انواع جلیقه‌ مردانه را چگونه ست کنیم؟ جلیقه نجات تیپ و استایل

جلیقه در ترکیب لباس آقایان یک نجات دهنده به حساب می‌آید. ظاهر مردان را خیلی صاف و مرتب و شسته رفته نشان می‌دهد و اگر کمی شکم داشته باشند آن را می‌پوشاند ولی متاسفانه قدرت آن اغلب فراموش شده و نادیده گرفته می‌شود. اما باید به یاد داشت که یک جلیقه بی‌عیب و نقص و اندازه پوشش مردان را شیک و جذاب می‌کند و برای مردان لاغر یا درشت اندام در هر موقعیتی از رسمی تا کاری به راحتی می‌تواند پوشیده شود. البته بنا بر لباس‌هایی که کنارش قرار می‌گیرند کاربردش تفاوت پیدا می‌کند. حالا با توجه به اهمیت جلیقه چند نکته مهم را درباره پوشیدن آن با شما در میان می‌گذاریم.

انواع جلیقه‌ مردانه

مهم‌ترین ویژگی جلیقه اندازه آن است به دو دلیل مهم؛ راحتی و ظاهر. خیلی از مردان ادعا می‌کنند که با پوشیدن جلیقه مخصوصا همراه با کت و شلوار احساس راحتی ندارند. چیزی که آنها متوجه نمی‌شوند این است که ماهیت این لباس‌ها  ناراحتی به وجود نمی‌آورد بلکه به این دلیل این حس به وجود می‌آید که اندازه مناسبی انتخاب نکرده‌اند. در حالی‌که باید کل ست کت و شلوار و جلیقه آنقدر راحت باشد که تقریبا فراموش کنند آنها را پوشیده‌اند.

انواع جلیقه‌ مردانه

بک لباس مناسب واندازه همیشه تأثیر خوبی خواهد داشت. اگر کت و شلوار شما بزرگ باشد ژولیده و احتمالا مسن‌تر از آنچه هستید به نظر می‌رسید اما اگر تنگ باشد انگار اضافه وزن پیدا کرده‌اید یا لباس‌تان قرضی‌ست. به همین ترتیب جلیقه‌ای که با کت و شلوار پوشیده می‌شود باید کاملا اندازه باشد. اگر دگمه‌های جلیقه یا پشت آن حتی کمی کشیده شوند یعنی جلیقه کوچک است. شما به جلیقه دیوید بکهام وقتی به تماشای رقابت اندی ماری و جان میلمن در رقابتهای تنیس ویمبلدون سال 2016 رفته بود دقت کنید. حتی در حالت نشسته دگمه‌های جلیقه او کاملا معمولی‌اند و جلیقه خیلی راحت به نظر می‌رسد.

انواع جلیقه‌ مردانه

جلیقه‌ها همیشه یک همراه جذاب و کلاسیک برای کت و شلوار بوده‌اند. اما آنها را می‌شود به‌ شکل غیررسمی و حتی خودمانی پوشید. می‌توانید آن را با شلوار جین، کتان یا هر شلوار دیگری بپوشید. مثلا جانی دپ یکی از کسانی‌ست که دفعات زیادی جلیقه بدون کت و شلوار در شکل‌های مختلف کل دگمه‌ها باز یا بسته پوشیده است. در این مورد فقط حواستان باشد رنگ‌های سفید و مشکی را کنار هم قرار ندهید البته اگر می‌خواهید لباس‌تان شبیه لباس گارسون‌ها نباشد.

برای فصل بهار به آقایان توصیه می‌شود که کت و شلوار تیره‌شان را با جلیقه‌ای به رنگ روشن بپوشند که کیفیت خوب و بهاری دلنشینی به وجود می‌آورد.

جلیقه برای هوای گرم انتخاب مناسبی است. به این معنا که جلیقه و پیراهن و شلوار خوب و مناسب می‌تواند به اندازه پوشیدن کت و شلوار شیک باشد.

جلیقه‌ها را می‌شود حتی در فصل‌های سرد جدا از کت و شلوار پوشید. مثلا یک ژاکت خاکستری روشن را با جلیقه زغالی و شلوار خاکستری روشن یا قهوه‌ای ست کنید.

انواع جلیقه‌ مردانه

در پوشیدن جلیقه بهتر است دگمه پایین آن را نبندید. این یکی از قوانین اولیه و خیلی قدیمی در مورد پوشیدن جلیقه است که بنا بر گفته‌ها برمی‌گردد به زمانی که یکی از پادشاهان انگلیسی بیش از حد چاق بود بنابراین باید آخرین دگمه جلیقه‌اش را برای سوار شدن روی اسبش باز می‌کرد.

انواع جلیقه‌ مردانه

تا دهه 1980 پوشیدن کت و شلوار و جلیقه برای یک فرد انگلیسی خیلی طبیعی و عادی به حساب می‌آمد. هر کسی اگر کت و شلوار می‌پوشید جلیقه هم تنش می‌کرد ولی از زمانی که کت‌های چهار دگمه روی کار آمدند که کمی با بستن آنها می‌شد شکم را پوشاند انگار دیگر نیازی به پوشیدن جلیقه نبود. مثل جلیقه‌ای که دیوید بکهام در مراسم ازدواج شاهزاده هری و مگان مارکل پوشیده بود. داشتن این مدل جلیقه‌ها به کسانی که خیلی اهل مد و به روز هستند و همه نوع لباسی دارند توصیه می‌شود. همان‌طور که متوجه شده‌اید در اکثر مواقع دگمه‌های جلیقه کت و شلوار شما در یک ردیف قرار دارند و به ندرت دو ردیفی یا چهار دگمه دیده می‌شود.

انواع جلیقه‌ مردانه

یک کار جالب هم وقتی جلیقه می‌پوشید این است که با بافت پارچه آیتم‌های مختلف بازی کنید. پوشیدن شلوار فاستونی سرمه‌ای با پیراهن سفید نخی زیر یک جلیقه مخمل کبریتی یک نمونه از دهها ترکیبی است که می‌توانید انتخاب کنید.

موقع خرید جلیقه به بافت پارچه توجه کنید. بهترین پارچه‌ها برای جلیقه پشم، فاستونی، مخمل و لینن هستند اما خوب است که پارچه جلیقه‌تان درصد کمی پلی‌استر داشته باشد چون در این صورت پارچه کمی حالت محکم و شق و رقی پیدا می‌کند و خوب روی بدن می‌نشیند.

انواع جلیقه‌ مردانه

جلیقه‌های ساتن، ابریشم یا آنهایی که طرح‌های پیچیده دارند برای مراسم عروسی و جشن‌ها خیلی مناسبند اما برای محل کار یا مراسم غیررسمی انتخاب خوبی به حساب نمی‌آیند.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :