آشنایی با طراح اولین برند در حوزه ی حجاب در اروپا

21 مارس 2016 ساعت 16:15

توسط محمد رضا اهوارکی

آشنایی با طراح اولین برند در حوزه ی حجاب در اروپا

تنوع مهمترین نکته در فشن امروز است اما اغلب این بحث حول مسابقات فشن و شوهای تبلیغاتی می شود و محوریت تولیدی در سطح عمده برای عموم ندارد. 12.4 درصد از مردم لندن و در کل 5 درصد مردم انگلیس مسلمان هستند اما اکثر خرده فروشان این نیاز را نادیده می گیرند و البسه ی مخصوص این قشر را فراهم نمی کنند. جولای سال قبل کمپانی Uniqlo رنجی از لباس های با حجاب را که توسط یک طراح انگلیسی- ژاپنی با نام حنا تاجیما طراحی شده بود روانه ی بازار کرد. متاسفانه این کلکسیون تنها در مالزی قابل دسترس بود تا اینکه در ماه قبل رنج دومی از طراحی های این فرد وارد بازار شد که در انگلیس و اروپا هم قابل دسترس است. 

تاجیما در دوون به دنیا آمده و بزرگ شده است و در محیطی کاملا هنری. پدر و مادرش هردو هنرمند بودند و طراح شدن از بچگی گویی در خون او بوده است. در 18 سالگی به کالج رفته و بعد از دوست شدن با چند مسلمان و مطالعات فراوان تغییر مذهب داده است. بعد از این تغییر شروع به طراحی لباس های زنانه با نام MAYSAA کرده است و با وبلاگ hanatijma.com توجهات را به خود جلب کرده است.  سال قبل Uniqlo از او درخواست کرده که در درک بازار آسیای شرقی به انها کمک کند. بدون بزرگنمایی بازار و یا در نظر گرفتن قشر خاص مسلمان این منطقه این کمپانی از او خواست که در طراحی کلکسیونی برای آنها، یاریشان کند.

آشنایی با طراح اولین برند در حوزه ی حجاب در اروپا

در زیر مصاحبه ای بسیار کوتاه را با او درمورد تاثیر ایمان و حجاب در انتخاب های او می خوانید :

  • اولین خاطره ی شما از فشن چیست ؟

+ من یک کیمونو( لباس معروف ژاپنی) را که پدربزرگم به مادرم داده بود و او به من داد  و من آن را پوشیدم بخاطر دارم. خیلی به من می آمد و همیشه به دنبال تجربه ی دوباره ی آن حس زیبا هستم.

  • در طراحی هایتان به دنبال چه چیزی هستید؟

+ من به دنبال ارائه ی زیبایی در شکلی دیگر هستم. به دنبال یافتن راهی برای نشان دادن زیبایی این مدل لباس پوشیدن هستم که حس میکنم نادیده گرفته می شود.

  • بازخورد مردم را تا کنون چگونه دیده اید؟

+ بسیار جالب. اوایل بسیاری از مردم بودند که این برایشان خیلی عالی بود که با این لباس های می توانند هویتشان را بروز دهند. بیشتر نسل دومی های کشورهای غربی که با عقاید والدینشان زیاد تطابق نداشتند، داشتن چیزی که حس مالکیت روی آن داشته باشند برایشان فوق العاده خوب بود.

آشنایی با طراح اولین برند در حوزه ی حجاب در اروپا

  • رابطه ی تو و حجاب چیست ؟

+ در واقع اولین روزی که من در عموم حجاب داشتم، روزی بود که مسلمان شدم. فکر کنم که اوایل خیلی به آن عادت نداشتم . فقط می خواستم تجربه کنم و راجع به آن بدانم ولی واقعا چشمانم را باز کرد و من را از زاویه ی دید مردم راجع به خودم که تغییر مذهبم را با تغییر شکل ظاهریم انجام داده بودم آگاه کرد. بسیار جالب بود و آزاد شدن از آن حس قبل با آگاهی را خیلی دوست داشتم.

  • منظور شما از آزادی انتخاب زنان در لباس پوشیدن و تاثیر حجاب در آن چیست ؟

به نظر من واقعا می خواهم زنانی را که با حذف پوشش خود به دنبال حس آزادی هستند را درک کنم. مهم کم و زیاد بودن لباس شما نیست، مهم داشتن انتخاب و آزادی در نوع پوشش است.

آشنایی با طراح اولین برند در حوزه ی حجاب در اروپا

  • چرا فکر می کنید حجاب خوب است ؟

+ به نظر من بیان کردن عقاید مهم است، من فکر می کنم موج اصلی فشن به سمت برهنگی بیشتر برای زیبایی بیشتر می رود و در این موج بسیار عظیم داشتن یک زاویه دید دیگر چیز ارزشمندی خواهد بود.

  • آیا موج اصلی فشن در انگلیس نیازهای مسلمانان را برطرف نمی کند ؟

+ به نظر من همیشه شانس بهتر بودن وجود دارد. هر برندی که می خواهد چند فرهنگه بودن خود را نشان دهد به نظر من باید به نیازهای مردم مختلف اهمیت دهد.

آشنایی با طراح اولین برند در حوزه ی حجاب در اروپا

آشنایی با طراح اولین برند در حوزه ی حجاب در اروپا

آشنایی با طراح اولین برند در حوزه ی حجاب در اروپا

آشنایی با طراح اولین برند در حوزه ی حجاب در اروپا

آشنایی با طراح اولین برند در حوزه ی حجاب در اروپا

آشنایی با طراح اولین برند در حوزه ی حجاب در اروپا

مطالب مرتبط :

1- برند Lewari تلفیق هنر غرب و شرق

2- شرکتی که لباس های مخصوص معلولین تولید می کند

3- تاریخچه ی برند اسپانیایی Zara

#

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت مو شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است