چطور شبیه ستاره‌های اسکار لباس بپوشیم

0

تاکسیدو یک لباس رسمی کلاسیک مردانه است که با تجمل،خوش استایلی و جذابیت معرفی می‌شود. در این مطلب سعی داریم تا به شما نکاتی درباره یک استایل مردانه درجه یک پیشنهاد دهیم تا در مهمانی‌های رسمی همچون برندگان اسکار بدرخشید. چطور شبیه ستاره‌های اسکار لباس بپوشیم.

تاکسیدو ترکیبی کلاسیک، جذاب و اغواگر دارد، لباسی که با کمی تفاوت در برش و ظرافت در سبک زیبایی مختص یک مهمانی رسمی را برای شما ایجاد می‌کند. برای اطمینان از تاثیر این جذابیت تاکسیدو در استایل خودتان باید چند قانون اولیه را رعایت کنید، قبل از هرچیز باید تاکسیدو متناسب با اندام‌تان را انتخاب کنید و کاملا اندازه شما باشد. خوشبختانه نکته‌هایی که برای این لباس رسمی مردانه باید در نظر بگیرید همان قوانین تناسب کت‌ و شلوار مردانه است.

چطور شبیه ستاره‌های اسکار لباس بپوشیم

با کت تاکسیدو همان قدر که نیاز است اندامی شیک به نظر برسید باید فضای کافی برای حرکت آسان شما را نیز فراهم کند. به درز حلقه آستین نگاه کنید تا در جای درست خود قرار گرفته باشد و بلندی آستین که دقیقا باید تا روی مچ برسد را در نظر بگیرید. هنگام امتحان کردن کت حواستان باشد که تا وقتی دکمه بسته می‌شود در اثر تنگی بیش از حد خطوط تا علامت ایکسی در قسمت جلو بدن ایجاد نکند. بلندی متناسب کت باید تا روی باسن برسد، بلندی بیش از حد باعث کوتاه دیده شدن شما خواهد شد.

یقه تاکسیدوها معمولا سه نوع رایج دارند، اغلب برای یقه از جنس متفاوتی از پارچه همچون ساتن و ابریشم استفاده می‌شود. shawl  یا همان یقه آرشال خودمان که منحنی، بدون زاویه و رسمی‌تر است، notch که همان مدلی است که ما به عنوان یقه انگلیسی می‌شناسیم زاویه‌دار و البته یکی از کاربردی‌ترین‌ انواع یقه محسوب می‌شود، peak یقه تیزی که با فرمتی شبیه انگلیسی و تفاوت اندکی در جزئیات دوخته می‌شود، این یقه نسبتا فانتزی بیشتر به عنوان یقه بلیزر شناخته می‌شود. انتخاب یقه مناسب می‌تواند تا حد بسیار زیادی در ظاهر شما تاثیر گذار باشد، بلندی و پهنای یقه از عواملی است که باعث باریک و بلند به نظر رسیدن شما می‌گردد، هرچه یقه‌ها باریک‌تر و در اندازه طولی بلندتر باشند قطعا کشیده‌تر دیده می‌شوید.

چطور شبیه ستاره‌های اسکار لباس بپوشیم

در مورد شلوار هم مانند کت باید در درجه اول به اندازه و تناسب توجه کنید، اما تنگی بیش از حد یک شلوار رسمی هم به نظر بی معنی خواهد رسید. کمر شلوار نباید خیلی پایین‌تر از ناف شما قرار بگیرد و از طرفی بلندی بیش از حد فاق هم ظاهر شما را احمقانه جلوه‌ می‌دهد، کمر شلوار باید تا حدی بلند باشد که بتوانید پیراهن را بدون اینکه مدام از شلوار دربیاید در آن ثابت نگه دارید. مطمئن شوید که قسمت بالای شلوار آنقدر راحت باشد که بتوانید راحت حرکت کنید و بنشینید. اندازه بلندی شلوار هم فاکتور مهمی است، هیچ گاه برای استایل رسمی شلواری کوتاه و بالای قوزک پا درنظر گرفته نمی‌شود اما بلندی آن تنها تا بالای کفش شما مجاز است و بلندی بیش از حد و چین خوردن پاچه شلوار شما را شلخته جلوه می‌دهد، فراموش نکنید که هنگام نشستن هم نباید شلوار بیش از حد کوتاه باشد و بالا برود.

چطور شبیه ستاره‌های اسکار لباس بپوشیم

شاید فکر کنید که ساده‌ترین بخش انتخاب شما به پیراهن مربوط می‌شود اما بازهم رعایت چند نکته ضروری می‌تواند ترکیب استایل شما را کامل‌تر کند. بهترین رنگ پیراهن برای موقعیت رسمی سفید است با یقه پهن کلاسیک که بتوان با آن کروات یا پاپیون استفاده نمود، بهتر است دکمه‌ها سفید باشند مگر اینکه بخواهید قوانین را با سبک شخصی‌تان تغییر دهید.

در قسمت یقه باید به اندازه دو انگشت آزادی داشته باشید تا در طول یک مراسم رسمی نفس‌گیر خسته نشوید. بلندی پیراهن باید در حدی باشد که با هر حرکت شما از  کمر شلوار بیرون نزند.

چطور شبیه ستاره‌های اسکار لباس بپوشیم

انتخاب یک جفت کفش نامناسب می‌تواند تمام استایل شما را از ریخت بیاندازد. بهترین انتخاب کفش چرم مشکی و البته از نوع براق و درخشان است. بهتر است با توجه به رسمیت مراسمی که در آن شرکت خواهید کرد به دنبال کفش‌هایی با تزئینات عجیب و غریب نروید.

چطور شبیه ستاره‌های اسکار لباس بپوشیم

یکی دیگر از متعلقات تاکسیدو شال کمر است، این جزء که درواقع استفاده آن در شرایط دیگری جز مراسمی همچون فرش قرمز متدوال و همیشگی نیست بر رسمیت ظاهر شما تاکید دوچندانی می‌کند و به عنوان یک اکسسوری در رنگ‌های دیگر هم قابل انتخاب و ست کردن است. علاوه براین خط اتصال پیراهن و شلوار را ملایم‌تر جلوه می‌دهد.

چطور شبیه ستاره‌های اسکار لباس بپوشیم

تاکسیدو اغلب و تقریبا همیشه مشکی بوده و در این رنگ محبوب تر از بقیه رنگ‌ها اما رنگ‌هایی همچون سرمه‌ای و خاکستری هم جایگزین‌های مناسبی هستند. فقط کافی است قوانین پوشیدن تاکسیدو را رعایت کنید در این شرایط یک تاکسیدو سرمه‌ای هم به اندازه مشکی جذاب خواهد بود.

چطور شبیه ستاره‌های اسکار لباس بپوشیم

ممکن است که قوانین پوشیدن تاکسیدو به نظرتان ساده بیاید. فراموش نکنید که لازم نیست پول زیادی برای لباس‌های سفارشی خرج کنید کافی است لباس شما متناسب باشد و قوانین را رعایت کرده باشید.

مطالب مرتبط:

۱- افراد مشهور چقدر از لباس‌های فرش قرمز درآمد دارند؟

۲- خوش‌ تیپ‌ترین مردان جهان را بشناسید

۳- ست لباس رسمی مردانه به انتخاب چی بپوشم

۴- لباس هنرمندان هالیوود بر روی فرش قرمز

فاطمه نظیفی
نویسنده: فاطمه نظیفی


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 03 مارس 2017

واقعا هیچی تیپی مثل کت و شلوار برای آقایان مناسب نیست. کاش همه آقایان این مطلب رو می دونستندارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :