سوگل پورمهرام در
0

اشتباهاتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند!

اشتباهاتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند!

حتما برایتان پیش آمده که به آرایشگاه بروید، برای مانیکور ناخن‌تان هزینه زیادی پرداخت کنید و با نگاه کردن به آن لذت ببرید. اما فردای آن روز بیدار شده‌اید و دیده‌اید که لاک‌تان خراب شده است! یکی از مسائلی که همه ما خانم‌ها از آن متنفر هستیم، پریدن نوک لاک، یا ورقه ورقه شدن آن است. به خصوص وقتی تنها یک روز از مانیکور کردنمان گذشته باشد! قاعدتا نمی‌توانیم هر روز به آرایشگاه برویم. چون هم وقتمان گرفته می‌شود، هم باید هزینه زیادی پرداخت کنیم! همچنین، اگر دائما مانیکور کنیم، ناخن‌هایمان خشک می‌شوند و می‌شکنند. انگشتانمان نیز پوست پوست می‌شوند. معمولا هم وسوسه می‌شویم این پوست‌ها را بکنیم. در نتیجه درد می‌کشیم و دستانمان زشت و نامتقارن می‌شوند! پس چه کنیم؟! برای پیدا کردن یک راه حل مناسب، با چی بپوشم همراه باشید. در این مطلب به شما خواهیم گفت چه اشتباهاتی مانیکور ناخن را خراب می‌کنند! 

 

دستان شما، تا حد زیادی نشان‌دهنده سن‌تان هستند. بنابراین، برای اینکه احساس شادابی و جوانی داشته باشید، باید از دستان‌تان مراقبت کنید. مثلا از مقدار زیادی کرم‌های مرطوب کننده و ترمیم کننده استفاده کنید.

یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که می‌توانید از طریق آن دستان‌تان را زیبا نگه دارید، این است که مانیکور کنید. اما فعالیت‌های روزمره خاصی وجود دارند که مانیکور ناخن شما را خراب می‌کنند. در این مقاله، درباره این فعالیت‌ها و راه‌های جلوگیری از خراب شدن مانیکور ناخن برایتان صحبت می‌کنیم.

 

استفاده از لاک ارزان و بی‌کیفیت، آن هم بدون تاپ کُت!

اصلا مهم نیست بعد از مانیکور چقدر مراقب ناخن‌ها و لاک‌تان باشید. اگر از لاک ارزان و بی‌کیفیت استفاده کنید، نوک لاک‌تان سریعا می‌پرد یا ورقه ورقه می‌شود! حتی استفاده از تاپ کُت (لایه محافظ روی لاک) هم بر روی لاک‌های ارزان اثری ندارد. البته منظور ما این نیست که تمام حقوق یک ماه‌تان را برای لاک‌های گران قیمت خرج کنید!

مثلا لاک ناخن پاستل، یک برند با کیفیت و مقرون به صرفه است که در تمام داروخانه‌ها و مغازه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی به فروش می‌رسد. لاک‌های پاستل، بسیار باکیفیت و  بادوام هستند. قیمت‌شان هم مناسب است.

راه حل

در هنگام لاک زدن، این نکات را رعایت کنید تا بتوانید حداقل یک هفته از زیبایی دستان‌تان لذت ببرید:

  • در ابتدا، یک لایه بِیس لاک (پایه) یا تقویت کننده روی ناخن بزنید. (می‌توانید از برق ناخن هم استفاده کنید.)
  • روی هر ناخن، حداقل دو لایه لاک بزنید. (تعداد لایه‌های لاک باید برای تمام ناخن‌ها برابر باشد.)
  • در آخر هم از تاپ کُت استفاده کنید تا دوام لاک‌تان بیشتر شود. اگر اثر تاپ کُت را دست‌کم بگیرید، بعد از گذشت دو روز پشیمان می‌شوید! (چون نوک لاک‌تان می‌پرد!)

*نکته: تاپ کُت‌ها چند نوع هستند: مثلا تاپ کُت براق، تاپ کُت مات، و تاپ کُتی که لاک را سریعا خشک می‌کند. اگر لاک مات دوست دارید و نمی‌خواهید زیاد هزینه کنید، می‌توانید روی لاک‌های براق از تاپ کُت مات استفاده کنید.

اشتباهاتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند!

اشتباهاتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند

 ظرف شستن، دشمن مانیکور ناخن است!

اگر با دست ظرف می‌شوئید، با لاک‌تان خداحافظی کنید! ترکیب مایع ظرفشوئی و آب داغ، دشمن لاک و پوست اطراف ناخن است! البته ناخن‌ها و پوست اطراف آنها، بسیار حساس هستند و به طور طبیعی در هر فصلی دچار خشکی می‌شوند.

راه حل

برای محافظت از ناخن‌ها و پوست اطراف آنها، در هنگام ظرف شستن از دستکش ظرفشوئی استفاده کنید. اصلا برای یک مدت طولانی دستان‌تان را در آب داغ و مایع ظرفشوئی غوطه‌ور نکنید. همچنین، بعد از هربار ظرف شستن (یا به طور کلی شستن دست‌ها)، دستان‌تان را با یک حوله نرم کاملا خشک کنید. سپس از کرم‌های مرطوب کننده و یا روغن‌های نرم‌کننده استفاده کنید.

اشتباهاتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند!

بیش از حد شستن دست‌ها، به معنای مراقبت نیست!

شاید شما هم تصور می‌کنید بیش از حد شستن دست‌ها، به معنای مراقبت از آنهاست. اما اشتباه می‌کنید! اگر وسواس دارید، یا کارتان به گونه‌ای است که باید در طول روز چندین بار دستان‌تان را بشوئید، احتمال اینکه مانیکورتان خراب شود بیشتر است. با هربار شستن، دست‌ها، ناخن‌ها و پوست ظریف اطراف آنها بیشتر خشک می‌شوند.

راه حل

سعی کنید بیش از حد دستان‌تان را در معرض مواد شوینده شیمیایی قوی و آب قرار ندهید. اگر ناچار هستید در طول روز به دفعات دستان‌تان را بشوئید، از پاک کننده‌های ملایم مخصوص پوست‌های حساس استفاده کنید.

اشتباهاتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند!

ضدعفونی‌کننده‌های آنتی باکتریال

همه با شنیدن نام ضدعفونی‌کننده‌های آنتی باکتریال، تصور می‌کنند قرار است معجزه‌ای اتفاق بی‌افتد! این ضدعفونی‌کننده‌ها رایحه دل‌انگیزی دارند. رایحه‌ای مثل یک کیک شکلاتی خوشمزه، یا برگ‌های پائیزی نم‌زده، یا آلبالوهای ترش و خوشرنگ تابستانی! وقتی از آنها استفاده می‌کنید حس می‌کنید دستان‌تان خیلی تمیز شده‌اند. اما حقیقت این است که ضدعفونی‌کننده‌های آنتی باکتریال، تاپ کُت را از بین می‌برند و باعث می‌شوند نوک لاک شما بپرد. همچنین اگر بیش از حد از این ضدعفونی‌کننده‌ها استفاده کنید، دستان‌تان خشک می‌شوند؛ چون ترکیب غالب آنها الکل است. الکل باعث می‌شود ناخن‌ها به مرور خرد شوند.

راه حل

همان راه حلی که برای مورد بالایی گفتیم!

اشتباهاتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند!

جویدن ناخن‌ها!

جویدن ناخن‌ها در هر حالتی، یک عادت ناخوشایند است. همچنین، اصلا کار بهداشتی‌ای نیست. ممکن است وقتی عصبی می‌شوید، یا دچار استرس هستید، ناخودآگاه ناخن‌هایتان را بجوید. این کار به لاک ناخن، خود ناخن، و پوست نازک و حساس اطراف آن صدمه می‌زند. ناخن‌های رنگی و زیبای شما، اسمارتیز یا آبنبات نیستند! پس سعی نکنید آنها را بجوید.

تایپ کردن

همه ما در طول روز، دائما در حال تایپ کردن با کیبورد کامپیوتر، تبلت یا تلفن هوشمندمان هستیم. اگر ناخن‌های شما بلند هستند، تایپ کردن باعث خرد شدن آنها و پریدن نوک لاک می‌شود.

 

راه حل

اگر مجبور هستید در طول روز زیاد تایپ کنید، ناخن‌هایتان را تا حد معقولی کوتاه نگه دارید. این کار باعث می‌شود مانیکور ناخن شما سریع خراب نشود و دستان‌تان در محیط کار هم زیبا باشند.

اشتباهاتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند!

کرم‌های مرطوب کننده

همانطور که در اول این مقاله گفتیم، برای اینکه دستان شاداب و جوانی داشته باشید، باید از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید. اما متاسفانه، استفاده بیش از حد از این کرم‌ها، باعث از بین رفتن درخشش ناخن‌ها می‌شود.

راه حل

از یک کرم مرطوب کننده با کیفیت استفاده کنید. به مقدار مناسب از آن استفاده کنید. حتما پس از استفاده، مقدار اضافی آن را با پنبه یا یک دستمال نرم پاک کنید.

اشتباهاتی که مانیکور ناخن را خراب می‌کنند!

 

مطالب مرتبط:

۱- آموزش مانیکور و پدیکور ، مراحل انجام مانیکور و پدیکور در خانه

۲- رنگ موی نسکافه ای ، رنگی زیبا برای انواع مدل مو

۳- با بهترین ترکیب های رنگ مو ۲۰۱۸ آشنا شوید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :