برند بریونی ؛ برند اوت کوتور پوشاک مردانه ایتالیایی

0

بریونی «Brioni» خانه دوخت لباس مردانه ایتالیایی است که توسط شرکت فرانسوی کرینگ تأسیس شد. در سال ۱۹۴۵ این خانه لباس شروع به کار کرده است و به خاطر کت‌ و شلوارهای دوخته شده آماده مردانه، البسه آماده پوشیدن و وسایل چرمی معروف شد. تاریخچه برند بریونی را در چی بپوشم بخوانید. 

 

برند بریونی ؛ برند اوت کوتور پوشاک مردانه ایتالیایی

تاریخچه برند بریونی

این برند در طول تاریخ خودش، مفاهیم زیادی همانند نمایش لباس مردانه و دوخت اوت کوتور که به معنی طراحی و دوخت در سطح بالا (مخصوص فرانسه) است را وارد بازار لباس و مد کرده است. برند بریونی تنها به دوختن لباس نپرداخته و به عنوان نماینده‌ای برای دنیای سرگرمی و تجاری بوده است. مدیر خلاق این مجموعه مابین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶، برندن مولان و از آوریل سال ۲۰۱۶ تا سپتامبر ۲۰۱۶، جاستین اوشا بوده است.

برند بریونی ؛ برند اوت کوتور پوشاک مردانه ایتالیایی

 

بریونی در سال ۱۹۴۵ توسط یک خیاط به نام نازارِنو فونتیکولی (Nazareno Fonticoli) و یک کارآفرین به نام گائتانو ساوینی (Gaetano Savini)، در شهر رم به منظور دوخت و دوز لباس‌های مردانه تأسیس شد. بوتیک ابتدایی این شرکت دوخت لباس مردانه در ویا باربرینی ۷۹ افتتاح و نام رسمی آن از جزایر بریونیان (Brionian) ایتالیا گرفته شد، این مغازه هنوز هم در همان آدرس به جامانده است. بریونی به آرامی جای خودش را در کمد لباس هنرپیشه‌ها، مردان سیاسی، رهبران تجاری و لباس‌های مخصوص فیلم‌های معروف پیدا کرد.

برند بریونی ؛ برند اوت کوتور پوشاک مردانه ایتالیایی

 

در سال ۱۹۵۲، برای اولین بار در تاریخ، نمایش لباس‌های مردانه را در سالا بیانکا (Sala Bianca) در پلازو پیتی (Palazzo Pitti) فلورانس برگزار کرد. در این نمایش انواع مختلف لباس‌ها در دوخت و رنگ‌های مختلف به نمایش در آمد و نقطه عطفی در سرگذشت برند تبدیل شد. دو سال بعد، بریونی نمایش لباس تانک را ابداع کرد که در آن مجموعه لباس‌ها به‌صورت مستقیم در داخل فروشگاه‌ها عرضه و نمایش داده می‌شود. به مشتریان اجازه داده می‌شد که لباس‌ها را پس از اندازه‌گیری توسط خیاطان بریونی، خریداری کنند.

برند بریونی ؛ برند اوت کوتور پوشاک مردانه ایتالیایی

در سال ۱۹۵۹، کارخانه‌ای در شهر پنه (Penne)، آبروزو (Abruzzo) شهر زادگاه نازارنو فونتیکولی تأسیس شد. استایل رومی بریونی، شروع به گسترش مفهوم لباس‌های آماده به پوشیدن در سطح جهان کرد که نشان از افزایش محبوبیت و قدرت شرکت بود. در سال ۱۹۸۵، کمپانی اولین مدرسه خیاطی را در پنه، با هدف انتقال روش‌های خاص بریونی به نسل‌های جوان بنیان‌گذاری شد. بربونی توانست در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۱ انستیتو لوکس، بریونی را در بین معتبرترین برندهای تولید لباس مردانه در آمریکا رده‌بندی کرد.

برند بریونی ؛ برند اوت کوتور پوشاک مردانه ایتالیایی

 

برند بریونی در سال‌های اخیر

در سال ۲۰۱۲، شرکت فرانسوی کرینگ، برند بریونی را به‌طورکلی خریداری کرد و انستیتو بریونی وارد فاز جدیدی در طول تاریخ خودش شد. تحت رهبری مدیران خلاقی همانند برندن مولان، طراحی‌های بریونی تقویت شد و لباس‌های آماده پوشیدن، مجموعه لباس‌های آماده در کنار کالاهای چرمی، کفش، عینک و عطر تولید و عرضه شد. محصولات بریونی در سراسر جهان، اروپا، آسیا و آمریکا از طریق بوتیک‌های نمایندگی شرکت و دیگر فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند.

برند بریونی ؛ برند اوت کوتور پوشاک مردانه ایتالیایی

در مارس ۲۰۱۶، هیئت‌مدیره بریونی و شرکت اصلی کرینگ تصمیم گرفتند که حاستین اوشا، هنرمند استرالیایی و طراح مد با ۸۰۰ هزار دنبال کننده اینستاگرام، به عنوان مدیر هنری برند بریونی باشد. اوشا متخصص خرده‌فروشی است که کار خودش را به عنوان مدیر طراحی و فشن یکی از سایت‌های مد و لباس آلمان شروع کرده بود. اوشا اولین تبلیغ خودش را با حضور چهار ستاره راک دنیا، از گروه «متالیکا» شروع کرد. برند بریونی کم‌کم، پشت نام این طراح و ایده‌هایش گم شده بود. در جولای اولین شو لباس با مدیریت اوشا برگزار شد و در اکتبر خبر جدایی او از شرکت پیچیده شد.

برند بریونی ؛ برند اوت کوتور پوشاک مردانه ایتالیایی

مارس سال ۲۰۱۷، فابریزیو مالوردی (Fabrizio Malverdi) به عنوان مدیرعامل شرکت بریونی انتخاب شد و یک ماه بعد جیانلوا فلور (Gianluca Flore) از گروه بریونی بیرون آمد.

 

مطالب مرتبط:

۱- نکات ست کردن رنگ کت و شلوار با کفش برای مردان خوش پوش

۲- اندازه گیری سایز کت و شلوار با راهکارهای ساده و کاربردی

۳- ۲۵ برند کت و شلوار مردانه که مردان شیک پوش باید بشناسند

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

حسین زاده در تاریخ 14 می 2018

بسیار عالی بود
ممنونم
این ایتالیایی ها در صنعت مد و لباس بسیار بسیار وب هستندارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :