فاطمه مهری در
0

لباس مناسب پیاده روی و کوهنوردی

لباس مناسب پیاده روی و کوهنوردی

لباس مناسب پیاده روی به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله درجه حرارت آب و هوا نوع زمین و اینکه چقدر می خواهید در دل طبیعت بمانید. پس همه عوامل را باید در نظر بگیرید. در این مقاله ما نکاتی را بیان می کنیم که به شما کمک می کند چگونه لباس مناسب پیاده روی و کوهنوردی پیدا کنید. 

شما ممکن است برای پیاده روی خود یک شلوار جین و تی شرت با کفش ورزشی در نظر بگیرید این ممکن است گزینه خوبی باشد اما اگر بخواهید پیاده روی شما طولانی تر و راحت تر باشد باید لباس راحت و مناسبی نیز به تن داشته باشید.

در کوهنوردی لباسی که می پوشید باید حتما پوشیده باشد مگر اینکه شما در حال رفتن به یک پیاده روی صحرایی باشید. پس حتما از لباس های آستین بلند استفاده کنید عموما برای پیاده روی ها از سه لایه لباس بهره می برند شما نیز می توانید چند لایه لباس بپوشید که در هنگام تغییر آب و هوا قادر به تعویض آنها باشید. بهتر است که  از تی شرت و شلوارک استفاده نکنید چون خار های تیز و شاخه ها و حشرات گزنده باعث آزار شما می شود. حتی الامکان از کرم های ضد آفتاب نیز برای پوست صورتتان استفاده کنید.

کفش پیاده روی هم باید مناسب باشد بهتر است از کتانی استفاده کنید که دوخت مرغوبی داشته باشد برای پیاده روی در مناطق گرم صندل های خاصی نیز ساخته شده اند که گزینه مناسبی اند.

لباس مناسب پیاده روی و کوهنوردی

نحوه پوشیدن جوراب هم به شرایط آب و هوایی بستگی دارد جوراب های سبک در شرایط گرم مسیر پیاده روی را برای شما آسان تر می کنند. جوراب های سنگین هم هستند که بسیار ضخیم اند و برای شرایط بسیار سرد مناسب اند و مدت دوام آنها طولانی است و می توانید سفر های چند روزه با آن داشته باشید.

نکته دیگری که باید به آن دقت کنید شرایط آب و هوایی است در یک روز زیبا و آفتابی حتما یک پیاده روی خوبی را خواهید داشت اما روز های بارانی مشکلاتی را به همراه دارد قبل از رفتن به پیاده روی حتما به برنامه آب و هوایی در تلفن یا کامپیوتر خود نگاهی بیندازید.

مدت زمان پیاده روی هم مهم است حتما دقت کنید که چند روز می خواهید به کوهنوردی ادامه دهید یک پیاده روی کوتاه در روز تنها ممکن است به یک بطری آب یک ناهار بسته بندی شده و حتی کرم ضد آفتاب نیاز داشته باشد اما برای پیاده روی طولانی مدت وسایلی که مورد نیازتان می شود را باید به همراه داشته باشید.

مطالب مرتبط :

1- برای کوهنوردی چی بپوشم؟

2- اصول انتخاب کفش ورزشی

3- آقایان: در باشگاه چی بپوشم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :