تکنیک های آرایشی برای کوچک کردن بینی + خرید گیره کوچک کننده بینی

بعضی وقت‌ها با ذوق و شوق سلفی می‌گیریم، اما وقتی عکس را می‌بینیم، از خودمان متنفر می‌شویم! چرا؟ چون حس می‌کنیم بینی‌مان از اندازه واقعی‌اش بزرگتر به نظر می‌رسد! مدل بینی هرکس یک‌جور است. در مقالات قبلی هم گفتیم که بی‌جهت از خودتان ایراد نگیرید! اما اگر احساس خوبی ندارید و همیشه از گرفتن عکس‌های دسته جمعی و تگ شدن در اینستاگرام دوستان‌تان فراری هستید، حتما مقاله امروز چی بپوشم را بخوانید! در این مقاله کوچک کردن بینی با آرایش و همچنین کوچک کردن بینی با استفاده از تکنیک کانتورینگ (Contouring) را به شما آموزش خواهیم داد!

 

 

کوچک کردن بینی با آرایش : کانتورینگ و هایلایت در آرایش صورت!

کانتورینگ و هایلات یعنی چه؟!

یعنی با استفاده از سایه و لوازم آرایشی که از پوست شما تیره‌تر/روشن‌تر هستند، بینی‌تان را باریک‌تر و کوچک‌تر نشان دهید. با این حال، به خاطر داشته باشید که از این روش، بینی شما به صورت واقعی کوچک‌تر نخواهد شد. همچنین، اگر شما یک بینی بسیار دراز داشته باشید، کانتور کردن باعث نمیشود بینی‌تان از نیمرخ کوتاه‌تر به نظر برسد.در هنگام کانتورینگ صورت به این نکات توجه کنید:

 • می‌توانید از لوازم آرایش پودری یا کرمی استفاده کنید. البته محو کردن لوازم آرایش پودری آسان‌تر است. برای کوچک کردن بینی با آرایش یادتان باشد از لوازم آرایش مات استفاده کنید، نه براق. چون پوست‌تان چرب به نظر می‌رسد.
 • حواس‌تان به تناژ رنگ پوست‌تان هم باشد! تناژ پوست بعضیها، زرد/گرم است. درحالی که تناژ پوست بعضی دیگر، صورتی/سرد است.
 • رنگ سایه تیره را طوری انتخاب کنید که از رنگ طبیعی پوست‌تان ۲ یا ۳ درجه تیره‌تر باشد. رنگ سایه روشن (هایلایتر) را طوری انتخاب کنید که از رنگ طبیعی پوست‌تان ۲ یا ۳ درجه روشن‌تر باشد.
 • برای کانتورینگ، ابزار مخصوصی نیاز دارید. اگر از لوازم آرایش پودری استفاده می‌کنید، یک قلم‌مو نرم انتخاب کنید. اگر از لوازم آرایش کرمی استفاده می‌کنید، یک قلم‌مو با موی سفت‌تر انتخاب کنید. برای محو کردن نیز از اسفنج‌های مخصوص کانتورینگ استفاده کنید که یک سرشان کمی تیزتر است.
 • قبل از کانتورینگ، از پرایمر آرایشی یا کرم‌پودر استفاده کنید. این کار باعث می‌شود منافذ و معیب پوست‌تان پنهان شود. همچنین، محو کردن کانتور راحت‌تر می‌شود. یادتان باشد که رنگ پرایمر، حتما باید با رنگ پوست‌تان یکی باشد. برای اطمینان، هنگام خرید پرایمر، ابتدا آن را روی پوست صورت امتحان کنید.

کوچک کردن بینی با آرایش : تکنیک های آرایشی ضروری برای کوچک کردن بینی

چطور کانتور کنیم؟!

این روزها، کلمه «کانتور و هایلایت» را زیاد می‌شنویم. حتی می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، ویدئوهای آموزش کانتورینگ و هایلایت را ببینید! چطور می‌توانیم کانتور کنیم؟

 • اگر بینی پهنی دارید:

ابتدا با هایلایتر، یک خط نازک در وسط بینی‌تان بکشید (از بالای بینی تا نوک بینی). اگر این خط کلفت باشد، بینی‌تان بزرگ‌تر دیده می‌شود! سپس با نوک اسفنج کانتورینگ، این خط را محو کنید.

بعد نوبت می‌رسد به سایه. با یک برس تمیز و زاویه‌دار، سایه را از گوشه‌های داخلی چشم خود به سمت نوک بینی بکشید. اگر می‌خواهید سوراخ‌های بینی‌تان کوچک‌تر شوند، سایه را دو طرف بینی هم بزنید. سپس مانند مرحله قبل، محو کنید!

کوچک کردن بینی با آرایش : تکنیک های آرایشی ضروری برای کوچک کردن بینی

 • اگر بینی بلندی دارید:

مراحل بالا را انجام دهید، فقط سایه را به نوک بینی‌تان هم بزنید. سپس آن را به سمت بالا محو کنید. این کار بینی‌تان را سربالا و کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

 • اگر نوک بینی‌تان به نسبت پهن‌تر است:

سایه تیره را از گوشه‌های داخلی چشم خود به سمت نوک بینی به شکل یک U یا V بکشید. اما نوک سایه را زیاد تیز نکنید. چون بینی‌تان غیر طبیعی به نظر می‌رسد.

 • اگر بینی‌تان کج است:

با سایه تیره، در دو طرف بینی دو خط کاملا صاف بکشید. اما سایه را به نوک بینی نزنید.

کوچک کردن بینی با آرایش : تکنیک های آرایشی ضروری برای کوچک کردن بینی

محو کردن آرایش

در آخر، با یک برس نرم و بزرگ، کانتور و هایلات را محو کنید. این کار، خط‌های پررنگ را محو می‌کند. برای محو کردن، برس را روی خط هایلایت، از کنار بینی، به سمت کنار صورت بکشید. سپس روی آن پودر تثبیت کننده آرایش بزنید.

یادتان باشد:

 • اگر نوک بینی را سایه زده‌اید، با چرخش برس، آن را محو کنید.
 • اگر دو طرف سوراخ‌های بینی را سایه زده‌اید، حتما با برس خطوط آن را محو کنید.

کوچک کردن بینی با آرایش : تکنیک های آرایشی ضروری برای کوچک کردن بینی

کوچک کردن بینی با آرایش : کاری کنید بینی‌تان جلب توجه نکند!

یک رژ لب براق و پررنگ بزنید!

برای کوچک کردن بینی با آرایش ، ابتدا دور لب خود خط لب بکشید. کمی از خط لب را روی لب هم بکشید. سپس رژ لب بزنید. می‌توانید برای زدن رژ لب، از برس مخصوص هم استفاده کنید. اگر لازم بود، کمی از رژ لب را با دستمال کاغذی پاک کنید و لایه دوم را بزنید.

کوچک کردن بینی با آرایش : تکنیک های آرایشی ضروری برای کوچک کردن بینی

چشمان‌تان را غلیظ آرایش نکنید!

این کار باعث می‌شود مرکز صورت شما جلب توجه کند. به همین دلیل، بهتر است با استفاده از رنگ‌های خنثی، چشمان‌تان را طبیعی آرایش کنید. برای اینکه سیاهی زیر چشم‌تان پنهان شود، از کانسیلر استفاده کنید. رنگ کانسیلر باید با رنگ پوست‌تان متناسب باشد. برای زدن کانسیلر، از انگشت حلقه استفاده کنید. سپس، آن را به سمت گونه‌ها محو کنید.

کوچک کردن بینی با آرایش : تکنیک های آرایشی ضروری برای کوچک کردن بینی

مدل موهایتان را عوض کنید!

موی فر یا حالت‌دار، از بینی بزرگ بیشتر جلب توجه می‌کند! یادتان باشد موهایتان را مدل فرق وسط درست نکنید. این کار باعث می‌شود مرکز صورت شما جلب توجه کند. درعوض، موهایتان را فرق کج درست کنید. از چه مدل مویی استفاده نکنیم؟ بعضی مدل‌های مو، توجه را به سمت مرکز صورت و بینی جلب می‌کنند. مثلا اگر چتری داشته باشید، افراد نمی‌توانند با شما ارتباط چشمی برقرار کنند، در نتیجه توجه‌شان به سمت بینی‌تان جلب می‌شود.

مدل‌هایی که باعث می‌شوند بینی شما جلب توجه کند:

 • فرق وسط
 • موی صاف
 • دمب اسبی سفت!

کوچک کردن بینی با آرایش

زیورآلات مناسب انتخاب کنید!

از گوشواره یا گردنبند استفاده کنید. درخشش این زیورآلات، باعث می‌شود بینی شما کمتر جلب توجه کند. همچنین می‌توانید از کلاه استفاده کنید. اگر عینک می‌زنید، بهتر است از عینکی استفاده کنید که فریم بزرگ و پهنی دارد. این فریم‌ها، بینی شما را کوچک‌تر نشان می‌دهند.

کوچک کردن بینی با آرایش : تکنیک های آرایشی ضروری برای کوچک کردن بینی

روش سوم: عمل بینی!

این آخرین راه است! اگر می‌خواهید به صورت دائمی از کانتور کردن و ادیت کردن عکس‌هایتان خلاص شوید (!!)، بهتر است بینی‌تان را عمل کنید. اما یادتان باشد عملی بینی هم مانند عمل‌های دیگر، خطراتی به دنبال دارد. همچنین ممکن است جای بخیه‌ها روی بینی شما باقی بمانند.

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه یک میکاپ آرتیست و آرایشگر حرفه‌ای شویم؟

۲- چطور با قیمت مناسب، لوازم آرایشی باکیفیت تهیه کنیم؟

۳- اشتباهاتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند!

۴- شیک بپوشیم : آقایان و خانم‌ها چگونه هر روز شیک بپوشیم و جذاب باشیم

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

sara در تاریخ 10 ژانویه 2018

عالی و کاربردی بود …. مرسی چی بپوشم

سارا در تاریخ 05 ژانویه 2019

عالیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :