پانته آ توتونچیان در
0

با این کارها لباس هایتان را نابود می کنید!

با این کارها لباس هایتان را نابود می کنید!

همه ی ما ممکن است ناخواسته در روش شستشوی لباس هایمان، اشتباهاتی مرتکب شویم. در این مقاله، رایج ترین اشتباهاتی که بیشتر افراد در شستشو و خشک کردن لباس هایشان مرتکب می شوند را به شما می گوییم. با ترک این عادت ها می توانید از نابودی و کهنه شدن لباس هایتان جلوگیری کنید!

اشتباه اول: لباس های تیره را از لباس های روشن جدا نمی کنید! 

دفعه ی بعدی که لیبل های شلوار جین تیره تان را جدا می کنید، با دقت آن را بخوانید، چرا که اطلاعات خیلی مهمی روی آن نوشته شده است! در پارچه های ضخیم و فوق العاده تیره، مقدار بیشتری رنگ اسفاده شده است و بعد از خیس شدن همیشه مقداری از این رنگ را پس می دهد. پس اگر می خواهید لباس های سفیدتان سفید باقی بمانند یا رنگ شان به کلی عوض نشود، همیشه و بدون هیچ استثنایی لباس های تیره و روشن تان را جداگانه بشورید.

e9ef489d088b996871d2389f33b12757

اشتباه دوم: همیشه لباس هایتان را با آب داغ می شویید! 

همیشه به علایم شستشوی لباس که معمولا در داخل لباس قرار داده شده توجه کنید. یکی از اصلی ترین دلایلی گه لباس های نخی تان بعد از شستن آب می رود همین شستن با آب داغ است. پس اگر می خواهید لباس تان همیشه سایز خودتان باقی بماند، شستن با آب داغ را برای همیشه فراموش کنید.

با این کارها لباس هایتان را نابود می کنید!

اشتباه سوم: لباس هایتان را بعد از هر بار پوشیدن می شورید

شستن، آبکشی، خشک کردن، تا کردن و …. همه ی این فرآیند ها باعث کاهش طول عمر، گوله گوله شدن، آب رفتن و رنگ و رو رفتگی پارچه می شود. لباس هایی مانند شلوارهای جین را لازم نیست بعد از یکبار پوشیدن حتما بشورید. می توانید بعد از گذشت چند بار از پوشیدن ش اقدام به شستن کنید. اما حتما این نکته را به خاطر داشته باشید که تمام لباس زیر ها را باید بعد از هر بار استفاده بشورید.

اشتباه چهارم: از چوب لباسی های سیمی یا پلاستیکی استفاده می کنید

حتما سوراخ های کوچیکی که روی شانه ی سوییشرت هایی که به مدت طولانی روی چوب لباسی های پلاستیکی یا سیمی آویزان کرده اید را دیده اید. پارچه های ظریف مانند پارچه های ابریشمی، را به هیچ عنوان نباید از این چوب لباسی ها آویزان کنید.

 مطالب مرتبط:

1- جوراب شلواری اکسسوری ضروری در کمد خانم ها

2- پاك كردن لكه آدامس تنها در چهار گام ساده

3- 5 نکته مهم و کاربردی در نگهداری لباس زیردیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :