آموزش کشیدن خط چشم مایع برای افراد مبتدی + پیشنهاد خرید

اگر شما هم اهل استفاده از خط چشم باشید، حتما می‌دانید که مدل‌های مختلفی از آن در بازار وجود دارد؛ مداد چشم، خط چشم مایع، خط چشم ماژیکی، خط چشم پودری، و خط چشم ژلی. در این میان، استفاده از مداد چشم آسان‌ترین روش را دارد. اما با استفاده از یک خط چشم مایع، می‌توانید چشمان خود را زیباتر آرایش کنید. خط چشم مایع نسبت به مداد چشم پررنگ‌تر است و باعث می‌شود که مژه‌های شما نیز پرپشت‌تر از حالت عادی به نظر برسند. خط چشم مایع بافت روان و نرمی دارد، و ممکن است که استفاده از آن برای بعضی از خانم‌ها کار تقریبا سختی باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در مقاله امروز، مراحل استفاده و کشیدن خط چشم مایع را به آسانترین شکل ممکن برای شما شرح دهیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

 

مراحل کشیدن خط چشم مایع

حالا که تصمیم گرفته‌اید از خط چشم مایع استفاده کنید، اولین و مهم‌ترین قدم این است که یک خط چشم مایع مناسب برای خودتان انتخاب کنید. به طور کلی، خط چشم‌های مایع دو مدل دارند: خط چشم مایع یا نوک ماژیکی، و خط چشم مایع با نوک مویی.

در ابتدا خط چشم مایع مناسب را انتخاب کنید

خط چشم مایع یا نوک ماژیکی، همانطور که اسمش پیداست، بسیار شبیه به یک ماژیک است. مایع این خط چشم مانند جوهر، درون نوک آن پخش شده است. از طرفی دیگر، خط چشم مایع با نوک مویی بسیار شبیه به برس لاک ناخن است؛ یعنی شما باید مانند لاک ناخن درب آن را باز کنید و برس آن را درون بطری که مایع مشکی در آن قرار دارد بزنید، سپس آن را پشت چشمان خود بکشید. شما می‌توانید هرکدام از این مدل‌ها که استفاده از آن برایتان راحت‌تر است را انتخاب کرده، و آرایش چشم خود را آغاز کنید!

در ابتدا خط چشم مایع مناسب را انتخاب کنید

پلک‌های خود را برای کشیدن خط چشم آماده کنید

کشیدن خط چشم، در حقیقت مرحله میانی آرایش کردن چشم است. مرحله اول زدن سایه چشم، و مرحله آخر زدن ریمل است. اگر دوست دارید که راحت‌تر سایه و خط چشم بزنید و همچنین، ماندگاری آرایش چشمان‌تان در طول روز افزایش یابد، بهتر است که قبل از هر چیز، از یک پرایمر آرایشی مخصوص چشم استفاده کنید. اگر قصد دارید که پشت پلک خود سایه بزنید، بهتر است که بعد از زدن پرایمر چشم این کار را انجام بدهید و بعد از آن به سراغ کشیدن خط چشم بروید.

 

زاویه راحت و مناسب برای دستان خود را پیدا کنید

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث سخت شدن استفاده از خط چشم مایع می‌شود، این است که دستان شما حالتی راحت نداشته باشند و بلرزند. در این حالت دست شما به اصطلاح خط می‌خورد و در نتیجه، خط چشم‌تان کج و یا تا به تا می‌شود. برای اینکه به خوبی از پس این چالش بر بیایید، آرنج خود هر طور که راحت هستید روی یک میز بگذارید، سپس دست خود را روی گونه‌تان بگذارید و شروع به کشیدن خط چشم کنید. برای اینکه راحت‌تر باشید، می‌توانید به جای اینکه جلوی یک آینه بزرگ بنشینید، در دست دیگر خود یک آینه کوچک بگیرید و خط چشم بکشید. بدین ترتیب، می‌توانید پلک‌های خود را از زاویه نزدیکتری ببینید و دقیق‌تر خط چشم بکشید.

پلک‌های خود را برای کشیدن خط چشم آماده کنید

با خط چشم، روی خط پلک خود یک ردیف نقطه بگذارید

سعی کنید در همان ابتدای کار، با کشیدن یک خط صاف خط چشم نکشید؛ این کار مخصوص آرایشگرهای حرفه‌ای است و اگر شما آن را انجام دهید، ممکن است خط چشم‌تان کج و یا تا به تا بشود! به جای این کار، با خط چشم روی خط پلک خود یک ردیف نقطه با فواصل یکسان بگذارید.

 

سپس مانند نقطه بازی، این نقاط را به هم وصل کنید!

حالا از طریق ضربات کوچک، کوتاه و آرام، این نقطه‌ها را درست مثل نقطه بازی به هم وصل کنید تا یک خط چشم صاف پشت پلک‌های شما نمایان شود. با این روش هم خط چشم‌تان کاملا صاف می‌شود و هم تا به تا نمی‌شود. فقط یادتان باشد که هرگز با یک حرکت سریع این نقطه‌ها را به هم وصل نکنید، چون ممکن است که خط چشم‌تان کج بشود و تمام زحمات‌تان هدر برود!

سپس مانند نقطه بازی، این نقاط را به هم وصل کنید!

خط چشمی که کشیده‌اید را صاف کنید

اگر پس از انجام تمام این کارها حس کردید که هنوز نقطه‌هایی که کشیده بودید از زیر خط چشم پیدا هستند، ناراحت نباشید. در ابتدا آرنج خود را روی یک میز بگذارید تا دستتان ثابت بماند. سپس با یک حرکت صاف و آرام، یک لایه نازک دیگر خط چشم روی خط قبلی بکشید تا نقطه‌ها کاملا در زیر آن پنهان شوند. این کار را روی قسمت زیرین خط چشم‌تان نیز انجام دهید. بدین ترتیب فواصل خالی میان خط چشم و خط مژه شما نیز به طور کامل پر می‌شوند و هیچ نقطه سفیدی باقی نمی‌ماند.

 

 

انتهای بیرونی خط چشم را کامل کنید

صرف نظر از نوع خط چشمی که شما استفاده می‌کنید، بهتر است که یک دنباله کوچک در انتهای خط چشم و لبه بیرونی پلک خود بکشید. این کار باعث می‌شود تا چشمان شما کشیده‌تر به نظر برسند. با استفاده از خط چشم، یک خط کوچک به سمت بالا در انتهاب خط قبلی بکشید. این خط باید به سمت بالا و در امتداد خط مژه‌های شما باشد، اما زاویه آن باید با زاویه برجستگی خط پلک پایین‌تان یکی باشد. می‌توانید به جای یک خط کوتاه، یک مثلث نازک بکشید و سپس درون آن را پر کنید. همچنین، اگر دوست دارید که آرایش چشم‌تان کاملا طبیعی باشد، نباید این خط یا مثلث را زیاد ادامه بدهید. اما اگر دوست دارید که چشمان خود را مدل گربه‌ای آرایش کنید، می‌توانید آن را کمی بیشتر از حالت عادی ادامه بدهید.

انتهای بیرونی خط چشم را کامل کنید

در آخر هم با زدن ریمل، آرایش چشمان خود را تکمیل کنید

حالا که از پس چالش کشیدن خط چشم مایع به خوبی برآمدید، می‌توانید مژه‌های خود را ریمل بزنید و آرایش چشمان خود را تکمیل کنید. اگر مقداری از خط چشم و یا ریمل اضافی روی پلک خود می‌بینید، می‌توانید با استفاده از یک گوش پاک‌کن و یا یک برس آرایشی پرپشت آن را پاک کنید. می‌توانید این گوش پاک‌کن یا برس آرایشی را کمی به مایع پاک‌کننده آرایشی آغشته کنید تا مواد اضافی راحت‌تر و بهتر از پشت پلکتان پاک شوند.

 

به جای خط چشم مایع از چه چیزهایی استفاده کنیم؟

از یک خط چشم کرمی استفاده کنید

خط چشم کرمی زیاد شبیه به خط چشم مایع نیست. این مدل خط چشم برسی نازک و ماده‌ای غلیظ و کرم مانند دارد. رنگ این مدل خط چشم نسبت به رنگ مداد چشم پررنگ‌تر است و همچنین، بافت آن نیز نرمتر و روانتر است. اما ظاهر و روش استفاده از آن بسیار به خط چشم مایع شبیه است. به همین دلیل شما می‌توانید به عنوان یک جایگزین از آن استفاده کنید.

از یک خط چشم کرمی استفاده کنید

سایه چشم بی‌استفاده خود را به یک خط چشم مایع تبدیل کنید!

شاید باورتان نشود، اما سایه‌های چشمی که بی‌استفاده درون کیف لوازم آرایش‌تان قرار دارند هم به کار می‌آیند. شما می‌توانید به راحتی با استفاده از آب و یک سایه پودری، خودتان در خانه یک خط چشم مایع درست کنید! کافیست روی سایه کمی آب بریزید تا یک ماده نرم و کرم مانند ایجاد شود. سپس می‌توانید با استفاده از یک برس خط چشم تمیز، خط چشم بکشید!

 

 

مطالب مرتبط:

۱- انتخاب مدل ابرو مناسب فرم صورت

۲- راز داشتن چشمانی شگفت‌انگیز با استفاده از اکستنشن مژه

۳- چگونه از هایلایتر در آرایش خود استفاده کنیم؟

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :