چگونه یک میکاپ آرتیست و آرایشگر حرفه‌ای شویم؟

تا به حال برایتان پیش آمده که با دیدن چهره یک نفر، متوجه شوید چه نوع آرایشی برای صورتش بهتر است؟ آیا می‌توانید تشخیص دهید چه رنگ رژ لبی، برای چه پوستی مناسب است؟ آیا می‌توانید در خانه، چشمان‌تان را مثل مدل‌ها و بازیگران سینما آرایش کنید؟! اگر به تمام این سوال‌ها، پاسخ “نه” دادید، با چی بپوشم همراه باشید! چگونه یک میکاپ آرتیست و آرایشگر حرفه‌ای بشویم؟ میکاپ آرتیست کیست؟ 

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که علاقه دارید به کمک استعدادهایتان چهره افراد را زیباتر کنید، شغل آرایشگری (میکاپ آرتیست) برای شما بهترین گزینه است. چطور می‌توانید میکاپ آرتیست (Makeup Artist) بشوید؟ در این مقاله به شما می‌گوییم!

 

میکاپ آرتیست کیست؟

مرحله اول: مهارت‌های لازم برای آرایشگری را چگونه کسب کنید؟

تمرین کنید! در ابتدا و برای تمرین، صورت خودتان را آرایش کنید. حتی می‌توانید صورت دوستان‌تان را هم آرایش کنید! بدین ترتیب مهارت‌های بیشتری کسب می‌کنید.

بر روی افرادی با رنگ پوست متفاوت، اشکال چهره متفاوت، رنگ‌ چشم متفاوت و با سنین مختلف آرایش کنید. سعی کنید افرادی را پیدا کنید که پوست روشن، متوسط، سبزه و تیره دارند. این کار به شما کمک می‌کند آرایش کردن بر روی انواع پوست‌ها را یاد بگیرید.

برندهای مختلف آرایشی را امتحان کنید. بسیاری از میکاپ آرتیست‌ها، یک برند خاص را به برندهای دیگر آرایشی ترجیح می‌دهند، چون کیفیت آن نسبت به بقیه بالاتر است. همچنین باید انواع مختلف لوازم آرایشی، مانند لوازم آرایشی پودری و کرمی را امتحان کنید. بدین ترتیب متوجه می‌شوید کدام نوع از لوازم آرایش، بر روی کدام نوع پوست‌ها بهتر جواب می‌دهند.

برس‌های آرایشی هم انواع مختلفی دارند. جنس، سایز و شکل آنها با هم متفاوت است. بهتر است تمام آنها را امتحان کنید و ببینید کدامیک بهتر است.

 

با مدل‌های مختلف آرایش آشنا شوید!

مجله بخوانید، وبلاگ‌های مد و فشن را ببینید، فیلم تماشا کنید، به دیدن نمایش‌های گوناگون بروید و با سبک‌های مختلف آرایشی آشنا شوید. مهم است که وقتی مشتری سبک آرایشی خاصی را برای شما توضیح می‌دهد، آن را متوجه شوید. همچنین، اگر با ترندهای آرایشی آشنا باشید، می‌توانید مشتری را در خصوص اینکه چه نوع آرایشی مناسب سبک چهره‌اش است، راهنمایی کنید.

یادتان باشد که باید بین آرایش روز و شب تمایز قائل شوید. به این نکات توجه کنید:

به طور کلی، آرایش روز باید ساد و مینیمال باشد. برای رنگ رژ لب، از تناژ صورتی استفاده کنید. بهتر است رنگ رژ لب، با تناژ رنگ لب خود فرد هماهنگ باشد. آرایش چشم هم باید کاملا ساده باشد. یک سایه کم رنگ با کمی ریمل، کافیست. آرایش شب می‌تواند کمی بیشتر باشد. برای آرایش شب، گونه‌ها را برجسته کنید. چشم‌ها یا لبان‌تان را پررنگ و برجسته آرایش کنید. یادتان باشد که یا باید چشم را پررنگ آرایش کنید، یا لب را، نه هردو!

چگونه یک میکاپ آرتیست و آرایشگر حرفه‌ای بشویم؟

یکی از بهترین مدل‌های آرایشی که هیچ وقت از مد نمی‌افتد، رژ لب قرمز با آرایش بسیار کم صورت (حتی بدون آرایش صورت) است. بهتر است برای افرادی که پوست تیره‌ای دارند، از تناژ قرمز تیره استفاده کنید. برای افرادی که پوست روشنی دارند، از تناژ نارنجی استفاده کنید.

گاهی ممکن است یک مشتری از شما درخواست کند که او را مثل یک بازیگر در سریالی خاص، یا مجله‌ای معروف آرایش کنید. به همین دلیل، باید با اصطلاحات مختلف آرایشی آشنا باشید و وقتی مشتری چیزی را برای شما توضیح می‌دهد، آن را به خوبی متوجه شوید.

 

مرحله دوم: آموزش ببینید، تجربه کسب کنید!

در کلاس‌های میکاپ و زیبایی ثبت نام کنید. معمولا بدون مهارت‌های آکادمیک هم می‌توانید به عنوان یک میکاپ آرتیست استخدام شوید. اما اگر زمان و پول کافی دارید، بهتر است در این کلاس‌ها شرکت کنید و از افرادی که تجربه زیادی دارند، مهارت‌های مهم و کاربردی را یاد بگیرید. البته این موضوع را به یاد داشته باشید، که این کلاس‌ها بسیار به شما کمک می‌کنند، اما نمی‌توانید آنها را جایگزین تمرین، آزمایش و استعداد ذاتی بکنید.

میکاپ آرتیست : چگونه یک میکاپ آرتیست و آرایشگر حرفه‌ای شویم؟

در فروشگاه هایی که لوازم آرایشی می‌فروشند کار کنید!

سعی کنید برای مدتی در مغازه‌های لوازم آرایشی کار کنید. بدین ترتیب می‌توانید مهارت‌های آرایشی مختلف را، روی انواع و اقسام پوست‌ها و چهره‌های گوناگون امتحان کنید. بهترین مزیت این کار این است که برای تمرین، حقوق هم می‌گیرید! همچنین، با کار کردن در این مغازه‌ها، با لوازم آرایشی گوناگون هم آشنا می‌شوید.

اگر کار کردن در این مغازه‌ها برایتان مقدور نیست، در دوره‌های کارآموزی شرکت کنید. با مسئولین آرایشگاه‌هایی که دوست دارید صحبت کنید، به آنها نشان دهید که دوست دارید تجربه کسب کنید.

میکاپ آرتیست : چگونه یک میکاپ آرتیست و آرایشگر حرفه‌ای شویم؟

مرحله سوم: کار پیدا کنید!

اول تصمیم بگیرید که دوست دارید در چه صنعتی فعالیت کنید. آیا می‌خواهید با ستاره‌های تلویزیون و سینما کار کنید؟ آیا می‌خواهید خودتان یک کسب و کار راه اندازی کنید و در شهر خودتان آرایش عروس یا آرایش مراسم خاص را انجام دهید؟ مد، تئاتر، جلوه‌های ویژه، عروسی و اِیربراشینگ، بعضی از زمینه‌هایی هستند که می‌توانید در آنها فعالیت کنید.. وقتی تصمیم گرفتیدکه چه مسیری برای شما مناسب است، وقت آن رسیده که روی پرسونال برندینگ‌تان کار کنید! به دنیا نشان دهید که در یک صنعت خاص، متخصص هستید.

میکاپ آرتیست : چگونه یک میکاپ آرتیست و آرایشگر حرفه‌ای شویم؟

نمونه کار درست کنید!

نمونه کارهایتان شما را قادر می‌سازد تا استعدادهای خود را به مشتریان و کارفرمایان آینده نگر نشان دهید. نمونه کار شما، باید نشان دهنده توانایی‌ها و استعدادهای منحصر به فرد شما باشد.

برای نشان دادن استعدادهایتان باید مدل‌هایی را پیدا کنید که اصلا حرفه‌ای نیستند. کسانی را پیدا کنید که از آرایش کردنشان لذت می‌برید و مدل صورتشان با سبک آرایش شما هماهنگ است. از آرایش این مدل‌ها، عکس‌های «قبل و بعد» بگیرید. برای این کار، یک عکاس حرفه‌ای با یک دوربین با کیفیت استخدام کنید. یادتان باشد که کیفیت عکس‌ها، کیفیت کار شما را منعکس می‌کند.

میکاپ آرتیست : چگونه یک میکاپ آرتیست و آرایشگر حرفه‌ای شویم؟

برای خودتان تبلیغ کنید!

اگر می‌خواهید یک کار تمام وقت پیدا کنید، یا به عنوان یک فریلنسر و به صورت پروژه‌ای کار کنید، علنا اعلام کنید که به دنبال کار هستید! در منطقه خود جستجو کنید، نمونه‌کارتان را به کارفرماها نشان دهید، برای آنها رزومه بفرستید و در جلسات مصاحبه شرکت کنید. اگر بخواهید بیشتر نمونه کار جمع آوری کنید، ممکن است در ابتدا مجبور شوید به صورت داوطلبانه کار کنید.

از دوستان و افراد خانواده نیز درخواست کنید شما را برای مراسم‌های خاص‌شان به عنوان یک میکاپ آرتیست استخدام کنند.

مطالب مرتبط:

۱- معرفی ۱۰ عطر خوشبو و پرطرفدار از برند دیور

۲- اشتباهاتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند!

۳- چطور با قیمت مناسب، لوازم آرایشی باکیفیت تهیه کنیم؟

۴- شیک بپوشیم : آقایان و خانم‌ها چگونه هر روز شیک بپوشیم و جذاب باشیم

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

مهدی حسین زاده در تاریخ 05 ژانویه 2018

عالی بود مرسی چی بپوشمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :