راهنمای انتخاب لباس مردانه از میان 6 رنگ دشوار

سید مشبرن(Sid Mashburn) یک طراح لباس، خیاط کت و شلوار و صاحب بوتیک است که یک‌ بار ادعا کرد “لازم نیست تعداد لباس‌های آقایان زیاد باشد بلکه فقط باید لباس‌های درستی انتخاب کنند.” باید بگوییم چندان با نظر ایشان موافق نیستیم. راهنمای انتخاب لباس مردانه از میان 6 رنگ دشوار!

در مقابل آنچه امروز برای مردم جا افتاده، چیزی که باعث بی‌نظیر شدن شما می‌شود در واقع انتخاب لباس‌های ساده و شیک است که به خوبی در کنار هم ست شده‌اند. به همین دلیل آقایانی وجود دارند که ممکن است کمد لباس خیلی خلوتی داشته باشند اما از 90% مردم خوش‌پوش‌تر باشند.

جمله آقای مشبرن مخصوصا وقتی از نظر تنوع رنگی در نظر گرفته می‌شود، اصلا درست از آب درنمی‌آید. مردها معمولا در انتخاب رنگ لباس‌هایشان، محافظه کارانه و محتاط عمل می‌کنند. همه ما می‌دانیم که با انتخاب رنگ‌هایی مثل طوسی، مشکی، سفید و سرمه‌ای می‌توان ظاهری آراسته و خنثی بوجود آورد اما اگر می‌خواهید ظاهر شما از دیگران متمایز شود باید با رنگ‌‌های جسور آشتی کنید.

اگر هنوز هم متوجه منظور ما نشده‌اید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا 6 رنگ زیبا و نحوه ست کردن آن‌ها در تمام طول سال را به شما معرفی کنیم.

صورتی

هنوز هم فکر می‌کنید صورتی یک رنگ دخترانه است؟ پس بهتر است بدانید که تا اواخر قرن 19 میلادی در غرب، صورتی یک رنگ کاملا مردانه بوده و مفهوم آن به تدریج و در اوایل قرن بیستم توسط فروشنده‌ها و بازار عوض شده است.

تمام طیف صورتی از روشن و چرک تا پررنگ و جیغ، در تمام فصل‌های سال مناسب هستند و به ادعای کارشناسان لباس مردانه، این رنگ به این زودی‌ها از مد نخواهد افتاد. خوشبختانه این رنگ را می‌توان با رنگ‌های بسیاری مثل قهوه‌ای، بژ، آبی، سفید و زیتونی تیره ست کرد و احتمالا کمد شما در حال حاضر پر از لباس‌هایی به رنگ خنثی است.

البته لازم است بگوییم پوشیدن لباس به رنگ صورتی ملزوماتی نیز دارد. اگر پوست شما روشن است نباید صورتی خیلی روشن و پاستلی بپوشید چون ممکن است شما را بیحال نشان دهد. سعی کنید این رنگ روشن را با آبی ست کنید مثلا پیراهن صورتی را زیر کت تک سرمه‌ای بپوشید و کراوات آبی ببندید یا اینکه صورتی پررنگ‌تری انتخاب کنید.

بهترین انتخاب لباس به رنگ صورتی، پیراهن است. می‌توانید پیراهن صورتی را با دیگر لباس‌ها به راحتی ست کنید. انتخاب یک پیراهن صورتی با یک کت پشمی قهوه‌ای و شلوار جین آبی نیلی یا یک کت و شلوار طوسی، استایل شما را شیک و امروزی نشان خواهد داد. خرید یک شلوار کتان یا شلوارک صورتی را برای استفاده در فصل تابستان فراموش نکنید. همچنین انتخاب یک جفت جوراب به رنگ صورتی می‌تواند به بعضی از لباس‌ها زیبایی خاصی ببخشد.

راهنمای ست کردن رنگ‌ها:

این راهنما توسط چرخه استاندارد رنگ‌ها گردآوری شده. البته کارشناسان ما هم به آن نکاتی را اضافه کرده‌اند.

رنگ‌های مشابهی که ست کردن آن‌ها با صورتی خیلی ساده است: انواع رنگ‌های طیف قرمز و صورتی چرک

رنگ‌های متضاد که ست کردن آن‌ها با صورتی کمی مشکل است: بنفش‌های با تناژ آبی غالب و سبزهایی که تناژ زرد دارند

رنگ‌های مکمل که ست کردن آن‌ها با صورتی خیلی مشکل است: طیف سبز آبی

رنگ‌های پیشنهادی: قهوه‌ای، بژ، سفید، طیف‌های تیره آبی و سبز

راهنمای انتخاب لباس مردانه از میان 6 رنگ دشوار

 

سبز

حتما می‌پرسید چرا شرکت پنتون رنگ امسال را طیفی از سبز انتخاب کرده که بنظر می‌آید ست کردن آن با لباس سخت است. باید به شما بگوییم که از قضا کارشناسان با این انتخاب به ما خیلی لطف داشته‌اند. شما حتما با رنگ‌های لجنی و خاکی آشنا هستید اما طیف رنگی سبز بسیار وسیع‌تر از این دو رنگ محبوب است که با انتخاب آن‌ها می‌توانید استایل خود را بهبود ببخشید.

صرفنظر از اینکه دقیقا چه سبزی انتخاب خواهید کرد بدانید که این رنگ مردانه در کنار آبی، سفید و طوسی بهترین ترکیب و همخوانی را خواهد داشت. طیف سبز ارتشی هم در کنار رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای و خردلی زیبایی چشم‌نوازی پیدا می‌کند.

رنگ سبز در میان لیستی که برای شما تهیه کرده‌ایم بدون شک شیکترین رنگ است و علاوه بر این انتخاب و ست کردن آن ساده‌ترین است. تنها فاکتوری که باید در انتخاب این رنگ مورد توجه قرار گیرد رنگ پوست است. اگر رنگ پوست شما روشن است، از رنگ‌های سبز متوسط تا تیره استفاده کنید و اگر پوست شما سبزه‌است، از طیفی که نزدیک رنگ پوست شماست ( مثل زیتونی) دوری کنید. در آخر اگر پوست شما تیره است باید بدانید بیشترین حق انتخاب را دارید. شما حتی می‌توانید سبز زمردی و خیره کننده هم بپوشید.

بعد از اینکه طیف مورد نظرتان را پیدا کردید، حتما چند تکه لباس مختلف بخرید که در موقعیت‌های مختلفی بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. مثلا شلوار کتان یا چند جیب بخرید. برای فصل تابستان هم می‌توانید پیراهن آستین کوتاه و شلوارک انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید در تمام طول سال از این رنگ استفاده کنید پیشنهاد می‌کنیم به فکر تهیه جوراب، دستمال گردن یا دستمال جیب به این رنگ باشید. استفاده از این اکسسوری‌ها در کنار لباس‌هایی به رنگ‌ دیگر می‌تواند به استایل شما جذابیت ببخشد.

راهنمای ست کردن رنگ

رنگ های مشابه که ست کردن آن‌ها با سبز ساده است: سبزهایی که تناژ غالب زرد دارند و سبز آبی

رنگ‌های متضاد که ست کردن آن‌ها کمی سخت است: طیف قرمز و بنفش

رنگ‌های مکمل که ست کردن آن‌ها خیلی سخت است: صورتی چرک

رنگ‌های پیشنهادی: آبی، سفید و طوسی

راهنمای انتخاب لباس مردانه از میان 6 رنگ دشوار

 

قهوه‌ای

این رنگ ممکن است شما را به یاد خوشتیپ‌های دهه 70 میلادی بیاندازد ولی دید طراحان به این رنگ عوض شده و با معرفی پارچه‌های پشمی جدید و طراحی‌های تازه در مجموعه‌های اخیرشان، دید دوستداران مد را نیز عوض کرده‌اند.

قهوه‌ای در چرخه رنگ‌ها وجود ندارد اما بهترین رنگی که می‌تواند با آن ست شود، آبی است. آبی در کنار این رنگ، عمق پیدا می‌کند و قهوه‌ای هم در کنار آبی، نافذتر دیده می‌شود. رنگ‌های دیگری که با قهوه‌ای به خوبی ست می‌شوند عبارتند از سبز، نارنجی تیره، خاکی، خردلی و بژ.

قهوه‌ای تقریبا به انواع رنگ پوست‌ها می‌آید ولی بهتر است اگر پوست شما سبزه یا تیره است، از رنگ‌هایی که نزدیک رنگ پوستتان است دوری کنید تا چهره شما خسته و کدر به نظر نرسد.

هرقدر هم کمد لباس شما کوچک باشد، احتمال اینکه لباسی به رنگ قهوه‌ای داشته باشید خیلی زیاد است. بهتر است یک شلوار کبریتی یا کتان کرم رنگ بخرید. یک کت چرم شکلاتی، پلیور یقه سه سانتی پشمی به رنگ شتری یا حتی یک جفت بوت خرمایی تهیه کنید.

راهنمای انتخاب رنگ

رنگ‌های پشنهادی: طیف آبی و رنگ‌های خنثی با تناژ خاکی

راهنمای انتخاب لباس مردانه از میان 6 رنگ دشوار

 

نارنجی

نارنجی ممکن است شما را یاد هالووین بیاندازد و انتخاب آن برای لباس احتمالا کمی ترسناک به نظر می‌رسد. تصور شما از نارنجی همان رنگ جیغ و مرکباتی است اما در طراحی‌های اخیر و مخصوصا برای آقایان، منظور از رنگ نارنجی طیفی از آن است که به پرتقالی سوخته معروف شده.

بسیاری از مردم منتظر تابستان می‌مانند تا از این رنگ در لباس‌هایشان استفاده کنند اما فصل‌های سرد پاییز و زمستان بهترین زمان انتخاب این رنگ است. اگر کت و شلوار طوسی یا سرمه‌ای پوشیده‌اید می‌توانید از کراوات یا دستمال جیب نارنجی استفاده کنید.

رنگ های نارنجی نئون ممکن است برای همه مناسب نباشد. اگر پوست شما روشن است پیشنهاد می‌کنیم از نارنجی با تناژ قهوه‌ای استفاده کنید و اگر پوستتان تیره است می‌توانید نارنجی مرجانی یا نارنجی قرمز انتخاب کنید.

مهم نیست کدام رنگ را در این طیف انتخاب کرده‌اید. به یاد داشته باشید در کنار آن باید از رنگ‌های خنثی مثل طوسی، سرمه‌ای یا مشکی استفاده کنید.

راهنمای استفاده از رنگ‌ها

رنگ‌های مشابه که ست کردن آن‌ها آسان است: طیف قرمز و زرد

رنگ‌های متضاد که ست کردن آن‌ها کمی مشکل است: سبز آبی و صورتی بنفش

رنگ‌های مکمل که ست کردن آن‌ها سخت است: طیف بنفش با تناژ غالب آبی

رنگ‌های پیشنهادی: رنگ‌های خنثی و خاکی، طوسی، سرمه‌ای یا مشکی

راهنمای انتخاب لباس مردانه از میان 6 رنگ دشوار

بنفش

طبق تحقیقات در میان رومیان و یونانیان باستان، بنفش به عنوان اشرافی‌ترین رنگ شناخته می‌شده. با وجود اینکه این رنگ همیشه در صدر انتخاب‌های مردم بوده، آن‌ها اغلب در انتخاب لباس به رنگ بنفش مرتکب اشتباه می‌شوند.

ساده‌ترین روش برای انتخاب لباس به رنگ بنفش این است که تنها یک بخش را بنفش بپوشید. اگر سرتا پا لباسی به رنگ بنفش بپوشید شبیه کاراکتر منفی فیلم بتمن می‌شوید. رنگ بنفش می‌تواند به زیبایی با بژ، طوسی و طیف وسیعی از رنگ آبی ( آبی آسمانی تا لاجوردی ) هماهنگ شود.

طیف بنفش بیشتر از همه مناسب افرادیست که پوست سبزه تا تیره دارند.

برای شروع بهتر است کراوات یا دستمال جیبی بنفش انتخاب کنید. برای اینکه استایل شما زیباتر شود، این کراوات و دستمال را با کت و شلوار به رنگ خنثی و یک پیراهن به رنگ روشن ست کنید.

انتخاب یک پیراهن بنفش در کنار کت و شلوار سرمه‌ای نیز یک انتخاب بی‌نظیر خواهد بود. برای ماه‌های گرم سال هم یک کت تک یا شلوار کتان بنفش تهیه کنید.

راهنمای ست کردن رنگ‌ها

رنگ‌های مشابه که ست کردن آن‌ها ساده است: طیف بنفش با تناژ غالب آبی و طیف صورتی با تناژ بنفش

رنگ‌های متضاد که ست کردن آن‌ها کمی سخت است: طیف قرمز و سبز

رنگ‌های مکمل که ست‌کردن آن‌ها سخت‌تر است: طیف زرد

رنگ‌های پیشنهادی: سرمه‌ای، طوسی، سفید و بژ

راهنمای انتخاب لباس مردانه از میان 6 رنگ دشوار

زرد

انتخاب لباس به رنگ زرد احتمالا سخت‌ترین کار ممکن است. حتی آقایانی که جسورانه‌ترین لباس‌ها را می‌پوشند، معمولا از پوشیدن لباس زرد دوری می‌کنند.

زرد هم مانند نارنجی و بنفش یک رنگ پر سر و صدا است که باید با احتیاط انتخاب شده و حتما با رنگ‌های خنثی ست شود. اگر در لباس‌هایتان رنگ زرد را انتخاب کردید حتما آن را با سفید، آبی، طوسی، بژ و زغالی ست کنید.

مهم تر از همه انتخاب رنگی است که به پوست شما بیاید و اگر رنگ پوست شما روشن است، باعث بیحال نشان دادن شما نشود. آقایان با رنگ پوست روشن باید با احتیاط رنگ مورد نظرشان را انتخاب کنند اما اگر رنگ پوست شما سبزه تا تیره است می توانید از زرد روشن تا زرد قناری هم انتخاب کنید. اگر پوست شما روشن است از طیف تیره این رنگ و همینطور خردلی و طلایی استفاده کنید تا چهره‌تان را بشاش و زنده نشان دهد. همانطور که در رنگ سبز نیز توضیح دادیم اگر پوست شما سبزه است، از رنگ‌هایی که به رنگ ‌پوست شما نزدیک است دوری کنید.

لباس‌های روزمره و اسپرت مثل پیراهن‌های نخی، تی‌شرت، پلیور و شلوارک به رنگ زرد، انتخاب‌های خوبی هستند مخصوصا اگر با رنگ آبی ست شوند. اگر هم می‌خواهید مثل نیک ووستر باشید، یک جفت کتانی به رنگ زرد جیغ تهیه کنید. رنگ زرد همچنین در کنار شلوار جین آبی تیره یا شلوار پارچه‌‌ای رسمی طوسی، به طرز شگفت‌انگیزی زیبا دیده می‌شود.

راهنمای انتخاب رنگ

رنگ‌های مشابه که ست کردن آن‌ها آسان است: طیف سبز با تناژ غالب زرد و طیف نارنجی

رنگ‌های متضاد که ست کردن آن‌ها کمی مشکل است: طیف آبی و طیف صورتی بنفش

رنگ‌های مکمل که ست کردن آن‌ها خیلی سخت است: طیف بنفش

رنگ‌های پیشنهادی: رنگ‌های خنثی مخصوصا سفید، طوسی روشن، زغالی و سرمه‌ای

 

راهنمای انتخاب لباس مردانه از میان 6 رنگ دشوار

مطالب مرتبط:

۱- راهنمای ست کردن کت و شلوار رنگی برای آقایان

۲- شبیه این بازیگران کت و شلوار بپوشید

۳- روش‌های ست کردن کت و شلوار طرح‌دار مردانه

خیامی
نویسنده: خیامی


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :