنیم. پس ما را در قدم به قدم آموزش ماکیاژ همراهی کنید. کلمه ماکیاژ (از کلمه انگلیسی make up گرفته شده است و به معنای زیبا سازی ،مناسب سازی صورت به کمک مواد رنگ کننده است. این روش برای مخفی کردن نقایص کاسمتیکی لکه های رنگی، کک و مک، ناهمواریهای پوست، محل زخم ها) بکار می‌رود.و به وسیله گریم می‌توان فرم صورت، بینی، چشم ها و… را دگرگون نمود. ماکیاژ(گریم) صحیح صورت را با طراوت و سالمتر جلوه می دهد. اساس آرایش دکوری احساس و رعایت حدود طبیعی اندام های چهره است.

قدم به قدم آموزش ماکیاژ

متخصصان چی بپوشم بر این باورند که در آرایش باید حدود طبیعی و لازم را دقیقا احساس و رعایت کرد.آرایش بیش از حد صورت را غیر طبیعی و عروسک گونه می سازد، که باعث جلب توجه بی‌مورد خواهد شد .گاه زننده و نشانه کج سلیقگی نیز خواهد بود.
هنر ماکیاژ بر اساس استفاده از کنتراست رنگها ولی مطابق هم بنیاد نهاده شده است. تمام وسایل دکوری از جمله پودرها، ماتیک، رنگ، مژه، پلکها، مدادهای مخصوص و کرمهای گوناگون باید با هم مطابق باشد و با رنگ چشم، مو، پوست، فرم صورت  سالیان عمر، اخلاق، لباس شخص، تابش نور و… همخوان و هماهنگ باشد. گریم مناسب همیشه منحصر بفرد است. باید همیشه مختصر، ظریف، (ضد چشمگیر ) باشد.

●ماکیاژ کردن چهره

۱- بر روی پوست تمیز کرم اساسی زیر پودر بکشید. در انتخاب این کرم باید خصوصیات پوست را در نظر گرفت یعنی برای پوست خشک، کرم چرب و برای پوست چرب ،کرم نیمه چرب استفاده کنید.
۲- کرم رنگی می تواند مقداری تیره تر یا روشن تر از پوست باشد.
۳- رنگ گونه راباید موافق تیپ و خصوصیات پوست انتخاب کنید . برای پوستهای خشک رنگ به شکل کرم و برای پوست های چرب از رنگهای خشک به شکل پودر استفاده کنید .
۴- رنگ پودر باید متناسب با رنگ اساسی باشد.
۵- اطراف لب را با مداد مخصوص که رنگ آن نباید زیاد با رنگ ماتیک تفاوت داشته باشد، رنگ کنید، و به این وسیله به لب ها فرم دلخواه بدهید. بعد بر روی لب قشر نازکی ماتیک بمالید.
۶-  ابرو را با برس مخصوص شانه کنید. بعد مداد ابرو با خطوط کوتاه موی مانند به ابرو فرم بدهید.
۷- پلک ها را سایه بزنید.
۸- با قلم مو یا مداد چشمها را سایه و خط بیندازید.
۹- مژه ها را با مرکب مژه رنگ کنید .
۱۰- تمام صورت را پودر بزنید.

● ماکیاژ چشم ها:

▪ قبل از آرایش چشم ها داشتن نگاهی درخشان و جذاب بستگی به تعادل خط ابروها و آرایش متناسب با چشمان شما دارد.
▪ همه چشم ها به یک طریق آرایش نمی‌شوند و هر چشم به واسطه شکل و فرم خود آرایش مخصوص خود را دارد.
▪ با دقت به فرم چشمان خود نگاه کنید.
▪ چشمان شما به هر شکل و فرمی که باشند، شما می‌توانید از جدول زیر جهت تشخیص و یادگیری فنون و رازهای زیباتر شدن آن ها استفاده کنید.
▪ به طور کلی پلک متحرک باید کمتر دیده شود و استفاده از رنگهای روشنتر به منظور وسعت دادن به نگاهتان دارای اهمیت خاصی است.
▪ به یاد داشته باشید که در مرحله آخر با یک قلم مو خط بین دو سایه تیره و روشن را محو کنید.

●ماکیاژ ابروها:

اولین گام برای آرایش توجه به ابروان است. ابروان نقش قاب را برای چشم بازی می‌کنند، یک تصویر زیبا در قاب زیبا و مناسب جلوه بیشتری پیدا می کند. ابروان کمک می کنند که چشم ها و صورت قشنگی واقعی خودشان را بیشتر نشان دهند، البته در صورتی که مرتب و فرم گرفته باشند.
باید بیشتر سعی کنیم که ابروها را تا حد امکان طبیعی نگهداریم. بعضی ابروها فقط نیاز به برداشتن چند تار مو بعضی با تغییر دادن فرم، کامل می شوند. البته موقع برداشتن ابرو باید توجه داشت که موها یکی یکی و در جهت رشد مو برداشته شوند. برای برداشتن ابرو حتما لازم است چند نکته رعایت شود.
باید توجه داشته باشیم که چگونه فرم ابروها را پیدا کنیم. مداد را در امتدا بینی تا گوش ها داخلی چشم می گذاریم، به این ترتیب خط شروع ابرو مشخص میشود. موهای بین دو ابرو را باید برداشت. مداد را کنار بینی میگذاریم به طوریکه امتداد آن از وسط مردمک چشم بگذرد، و یا به طور عمودی روی صورت قرار میدهیم تا از کنار لبه خارجی چشم عبور کند. حال محل بالاترین نقطه ابرو را مشخص میکنیم. مداد را کنار بینی، در مسیری که از گوشه خارجی چشم عبور میکند قرار میدهیم تا نقطه انتهایی ابرو را مشخص کنیم.
ابروی خوش فرم به زیبایی و جذابیت صورت می‌افزاید تا حدی که حتی با حرکت ابرو و چشم می‌توانیم احساس خودمان را نیز ابراز کنیم. وقتی ابروها باریک و بالا هستند به صورت حالتی می‌دهند که بیننده را بیشتر متوجه ابروها می‌کند تا سایر اعضای صورت.
▪ ابروهایی که فاصله بین آن ها زیاد باشد و گوشه خارجی ابرو کمی رو به پایین باشد نگاهی خالی و بی‌تفاوت به چشم می‌دهد.
▪ ابروهای پهن و نزدیک به هم چهره را اخم آلود و ترشرو نشان می‌دهد.
▪ فاصله طبیعی بین دو چشم در ابروهای طبیعی برابر است با پهنای یک چشم.
در چشم های نزدیک به هم باید فاصله ابروها را به اندازه پهنای یک چشم بگیریم و اشکالی ندارد که مداد اندازه گیری کمی در گوشه داخلی چشم به طرف چشم قرار بگیرد.
برای چشم های دور از هم نیز فاصله دو ابرو را به اندازه یک چشم فرض می‌کنیم و مداد را جهت اندازه گیری کمی داخل تر قرار می‌دهیم، البته در گوشه خارجی چشم.
در بعضی افراد ابروها رو به پایین رشد می‌کنند که حتما باید آن ها را با قیچی کوچک مخصوص ابرو و مژه کوتاه کنیم و جالب است که در این نوع ابروها حتی مژه ها هم مسیر رشدشان به طرف پایین است و مستقیم همه آنها را می‌توانیم به وسیله فر مژه تاب بدهیم.

قدم به قدم آموزش ماکیاژ

● برداشتن ابروها با موچین:

هنگام برداشتن ابروها به وسیله موچین بهتر است که
۱) ابروها را به وسیله کمی روغن با شیر پاک کن نرم کنیم.
۲) پوست را محکم بگیریم.
۳) موها را یکی یکی در مسیر رشد مو در بیاوریم.
۴) بعد از برداشتن موها، کمپرس آب سرد روی آن گذاشته و کمی ضدعفونی کننده برای جلوگیری از تورم روی آن ها بمالیم.
برای فرم دادن به ابرو می توانیم از مداد ابرو و پودر ابرو استفاده کنیم. قبل از استفاده از مداد ابرو باید حتما آن را با مدادتراش مخصوص مدادهای آرایش بتراشیم.

آخرین مرحله قدم به قدم آموزش ماکیاژ رعایت چند نکته می باشد:

۱-  مدادهای آرایشی ابرو معمولا به رنگ های قهوه ای روشن، متوسط، تیره، زغالی، سیاه و جگری تیره هستند.
۲- بهتر است که رنگ مداد مورد استفاده یک درجه روشن تر از ابروی اصلی انتخاب شود. برای ابروهای بسیار روشن (بلوند) رنگ مداد کمی تیره تر توصیه می شود.
۳- قبل از مصرف مداد حتما ابروها را به طرف بالا و گوشه ابرو را به طرفین، در مسیر رشد موها برس کنیم و سپس با مداد نوک تیز خط نازک می کشیم و آرام آرام خط را پهنتر کرده و فرم می دهیم.
۴- می توانیم از پودر استفاده و با برس ابرو از گوشه داخل ابرو شروع، به طرف وسط ابرو و سپس به سمت گوشه خارجی ادامه داده و سپس با یک برس تمیز پودرهای اضافی را تمیز نموده و حالت طبیعی به ابروها دهیم.

همچنین می توانید با ۵ تکنیک اصلاحی آرایشی که همیشه اشتباه انجام می دادید آشنا شوید.

 

مطالب مرتبط: 

۱- راز داشتن چشمانی شگفت‌انگیز با استفاده از اکستنشن مژه

۲- همه چیز درباره رنگ مو آمبره و آموزش گام به گام تکنیک رنگ موی آمبره

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :