اگر پوست سبزه دارید، این آرایش مناسب شماست

هر پوستی دارای تناژ و رنگ متفاوتی است و بر خلاف باور عموم مردم، این ۲ مورد یکسان نیستند و تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. رنگ پوست، رنگ ظاهری آن بوده اما تناژ پوست رنگ زمینه‌ای آن است. ما در این مطلب راجع به آرایش پوست سبزه با شما صحبت کرده و شما را در این زمینه راهنمایی می‌کنیم؛ بنابراین تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

آرایش پوست سبزه

تناژهای پوست

پوست‌های سبزه دارای ۳ تناژ گرم، خنثی و سرد هستند. شما در ابتدا باید تناژ پوست خود را بشناسید تا بتوانید آرایش بهتری داشته باشید. رنگ پوست طبیعی سبزه نزدیک به یکی از تناژهای زیر است:

  • تناژ گرم: رنگ دونه‌های زرد یا طلایی دارد.
  • تناژ سرد: رنگدونه‌های صورتی، آبی و قرمز دارد.
  • تناژخنثی: رنگدونه‌های بین سرد و گرم دارد.

چگونه پوست سبزه را آرایش کنیم؟

برای آگاهی از نحوه آرایش پوست سبزه باید لوازم آرایش خود را درست انتخاب کنید؛ به همین دلیل ما در این قسمت به شما می‌گوییم در انتخاب هر یک از لوازم آرایش خود باید به چه نکاتی توجه کرده و چگونه از آن‌ها استفاده کنید.

کرم پودر

ابتدا با استفاده ار مرطوب کننده و پرایمر زیر سازی پوست خود را انجام دهید. از کرم پودرهای خیلی تیره و خیلی روشن استفاده نکنید و بیشتر از رنگ‌های گرم استفاده کنید؛ زیرا رنگ‌های سرد پوست را بی‌حال نشان می‌دهند. سعی کنید با استفاده ازکرم پودر پوست خود را یکدست کرده و رنگ کرم پودر باید به رنگ گردن نزدیک باشد و زیاد تفاوت ایجاد نکند. می‌توان با اضافه کردن رنگدانه‌های نارنجی، کرم پودری با تناژ گرم‌تر ساخت که بسیار به خانم‌هایی با پوست سبزه می‌آید.

آرایش پوست سبزه

کانسیلر

به قسمت‌هایی از پوست که دارای رنگی تیره‌تری هستند، به مقدار کم کانسیلر نارنجی زده و با کانسیلر نخودی آن را محو کنید و سپس کرم پودر خود را بزنید. برای برجستگی گونه بهتر است از گوشه چشم تا پره‌ی بینی سپس تا انتهای چشم مثلثی با کانسیلر بکشیم؛ زیرا هرچه خطی که از پره بینی تا انتهای چشم است هلالی‌تر شود، گونه برجسته‌تر نمایش داده خواهد شد.

پودر فیکس

از پودرهای بی‌رنگ برای ثبات کرم پودر و خشک کردن آن استفاده کنید. استفاده از پودرهای فیکس رنگی در افراد سبزه باعث لک شدن و تیره‌تر شدن پوست می‌شود.

کانتورینگ

برای کانتور کردن پوست سبزه باید از کانتورهای تناژ گرم استفاده ‌کنیم؛ زیرا تناژهای گرم باعث جذاب‌تر دیده شدن چهره افراد سبزه می‌شود. انتهای استخوان گونه را کانتور کنید و جلوتر از آرک ابرو آن را نکشید.

رژگونه

سیب گونه محل رژگونه است که در افراد با پوست سبزه باید از رنگ‌های بژ و طلایی و یا ترکیب این دو با رنگ نارنجی استفاده کنند که باعث شفافیت و درخشانی پوست در این افراد می‌شود. سعی کنید رژگونه و کانتور را به هم رسانده و در هم فید کنید.

آرایش پوست سبزه

سایه ابرو

برای سایه ابرو سعی کنید از رنگ‌های گرم که چند درجه از موهایتان روشن تر است استفاده کنید.

خط چشم

از خط چشم با ضخامت متوسط استفاده کنید. خط چشم با رنگ سبز و طلایی برای پوست‌های سبزه انتخاب مناسبی است.

هایلایتر

از هایلاتر روی استخوان گونه، سر بینی، بالای برجستگی لب و استخوان ابرو استفاده کنید. افرادی که پوست سبزه دارند بهتر است از هایلایتر برنز و طلایی استفاده کنند.

سایه چشم

اکثرا خانم‌ها با پوست سبزه دارای چشمان قهوه‌ای هستند که بهترین رنگ سایه برای آن‌ها بنفش است. رنگ‌های بسیار تیره، بسیار روشن و یا هم رنگ چشمانتان استفاده نکنید. بهترین گزینه برای افراد سبزه با چشمان مشکی استفاده ار رنگ‌های کرم بژ، شکلاتی و آجری است. از شاین‌های نقره‌ای و طلایی استفاده کنید که باعث درخشانی صورتتان می‌شود و از سایه‌های براق به راحتی گذر نکنید. اگر پوست سبزه روشنی دارید، از سایه رنگ سبز غافل نشوید اما اگر چشمانی سبز دارید، بهتر است از رنگ قهوه‌ای بژ استفاده کنید.

آرایش پوست سبزه

برای فرم چشمان برجسته باید از رنگ‌های تیره‌تر و برای چشمان فرو رفته باید از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کرد و همین طور می‌توان وسط چشم را سایه‌های روشن‌تر و گوشه‌ها را تیره‌تر کار کرد تا چشم برجسته‌تر نشان داده شود. برای افراد با پوست سبزه شکلاتی یا برنز می‌توان از سایه‌های صورتی نود استفاده کرد که مناسب ارایش‌های روزانه است.

آرایش لب

افراد با پوست سبزه بهتر است از رژهای رنگ نود بپرهیزند که باعث بی‌حالی صورتشان می‌شود. استفاده از رژهایی که تناژ بژ و نارنجی دارد برای پوست سبزه مناسب است. می‌توان لب‌ها را با تکنیک امبره قلوه‌ای‌تر کرد؛ به این صورت که ابتدا رژ تیره‌تر را به کل لب زده و در وسط آن از رنگ روشن‌تر استفاده می‌کنیم. برای تداوم رژ لب می‌توان دستمالی یک لایه روی لب گذاشته و پودر فیکس روی لب بزنید. توجه داشته باشید که هرچند برق لب زیبایی خود را دارد اما تداوم زیادی نخواهد داشت.

اسپری فیکس

اکثرا خانم‌ها با پوستانی تیره برای نواحی جنوبی هستند و پوست آن‌ها چرب است. برای بالا بردن دوام میکاپ می‌توان صورت را ضدآب کرد؛ به این صورت که بعد از زدن کرم پودر و کانسیلر و قبل از زدن پودر فیکس، می‌توان به وسیله اسپری آب، صورت را خیس کرد.

توجه داشته باشید که نباید از فاصله خیلی نزدیک اسپری شود. بعد از اسپری کردن اجازه می‌دهیم ۱۵ الی۲۰ دقیقه صورت خشک شده و نواحی اضافی را با دستمال خشک می‌کنیم سپس پد کمی نم‌دار را به صورت زده و سپس با پودر فیکس، کرم پودر را فیکس می‌کنیم.

کلام آخر

در این مطلب راجع به آرایش پوست سبزه با شما صحبت کردیم و به شما گفتیم افرادی که پوست سبزه دارند، باید از چه نوع لوازم آرایش و به چه صورت استفاده کنند تا چهره‌ی زیباتری داشته باشند. امیدواریم که از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

نازنین کاظمی
نویسنده: نازنین کاظمی


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :