آموزش مانیکور و پدیکور در خانه + پیشنهاد خرید

با توجه به اینکه ناخن‌ها از اجزای مهم در زیباسازی ظاهر هستند و همچنین عدم مراقبت صحیح و ظاهر نامناسب آن‌ها می‌تواند عامل بروز بیماری‌‌های جسمی باشد. تنوع خدمات مراقبت و زیباسازی ناخن در سالن‌های زیبایی بسیار زیاد است. مانیکور و پدیکور کردن از روشهای متداول برای زیبایی و سلامت ناخن‌ها است که معمولا هزینه زیادی را شامل می‌شود. خوشبختانه اگر ابزار مورد نیاز برای این کار را در اختیار داشته باشید، می‌توانید این کار را در خانه به بهترین نحو انجام دهید. در این مطلب مراحل انجام مانیکور و پدیکور در منزل را به شما آموزش می‌دهیم که بسیار کم هزینه‌ خواهد بود. با چی بپوشم همراه باشید.

 

خرید دستگاه مانیکور و پدیکور

پس از مطالعه راهنمای مانیکور و پدیکور، می‌توانید ازطریق لینک زیر، دستگاه مانیکور خانگی

و ازطریق لینک زیر دستگاه پدیکور مناسب خود را پیدا کرده و بخرید:

ابزار مورد نیاز برای مانیکور و پدیکور

  • ناخن گیر و سوهان ناخن
  • آب گرم
  • کرم مرطوب کننده یا روغن
  • قلم نوک تیز
  • اسکراب لایه برداری
  • سوهان پولیش و جلا
  • لاک ناخن، برق ناخن و تاپ کوت

مراحل مانیکور و پدیکور در خانه – مرحله اول

دست‌ها و ناخن‌ها را قبل از انجام هر کاری ضدعفونی و کاملا تمیز کنید. لاک قبلی را با استفاده از لاک پاک پاک کنید. بعد از پاک کردن لاک قبلی، ناخن‌های خود را با استفاده از ناخن‌گیر و سوهان کریستالی، به اندازه و شکل دلخواه( مربع، بیضی، تیز و یا برآمده) در بیاورید. سپس سطح ناخن را با سوهان پولیش، تمیز و یکدست نمایید. دقت کنید که اینکار را با آرامش انجام دهید و به ناخن‌ها هیچ فشاری وارد نشود زیرا ممکن است باعث آسیب به ناخن شود. این مرحله مهمترین مرحله است، دقت کنید تا ناخن‌ها همه یک اندازه باشد.

آموزش مانیکور و پدیکور ، مراحل انجام مانیکور و پدیکور در خانه

مراحل مانیکور و پدیکور در خانه – مرحله دوم

ناخن‌های دست را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه و ناخن‌های پا را برای ۵ دقیقه، در آب گرم قرار دهید تا نرم شود و برای لایه برداری آماده گردد. انواع اسکراب در بازار موجود است که برای مصرف خانگی می‌توانید از آن استفاده کنید. اما شما می‌توانید با مخلوط یک قاشق غذاخوری شکر و یک قاشق غذاخوری روغن بچه یا روغن زیتون یک اسکراب خانگی درست کنید و با استفاده از آن سلول‌های مرده پوست و ناخن را لایه برداری کنید. این ترکیب با رایحه عالی باعث می‌شود پوست شما نرم و لطیف شود. سپس دستانتان را بشویید و با یک حوله تمیز خشک کنید.

آموزش مانیکور و پدیکور ، مراحل انجام مانیکور و پدیکور در خانه

مراحل مانیکور و پدیکور در خانه – مرحله سوم

با استفاده از روغن، کوتیکول یا ریشه‌های ناخن را منعطف کنید تا بتوانید با قلم‌مو ناخن که می‌تواند چوبی یا فلزی باشد گوشت‌های اضافه ناخن را که حالا نرم شده‌اند را عقب بدهید. ناخن‌ها را همراه روغن ماساژ دهید و زیر ناخن‌ها را با قلم‌مو تمیز کنید. همچنین به کمک یک مرطوب کننده یا ماسک، دست و انگشتان خود را ماساژ دهید. پس از اتمام کار ناخن‌هایتان را از هر روغنی به وسیله یک لاک پاک کن پاک کنید تا برای مرحله لاک زدن آماده شود.

آموزش مانیکور و پدیکور ، مراحل انجام مانیکور و پدیکور در خانه

مراحل مانیکور و پدیکور در خانه – مرحله چهارم

یکی از مهمترین مراحل انجام مانیکور و پدیکور، برای جذابیت بیشتر ناخن، استفاده از یک لاک ناخن پایه مناسب است. می‌توانید از برق ناخن به عنوان لاک پایه کمک بگیرید. این مرحله کمک می‌کند تا برجستگی‌ها و فرو رفتگی‌های ناخن برطرف شود، و سطح ناخن برای لاک اصلی آماده گردد.

آموزش مانیکور و پدیکور ، مراحل انجام مانیکور و پدیکور در خانه

مراحل مانیکور و پدیکور در خانه – مرحله پنجم

پس از اینکه لاک پایه کاملا خشک شد، زمان آن رسیده است که لاک اصلی را اعمال کنید. پیشنهاد می‌کنیم به جای استفاده از یک لایه ضخیم لاک، از دو لایه نازک استفاده کنید. دقت کنید قبل از اینکه هر لایه لاک را می‌زنید از خشک شدن لایه قبلی مطمئن شوید. بهتر است ابتدا مرکز ناخن و سپس دو طرف ناخن را لاک بزنید. همچنین تا می‌توانید لایه‌ها را نازک بزنید. این کار باعث می شود لاک دوام بیشتری داشته باشد.

آموزش مانیکور و پدیکور ، مراحل انجام مانیکور و پدیکور در خانه

مراحل مانیکور و پدیکور در خانه – مرحله ششم

در این مرحله یک لایه تاپ کوت بر روی لاک اصلی زده می‌شود. تاپ کوت، یک لاک محافظ و براق کننده ناخن است که در عرض یک دقیقه خشک شده و لاک را مقاوم می‌کند. پس از خشک شدن لاک ناخن، تاپ کوت را بر روی ناخن بزنید. این نوع لاک می‌تواند حباب و فرورفتگی‌های احتمالی را از سطح لاک اصلی از بین ببرد و ناخن زیباتری به شما بدهد.

آموزش مانیکور و پدیکور ، مراحل انجام مانیکور و پدیکور در خانه

مراحل مانیکور و پدیکور در خانه – مرحله هفتم

حال پس از اتمام این مراحل، کافی است یک جا بنشینید و از انجام هر کاری که ممکن است به لاک ناخنتان صدمه بزند اجتناب کنید. سعی کنید در این مدت تلویزیون ببینید، آهنگ گوش کنید و استراحت کنید تا لاکتان به طور کامل خشک شود.

آموزش مانیکور و پدیکور ، مراحل انجام مانیکور و پدیکور در خانه

مطالب مرتبط:

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :