بهترین ترکیب رنگ لباس مردانه

زمانی که می‌خواهید لباس‌های خود را باهم ست کنید، ترکیب رنگ، بهترین انتخاب ممکنه خواهد بود و راهنمایی که در ادامه می‌آید، شما را در این موضوع یاری خواهد کرد. ترکیب رنگ‌های مناسب کلید رسیدن به پوشش کامل، جامع و هماهنگ است. می‌توانید تازه ترین لباس‌ مناسب فرم خود را و یا اجناسی را که ایده‌آل آن فصل باشند، بپوشید. اما اگر رنگ‌های اشتباه را با هم انتخاب کنید، تمام ظاهر شما از ترکیب خواهد افتاد. ما در این مقاله برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ لباس مردانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. 

ad banner

ما در این مورد واقعا نمی‌خواهیم بیش از حد دراماتیک باشیم. ترکیب رنگ اشتباه می‌تواند هر نوع حالتی را که شما دارید برهم بزند. بنابراین مهم است که به این نکات توجه کنید و این به آن معنی نیست که شما تمام چرخه‌ی رنگها را دنبال کنید اما در نظر داشتن این موارد می‌تواند شما را در راه درست نگه دارد. با مقداری انتخاب رنگ‌های مناسب، چند مورد از سبک‌های مورد علاقه‌مان را  که به نظرمان وابسته به زمان نبوده و با اندازه و شکل هر فرد، مطابقت دارد انتخاب کرده‌ایم.

ترکیب رنگ برای لباس مردانه

بعضی مواقع ممکن است ارتباط دادن رنگ‌ها با یکدیگر سخت شود. اما در اصل اگر از رنگ‌مایه یکسان استفاده کنید، می‌توانید به ظاهری ساختارمند و مناسب دست پیدا کنید به طوری که هم با ظاهر رسمی و هم با ظاهر غیر رسمی به کار بیایند.

البته این به معنی خسته کننده بودن نیست اما اگر رنگ‌مایه آن را نادیده بگیرید و شروع به ترکیب رنگ‌های متناقض کنید، پوشش شما بهم ریخته به نظر می‌رسد. کمی تفکر و مقداری تطبیق دقیق الگوها می‌تواند ظاهر شما را کاملا متفاوت کند. بنابراین قبل از اینکه از خانه بیرون بروید کمی ترکیب‌ها را سبک سنگین کنید. در ادامه برخی از مشکلات ترکیب رنگ برای شما ارائه شده است.

 

چه رنگ‌هایی با قرمز شاه بلوطی  ست می‌شوند؟

رنگ قرمز شاه بلوطی یکی از رنگ‌های خوش‌ظاهری است که استفاده از آن می‌تواند برای برخی از افراد اشتباه باشد به خاطر اینکه در مواردی ست کردن آن با دیگر رنگ‌ها سخت خواهد بود. رنگ‌هایی مانند مشکی و سفید مناسب‌ترند به دلیل اینکه با هر موردی منطبق می‌شوند. اما قرمز چطور؟ به نظر وسوسه انگیز می‌آید. با این وجود رنگ غیر ممکنی برای ست کردن نیست و شما می‌توانید با انتخاب لباس مناسب، آن را به تمام پوشش روزانه‌تان اضافه کنید.

بهترین ترکیب رنگ لباس مردانه

قرمز شاه بلوطی  و آبی لاجوردی

ایده آل برای ظاهری کلاسیک و محافظه کار اما غیر خسته کننده. رنگ آبی لاجوردی و قرمز شاه بلوطی  با اضافه کردن چند رنگ و برجسته کردن آن با ظاهر پاییزی یا زمستانی به گونه‌ای فوق العاده زیبا ست می‌شوند. می‌توانید از قطعه لباس‌های ظریف و عالی با راه راه‌های قرمز و یک کت آبی لاجوردی کلاسیک و قابل تنظیم  استفاده و با چکمه‌های مشکی ست لباس خود را تکمیل کنید. همچنین شکل اندام خود را با این ترکیب رنگی می‌توانید مناسب نشان دهید.

 

قرمز شاه بلوطی  و خاکستری

خاکستری یک جایگزین مناسب برای رنگ مشکی بوده و تقریبا با هر لباسی می‌تواند ست شود و تطبیق بهتری با تیرگی و حرارت کمتری نسبت به مشکی بدهد. بنابراین ترکیب بسیار خوبی با رنگ قرمز خواهد بود. با درنظر گرفتن این حقیقت که این رنگ‌ها نسبتا خاموش و خنثی هستند، مجبور نیستید آنها را با رنگ‌های گرم و لباس‌های زمستانی تطبیق دهید و می‌توانید با یک پوشش ساده با شلوار کوتاه و یا یک تیشرت ساده و یک کفش ورزشی سفید تنظیم کنید.

بهترین ترکیب رنگ لباس مردانه

چه رنگ هایی با سبز ست می شوند؟

مشابه با رنگ قرمز، سبز نیز یکی از رنگ‌های به شدت کارآمدی است که مردم اغلب از آن استفاده نمی‌کنند. با نگاه به طیف رنگ‌های سبز، می‌توانید سبز لیمویی را داشته باشید که  معمولا نباید پوشید (به جز زمانی که می‌خواهید در تاریکی دیده شوید). برخلاف رنگ سبز لیمویی سبزهای تیره‌تر را می‌توان هر زمانی امتحان کرد. ترکیب‌های ساده‌ی این رنگ بسیار مناسب هستند به این معنی که احتمالا لباس‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانید در پوشش خود از آن استفاده کنید تا به طرز مناسبی تطبیق داشته باشند.

ترکیب رنگ سبز و مشکی

خیلی آسان است. هیچ لباس جین مشکی ندارید، بنابراین یک تی‌شرت، روپوش و یا کت مشکی می‌تواند در کمدتان جا بگیرد. یک جلیقه سبز کلاسیک می‌تواند جذابیت فوق العاده‌ای را به چهره‌های سیاه و یا پوست تیره ببخشد و همین‌طور پوششی راحت، بی نقص و مناسب را خلق کند.

بهترین ترکیب رنگ لباس مردانه

ترکیب رنگ سبز و سفید

با نیل به سمت حرارت کمتر، سبزهای خنثی‌تر با لغزیدن به هر قسمتی از بدن شما که نمی‌خواهید برجسته شود، می‌توانند ظاهری دلرباتر برای شما بیافرینند. به هر حال اگر این رنگ را با رنگ تیره دیگری مثل مشکی ست کنید، می‌تواند خنثی شود. رنگ سفید انتخاب مناسبی برای این رنگ است از آنجایی که نه تنها با رنگ سبز به خوبی ست می‌شود بلکه می‌تواند ظاهر پوشش شما را با ترکیب و حالت بهتری نشان دهد.

 

ترکیب رنگ کت آقایان

وقتی بحث ترکیب رنگ می‌شود شما می‌توانید در پوشش غیر رسمی خود اشتباهاتی را مرتکب شوید. پس اسم این اشتباه را نمی‌توان گذاشت “فاجعه مد”. به هر حال پوشش رسمی همیشه هم مورد پذیرش نیست و همچنین برای ست‌هایی با طرح‌های زیاد، مشخص است که باید برای رنگ باید نقشی مجزا قائل شد.

برای برخی از پوشش‌ها، این کار آسان است. بالاپوش مشکی، تی شرت سفید. برای اینها شما نیاز ندارید تلاش زیادی داشته باشید. به هر ترتیب، برخی از پوشش‌ها می‌توانند ریسک بیشتری داشته باشند و به نظر وظیفه سختی را برای تطبیق با بقیه لباس‌ها به ما تحمیل کنند. موضوع اساسی که ‌باید به آن توجه کنید این است که حتی روشن‌ترین لباس‌ها نیز می‌توانند با رنگ‌های خنثی تطبیق شوند. مثلاً، تی‌شرت‌های سفید به ویژه برای پوشش غیر رسمی، واقعا فرشته نجات شما خواهند بود.

بهترین ترکیب رنگ لباس مردانه

ترکیب رنگ ارغوانی

اگر به دنبال بهترین ترکیب رنگ با ارغوانی هستید، باید به تعادل، فکر کنید. یک پیراهن مشکی کلیت ظاهر را کمی خنثی و بی روح به نظر می‌آورد. بنابراین سفید برای کلاسیک نگه داشتن پوشش بهتر است.

 

ترکیب کت سفید

پیراهن سفید همیشه قابل استفاده است، اما اگر کت شما هم سفید باشد چطور؟ آیا یک کت سفید با پیراهنی سفید متناسب هستند؟ پاسخ ما به این سوال، خیر است. به جای آن بهتر است که از رنگ‌های جالب‌تری استفاده کنید، اما با رنگ‌هایی همانند آبی. این کار باعث می‌شود ظاهر شما متعادل بوده و تضاد و تناقضی در آن ایجاد نشود.

بهترین ترکیب رنگ لباس مردانه

ترکیب کت بژ

ترکیب رنگ‌های بژ برای تناسب آنچنان وسوسه انگیز نیستند، اصولا به خاطر طیف رنگی خود، با رنگ‌های مشابه تطبیق پیدا می‌کنند. لباس‌های با رنگ بژ روشن و تیره با رنگ سفید مخصوصاً اگر به کرم متمایل باشد. اگر برای شما مناسب نبود، رنگ آبی روشن ترکیب خوبی خواهد بود. با این وجود، بهتر است این رنگ را با طیف بژ با تناژ قهوه‌ای نسبت به بژ با تناژ زرد تطبیق دهید.  به این دلیل که رنگ بژ زرد، می‌تواند با رنگ مورد نظرتان تداخل پیدا کند.

بهترین ترکیب رنگ لباس مردانه

راهنمای فوری درمورد ترکیب رنگ لباس برای آقایان

  • هماهنگی و تعادل در ست کردن رنگ‌ها بسیار اهمیت دارند بنابراین قبل از اینکه ترکیب رنگ‌ها را امتحان کنید آن را به خاطر داشته باشید.
  • برای رنگ‌های تیره مانند قرمز شاه بلوطی، سعی کنید ظاهر و رنگ‌های متعادل مانند سفید و خاکستری را مکمل در نظر بگیرید.
  • برای رنگ‌هایی با طیف رنگ درخشان مانند سبز، به طیف‌های خنثی‌تر مانند مشکی و سفید توجه کنید.
  • پوشش‌های رسمی برای ایجاد تناسب بسیار اهمیت دارند. ترکیب رنگ‌ها می‌بایست کامل باشند. پوشش‌های غیرعادی با رنگ‌هایی مانند ارغوانی را با رنگ‌های ساده‌تر ترکیب کنید.
  • لباس‌های سفید می‌بایست متعادل باشند بنابراین پیراهن‌های روشن مانند آبی می‌تواند حالتی شفاف و تابستانی خلق کند که کلیت ظاهر شما را تکمیل کند.

توجه داشته باشید که:

ترکیب بندی رنگ می‎‌تواند محدود کننده و به نوعی خسته کننده باشد. اما زمانی که به آن نگاه کنید، همیشه انتخاب بیشتری نسبت به حالت عادی خواهید داشت. برخی از رنگ‌ها به سختی با بقیه رنگها تطابق پیدا می‌کنند در حالی که برخی دیگر طیفی از رنگ‌ها را شامل می‌شوند که ترکیب بندی را دشوار می‌کنند. اما باتوجه به رنگی که برای ترکیب مدنظرتان انتخاب می‌کنید، متعادل نگاه داشتن آن، اهمیت ویژه‌ای دارد.

 

مطالب مرتبط:

۱- بهترین ترکیب رنگ برای ست کردن لباس مردانه

۲- ترکیب رنگ لباس مردانه در بهار امسال چگونه است؟

۳- ترکیب رنگ های مناسب پوشاک آقایان باید چگونه باشد؟

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :