در کمتر از سه دقیقه در خانه رژ لب گیاهی درست کنید و لب‌های سالم و براق داشته باشید!

رژ لب یکی از پرکاربردترین لوازم آرایشی است که روزانه توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده آرایشی پرطرفدار در دوران باستان از مواد طبیعی مانند توت قرمز، سنگ های قیمتی پودر شده و گل و گیاهان خاص درست می شد.

ad banner

عکس لب زیبا برای پروفایل و استوری دخترونه + اشعار زیبای لب

 

اما در قرن نوزدهم استفاده از رژلب های متشکل از موم و رنگ های مصنوعی در بین خانم ها رایج شد. برخی از رژ لب های امروزی حاوی موادی هستند که سلامت انسان را به خطر انداخته و گاها موجب سرطان می شود. از این رو توصیه می شود برای جلوگیری از بیماری های احتمالی حتما از برندهای معتبر رژ لب خریداری کنید. اکنون که از مضرات برخی از رژ لب های صنعتی خبر داریم، چرا از رژ لب های سالم خانگی استفاده نکنیم؟ در ادامه با آموزش درست کردن رژ لب خانگی و طبیعی با راهنماتو همراه باشید:

مواد پایه رژ لب:

موم زنبور عسل: یک قاشق چای خوری

شی باتر، کره انبه، کره بادام یا کره آووکادو: یک قاشق چای خوری

روغن بادام، روغن زیتون، روغن جوجوبا یا روغن سویا: یک قاشق چای خوری

اینها مواد پایه رژ لب هستند. اکنون باید رنگ رژ لب خود را انتخاب کنید. می توانید از مواد طبیعی مختلف برای ایجاد انواع رنگ استفاده کنید. برای ساخت یک رژ لب با رنگ قرمز روشن می توانید از پودر چغندر له شده استفاده کنید. برای داشتن یک رژ لب به رنگ قهوه ای مایل به قرمز می توانید از دارچین کمک بگیرید، استفاده از مقداری زردچوبه سایه های مسی رنگ در رژ لب شما ایجاد می کند و پودر کاکائو آن را به رنگ قهوه ای درمی آورد.

رژ

مواد پایه را درون یک ظرف بریزید و به مدت 30 ثانیه درون مایکروویو حرارت دهید تا ذوب شوند. سپس آنها را خوب هم بزنید تا کاملا با یکدیگر مخلوط شوند. اگر به مایکروویو دسترسی ندارید، می توانید مقداری آب را درون یک قابلمه متوسط گرم کنید و سپس مواد را درون یک تابه کوچکتر بریزید و داخل ظرف اول قرار دهید. در حین گرم شدن مواد درون ظرف را خوب به هم بزنید تا ذوب و مخلوط شوند.

¼ قاشق چایخوری از پودر طبیعی که می خواهید برای رنگ دادن به رژ لب استفاده کنید، به مواد درون ظرف اضافه کرده و خوب به هم بزنید. اگر از رنگ آن راضی نبودید، می توانید مقدار بیشتری پودر اضافه کنید.

برای ساخت رژ لب خود می توانید از ظروف رژ لب قدیمی، لوله چاپستیک یا یک ظرف کوچک درب دار استفاده کنید. موادی که بخوبی مخلوط کردید را درون ظرف بریزید و آن را درون یخچال قرار دهید تا بخوبی سفت شود.

رژ

رژ لب طبیعی شما آماده است. می توانید بدون نگرانی از وجود هر گونه ماده مضر و آسیب رسان از آن استفاده کنید!

منبع: راهنماتو

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

حنانه باقری
نویسنده: حنانه باقری


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :