کدام رنگ را برای لباس مردانه انتخاب کنید؟

اگر شما مانند بسیاری افراد، صبح‌ها که می‌خواهید آماده شوید خواب‌آلود به سراغ کمد لباستان رفته و نزدیک‌ترین لباسی را که ببینید می‌پوشید، ما شما را درک می‌کنیم. انتخاب رنگ‌های خاص برای پوشیدن در روزها و موقعیت‌های مختلف، درواقع اولین چیزی نیست که به ذهن هر کسی برسد. می‌توانید خودتان را محدود به رنگ‌های خاصی کنید اما بیایید کمی صادق باشیم. رنگ‌هایی که شما برای پوشیدن انتخاب می‌کنید چه بخواهید و چه نخواهید چیزهایی در مورد شما به دیگران می‌گویند اینکه آیا شخصی با اعتمادبه‌نفس، خلاق، وفادار، هنری، مسلط و یا جذاب و خیره‌کننده هستید؟ کدام رنگ را برای لباس مردانه انتخاب کنید؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

ad banner

لباس مردانه قرمز

رنگی است که بیانگر دو مفهوم عشق و خطر است و به‌شدت احساسات را تحریک می‌کند. زمانی که شما این رنگ را می‌پوشید ترسی از برجسته بودن ندارید. نام این کار جسارت است اما سعی کنید آن را بیش‌ازحد تکرار نکنید.

بهترین برای: مهمانی یا قرار شبانه

لباس مردانه قرمز

لباس مردانه نارنجی

نارنجی رنگ صداقت است. درحالی‌که شما به دنبال ظاهری برجسته‌تر هستید که شما را خلاق و بلندپرواز نشان دهد توجه داشته باشید که پوشیدن نارنجی خیلی روشن شما را شبیه به یک مجرم فراری می‌کند. در عوض انتخاب رنگ نارنجی با سایه‌های روشن همان تأثیر موردنظر شما را خواهد داشت.

بهترین برای: ساعات خوشحالی و شام دوستانه

لباس مردانه نارنجی

لباس مردانه زرد

رنگ زرد نشان دهنده­‌ی شادی و سرزندگی بوده و یک پوشش کامل و راحت برای تعطیلات آخر هفته است. اگرچه این رنگ شما را جسور و علاقه‌مند به تجربه‌ی رنگ‌های مهیج نشان می‌دهد اما رنگی نیست که بخواهید در محل کار بپوشید چراکه برخی افراد این کار شما را نشانی از عدم بلوغ شما می‌دانند.

بهترین برای: ساحل یا قرار ملاقات نهار در آخر هفته

لباس مردانه زرد

لباس مردانه سبز

 

زمانی که پیراهن یا شلوار کتان سبز می‌پوشید در نظر داشته باشید طیف‌های رنگ سبز معانی مختلفی را بیان می‌کنند. سبز روشن را زمانی که می‌خواهید با طراوت به نظر برسید، سبز کم‌رنگ را زمانی که می‌خواهید حس راحتی داشته باشید و سبز تیره را زمانی که می‌خواهید دیگران را تحت تأثیر قرار دهید بپوشید.

بهترین برای: محل کار یا زمین گلف

لباس مردانه سبز

لباس مردانه آبی

زمانی که شما یک مصاحبه دارید یا اولین قرار ملاقات پرهیجان خود را دارید کت و شلوار آبی همان چیزی است که باید انتخاب کنید. رنگ آبی حس دوستی و وفاداری را منتقل کرده و در تمام مدت به شما اعتمادبه‌نفس می‌بخشد. سایه‌های روشن‌تر آن شما را آرام نگه می‌دارد درحالی‌که سایه‌های تیره‌تر حس اعتماد را منتقل می‌کند.

بهترین برای: ملاقات والدین یا یک عروسی تابستانی

لباس مردانه آبی

لباس مردانه بنفش

پادشاهان گذشته جامه‌های بلند می‌پوشیدند. برای قدرت بخشیدن به ظاهر سلطنتی خود رنگ‌های بنفش را در پوشش‌های خود استفاده می‌کردند. این رنگ نشان‌دهنده‌ی رهبران قوی و افرادی است که تحت فرمان آن‌ها هستند. فقط اینکه این رنگ را زمانی که قصد دارید دیگران احساس راحتی داشته باشند انتخاب نکنید چراکه ممکن است نتیجه‌ای برعکس داشته باشد.

بهترین برای: ملاقات مهم یا موقعیت‌هایی که نیاز به کار در یک گروه دارید.

لباس مردانه بنفش

لباس مردانه صورتی

درحالی‌که برخی مردم ممکن است صورتی را به‌عنوان “رنگ دخترانه” در نظر بگیرند ما به شما توصیه می‌کنیم که آن را امتحان کنید. درواقع صورتی، رنگی همراه باصداقت، عشق و دلربایی است.

بهترین برای: اداره یا یک جشن رسمی

لباس مردانه صورتی

لباس مردانه سفید

سفید نماد کمال و تعالی است؛ بنابراین اگر شما می‌خواهید حس توازن و تناسب داشته باشید رنگ سفید را به لباس‌هایتان اضافه کنید. استفاده از آن با رنگ‌های دیگر سبب می‌شود که شما رنگ‌پریده و خسته به نظر نرسید.

بهترین برای: ساحل یا در طول یک هفته‌ی کاری پر دغدغه

 

لباس مردانه قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای دلالت بر مردانگی، تعهد و توازن دارد اما متأسفانه می‌تواند به‌تنهایی رنگی خسته‌کننده باشد اما با اضافه کردن یک رنگ روشن و شاد کامل می‌شود.

بهترین برای: یک ملاقات مهم

لباس مردانه قهوه‌ای

لباس مردانه خاکستری

اگر شما قصد دارید رنگی خنثی و درعین‌حال آراسته و مناسب انتخاب کنید به دنبال رنگ خاکستری باشید، هرچند آن را تمام‌ وقت نپوشید چراکه روحیه‌ی شما را پایین می‌آورد.

بهترین برای: یک مصاحبه یا یک جشن نیمه‌رسمی

لباس مردانه خاکستری

رنگ‌هایی که می‌پوشید مهم هستند و می‌توانند چیزهای زیادی در مورد شما بگویند. با نگه‌داشتن این نکات در ذهن خود دقیقاً می‌دانید برای آنکه قدرتمند، حساس یا جذاب به نظر آیید چه چیزی باید بپوشید. به کار گرفتن این نکات به پیشرفت شما کمک خواهد کرد و حتی در خسته‌کننده‌ترین روزها الهام‌بخش شما خواهند بود.

مطالب مرتبط:

1- بهترین ترکیب رنگ لباس مردانه

2- نکات انتخاب شلوار جین مردانه

3- مراسم و زمان مناسب برای پوشیدن کت و شلوار

حمید شمس الهی
نویسنده: حمید شمس الهی


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 07 آوریل 2017

لباس مردانه قرمز هم مگه داریم؟

حامد نامداری در تاریخ 08 آوریل 2017

مرسی ، خوب بود.
واقعا تو خیابان خیلی کم ادم میبینه که ملت تیپ با این رنگ ها بزنن.
اکثرا محافظه کار هستند.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :