انواع شلوار زنانه و مناسب‌ترین انتخاب برای هر فرم بدنی کدام است؟

شناختن انواع مختلف لباس ها از اصول اولیه مد است که دانستن آن برای هر کسی که علاقمند به مد و فشن باشد ضروری است. در این مطلب انواع شلوار زنانه را بررسی و تفاوت های هر یک در مدل و الگو و کاربرد را بیان می کنیم.

انواع شلوار زنانه

مطالب مرتبط:

۱- سبک جدیدی از شلوار های زنانه برای بهار و تابستان

۲- انتخاب شلوار جین با توجه به تنوع مدل

۳- جین پوشی راهی به سوی سرکشی

۴- روش پوشیدن شلوار جین زنانه سفید

انواع شلوار زنانه

۱- شلوار راسته

گشادی شلوارهای راسته در قسمت‌های مختلف، ثابت است. مدل راسته، هم برای شلوارهای پارچه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم برای شلوارهای جین. این نوع از شلوار زنانه می‌تواند برای تمام بانوان با اندام‌های مختلف، به خصوص کسانی که پایین‌تنه درشت دارند، مناسب باشد.

انواع شلوار زنانه

۲- شلوار چسبان

این شلوارها همانطور که از نامشان پیداست در تمام قسمت‌های پا بسیار تنگ و چسبان هستند. شلوارهای چسبان، برای افرادی که اندام متناسب دارند مناسب‌ترین گزینه می‌‌باشند. اگر کمی اضافه وزن دارید، پاچه‌های شلوار را گشادتر انتخاب کنید. تنگی پاچه شلوارهای چسبان انتخاب خوبی برای اندام‌های درشت نیست.

انواع شلوار زنانه

۳- شلوار دمپا گشاد

شلوارهای دمپا از قسمت زانو به پایین، گشاد می‌شوند. در مدل‌های مختلف این میزان گشادی می‌تواند متفاوت باشد. این شلوارها معمولا قد را بلندتر نشان می‌دهند و از همین رو نیز انتخاب بسیار مناسبی برای افراد کوتاه قد هستند. به طور کلی شلوارهای دمپا گشاد می‌توانند هم برای افراد لاغر و هم برای افراد چاق انتخاب مناسبی باشند.

شلوار دمپا گشاد

۴- شلوار بگی

شلوارهای بگی در قسمت کمر کاملا متناسب هستند، اما در قسمت پاها گشاد می‌شوند. افراد لاغر اندام با پاهای کشیده، معمولا بهترین انتخاب برای پوشیدن شلوارهای بگی هستند. این شلوارها بهترین گزینه برای زنانی است که استایل کژوال دارند.

شلوار بگی

۵- دامن شلواری

دامن شلواری نوعی از شلوارهای بلند زنانه است که حالتی بین دامن و شلوار دارد. این مدل شلوارها گزینه مناسبی برای فصل تابستان به حساب می‌آیند. اگر اندام چاقی دارید، دامن شلواری‌ها انتخاب صحیحی برای شما هستند. زیرا شما را لاغرتر نشان داده و بسیار راحت می‌باشند.

انواع شلوار زنانه

۶- شلوار سندبادی

این نوع از شلوار که تحت عنوان شلوار حرمسرا نیز شناخته می‌شود، بسیار گشاد و راحت است. قسمت مچ این شلوارها تنگ‌تر بوده و از پارچه‌های نازک، مانند حریر تهیه می‌شود. گشادی بیش از حد این نوع شلوار سبب می‌گردد که برای هر اندامی مناسب باشد و به طور کلی سبب می‌گردد که پاها ظریف‌تر دیده شوند.

انواع شلوار زنانه

۷- شلوار دمپا تنگ

این نوع از شلوارها در قسمت بالا آزاد هستند و در قسمت ساق پا، تنگ‌تر می‌شود. شلوار دمپا تنگ حالتی مخروطی دارد و در برخی موارد در قسمت پا، برای تگ‌تر شدن، ساسون گرفته می‌شود. این شلوارها نیز مانند شلوارهای چسبان، برای اندام‌های درشت مناسب نیستند و در پاهای ظریف و لاغر جلوه زیباتری دارند.

انواع شلوار زنانه

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

ویدا در تاریخ 14 اکتبر 2016

بسیار عالی و مفید

زهرا در تاریخ 20 می 2017

چه مطلب خوبی بود

نگین در تاریخ 20 می 2017

عالی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :