سوگل پورمهرام در
0

چطور با قیمت مناسب، لوازم آرایشی باکیفیت تهیه کنیم؟

چطور با قیمت مناسب، لوازم آرایشی باکیفیت تهیه کنیم؟

همانطور که همه ما می‌دانیم، لوازم آرایشی می‌توانند معجزه کنند! از طریق آنها می‌توانیم گونه‌هایمان را برجسته کنیم، برای صورت‌مان زاویه ایجاد کنیم، و در نهایت، به طور کلی چهره‌مان را تغییر دهیم! با این حال، همه قادر نیستند برای لوازم آرایشی، از جمله کرم صورت، کرم پودر، رژ لب و غیره، مبلغ زیادی پرداخت کنند. برندهای لوازم آرایشی که بسته بندی زیبا و گول زننده‌ای دارند، سعی می‌کنند شما را قانع کنند که محصول گران‌تر را بخرید! اما نگران نباشید. با کمی تلاش و تحقیق می‌توانید لوازم آرایشی باکیفیت و ارزان‌تری تهیه کنید. با چی بپوشم همراه باشید!

مرحله اول: پیدا کردن لوازم آرایشی مناسب

داروخانه‌های مختلف را بگردید!

داروخانه‌ها، بهترین و بزرگترین مکان برای پیدا کردن لوازم آرایشی با کیفیت و ارزان هستند. ممکن است بتوانید لوازم آرایشی را با کیفیتی مشابه با برندهای فروشگاهی، اما با قیمتی مناسب‌تر، در داروخانه‌ها پیدا کنید. در واقع، بعضی از برندهای لوازم آرایشی که در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند، متعلق به شرکت‌هایی هستند که لوازم آرایشی دیگر را در فروشگاه‌های بزرگ پخش می‌کنند. البته این موضوع همیشه به این معنی نیست که کیفیت آنها به همان اندازه خوب است. اما اگر خوب بگردید، می‌توانید لوازم آرایش خوبی پیدا کنید.

در ابتدا، از مسئول داروخانه بپرسید که آیا می‌توانید کالا را بازگردانید؟ اگر جواب “نه” بود، داروخانه‌ای پیدا کنید که در صورت عدم رضایت از رنگ یا کیفیت لوازم آرایش، به شما اجازه بازگشت کالا را بدهد. حواستان باشد کالایی خریداری کنید که بتوانید از آن استفاده کنید، نه اینکه گوشه کشوی لوازم آرایش‌تان خاک بخورد!

چطور با قیمت مناسب، لوازم آرایشی باکیفیت تهیه کنیم؟

در اینترنت جستجو کنید!

اگر دوست ندارید لوازم آرایشی‌تان را از داروخانه تهیه کنید، می‌توانید در اینترنت جستجو کنید و ببینید کدام یک از برندهای باکیفیت و گران، کالاهایشان را به حراج گذاشته‌اند. همچنین می‌توانید یک برند آنلاین پیدا کنید که جدید است و تابه‌حال از آن استفاده نکرده‌اید. البته یادتان باشد که آنلاین خرید کردن، دردسرهایی هم دارد. وقتی لوازم آرایش را آنلاین خریداری می‌کنید، نمی‌توانید رنگ آن را روی پوست‌تان امتحان کنید، پس حتما با احتیاط خرید کنید. حتما چک کنید و مطمئن شوید که در صورت عدم رضایت از رنگ یا کیفیت لوازم آرایش، اجازه بازگشت کالا را دارید. همچنین، این نکته را هم در نظر بگیرید که معمولا برای خرید آنلاین، باید هزینه ارسال کالا را هم پرداخت کنید.

چطور با قیمت مناسب، لوازم آرایشی باکیفیت تهیه کنیم؟

مغازه‌هایی که لوازم آرایش خود را حراج کرده‌اند را پیدا کنید

خرید کردن از حراجی‌ها، بهترین راه تهیه لوازم آرایش باکیفیت، با قیمت مناسب است. گاهی اوقات، داروخانه‌ها، مغازه‌های لوازم آرایشی و فروشگاه‌های آنلاین، لوازم آرایش باکیفیت خود را حراج می‌کنند. اما یادتان باشد شما تنها کسی نیستید که دوست دارید لوازم آرایشی باکیفیت بخرید! معمولا در روزها و حتی ساعات اولیه حراج، رنگ‌ها ناقص می‌شوند. پس حواس‌تان را جمع کنید تا از قافله عقب نمانید!

چطور با قیمت مناسب، لوازم آرایشی باکیفیت تهیه کنیم؟

از مغازه‌های لوازم آرایشی، سمپل (نمونه) بگیرید!

معمولا اگر کالایی خاص را خریداری کنید، یا به میزان مشخصی از یک مغازه خرید کنید، به شما سمپل رایگان می‌دهند! در هنگام خرید، از فروشنده سمپل بگیرید و بگویید که می‌خواهید از کیفیت کالا مطمئن شوید بعد نمونه اصلی آن را خریداری کنید!

چطور با قیمت مناسب، لوازم آرایشی باکیفیت تهیه کنیم؟

مرحله دوم: نگهداری از لوازم آرایشی باکیفیت

برای لوازم آرایشی که بیشتر نیاز دارید و بیشتر ازشان استفاده می‌کنید، حسابی خرج کنید!

باید برای مواردی که به طور مرتب استفاده می‌کنید، (مانند پاک کننده آرایش، مرطوب کننده پوست و کرم پودر) سرمایه‌گذاری کنید. همچنین باید برای لوازم آرایشی باکیفیت که عمر طولانی دارند هم بیشتر خرج کنید؛ مثلا کانسیلر، یا رژ گونه که اغلب دوام زیادی دارند. اما محصولاتی مانند ریمل، سایه چشم و خط چشم، باکتری به خود جذب می‌کنند، پس بهتر است هر ۳ ماه یک بار، آنها را عوض کنید.

چطور با قیمت مناسب، لوازم آرایشی باکیفیت تهیه کنیم؟

کیفیت کالا را تست کنید!

فقط به ظاهر توجه نکنید. سعی کنید قبل از خرید، لوازم آرایشی را امتحان کنید و از کیفیت آن مطمئن شوید. قدم اول این است که رنگدانه‌ها را امتحان کنید. لوازم آرایش بی‌کیفیت، روی پوست کدر می‌شوند، راحت هم از روی پوست پاک می‌شوند. برای تست کیفیت، کمی از آنها را روی پوست‌تان بزنید و پخش کنید. رنگ آن باید با رنگی که روی بسته هست یکی باشد. کانسیلرها، خط چشم‌ها و کرم پودر نباید روی پوست‌تان احساس سنگینی یا چربی ایجاد کنند. بلکه باید کاملا روی پوست بخوابند. رژ لب‌ها و برق لب‌ها هم نباید روغنی، چسبنده یا خیلی خشک باشند.

چطور با قیمت مناسب، لوازم آرایشی باکیفیت تهیه کنیم؟

برس و ابزار آرایشی باکیفیت بخرید!

برس‌های باکیفیت نرم هستند. با گذشت زمان هم از شکل و قیافه نمی‌افتند و نرم می‌مانند. ابزاری که برای آرایش انتخاب می‌کنید، می‌تواند آرایش شما را زیباتر کند یا به کلی آن را خراب کند. سعی کنید برسی تهیه کنید که بتوانید هم‌زمان از آن برای زدن کرم پودر، رژ گونه، رژ لب، و سایه استفاده کنید. بدین ترتیب تنها با تهیه یک برس باکیفیت، کارتان راه می‌افتد.

درضمن، یادتان باشد که هر چندوقت یک بار، برس را با آب و صابون یا شامپو بشوئید، اما سعی کنید دسته برس خیس نشود.

چطور با قیمت مناسب، لوازم آرایشی باکیفیت تهیه کنیم؟

انتخاب سبک آرایش

قبل از خرید لوازم آرایش، چهره خود را دقیق بررسی کنید تا متوجه شوید چه رنگ و چه نوع لوازم آرایشی با نوع پوست، رنگ پوست، رنگ مو و رنگ چشم شما متناسب است. مثلا رنگ پوست دو تناژ دارد: زرد و صورتی. وقتی آفتاب می‌گیرید پوست‌تان برنز و طلایی می‌شود؟ اگر جواب بله است، تناژ رنگ پوست شما زرد است. اما اگر وقتی آفتاب می‌گیرید قرمز می‌شوید، تناژ رنگ پوست‌تان صورتی است.

چطور با قیمت مناسب، لوازم آرایشی باکیفیت تهیه کنیم؟

سپس در مورد برندها تحقیق کنید. مجله‌های مد و فشن را ورق بزنید. میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای معمولا از لوازم آرایشی باکیفیت مرغوب و با قیمت مناسب استفاده می‌کنند. مطالبی که آنها در مجلات زیبایی می‌نویسند خالی از لطف نیستند. نظرات کاربران در فضای مجازی را نیز بخوانید. این اولین و بهترین روش برای پیدا کردن لوازم ارایشی باکیفیت و ارزان است. اما یادتان باشد که هر چیزی که می‌خوانید را باور نکنید. خودتان هم از طریق روش‌هایی که در این مقاله گفتیم، لوازم آرایشی مختلف را چک کنید.

مهم‌ترین نکته این است که ابتدا همه چیز را روی پوست‌ پشت دست‌تان امتحان کنید. هیچ وقت گول ظاهر زیبا و فریبنده بسته‌بندی لوازم آرایشی را نخورید!

 

مطالب مرتبط:

۱- حقایق و ناگفته ها در مورد عطر و ادکلن

۲- اشتباهاتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند!

۳- راهنمای کامل خرید کرم‌ صورت و کرم های آرایشی

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

مهدی حسین زاده در تاریخ 29 دسامبر 2017

عالی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :