چگونه کت و شلوار شش دکمه بپوشیم؟

0

در مقاله‌های متعددی در چی بپوشم این نکته را ذکر کرده‌ایم که کت شش دکمه یکی از نمادهای تیپ لاکچری و ثروتمندان است و ویژگی‌های خاص خودش را دارد و در کل با بقیه کت‌ها چه در انتخاب و چه در پوشیدن متفاوت است. چگونه کت و شلوار شش دکمه بپوشیم؟

آیا برای پوشیدن کت و شلوار شش دکمه آمادگی دارید؟

همه ما کت شش دکمه را دیده‌ایم و منحصر به فرد بودن آن را نیز دوست داریم اما اگر بخواهیم در انتخاب‌هایمان کمی استاندارد عمل کنیم به هیچ وجه این کت، کت استانداردی نیست. در چی بپوشم هیچ وقت خرید یک دست کت و شلوار شش دکمه را بعنوان کت و شلوار اصلی (اول) به شما توصیه نکرده ایم ولی داشتنش هم خالی از لطف نخواهد بود و در خوش تیپ تر بودن به شما کمک زیادی می‌کند. مثلا برای یک مصاحبه کاری موفق هیچ وقت پوشیدن یک کت شش دکمه مناسب نیست ولی بعد از موفقیت در مصاحبه و برای خوشتیپ تر بودن در محل کار می توانید کت شش دکمه به تن کنید. برای مراسم ختم اگر می‌خواهید خوش تیپ باشید کت دو یا سه دکمه پیشنهاد می‌شود ولی همین کت سه دکمه در مراسم عروسی شما را به اندازه یک کت شش دکمه خوشتیپ نمی‌کند.

بایدها و نبایدهای کت و شلوار شش دکمه

یکی از نکاتی که از همین ابتدا باید بدانید و در خود بسنجید، داشتن طاقت بالا در منحصر به فرد بودن است. درجه‌های مختلفی در تک بودن حین پوشیدن کت شش دکمه وجود دارد ولی حتی عادی ترین کت شش دکمه هم شما را شدیدا متمایز خواهد ساخت. ضمنا باید در انتخاب‌هایتان دقت کنید. شاید یک کت شش دکمه سرمه‌ای بپوشید و همان روز یک نفر را هم تیپ خودتان بیابید. این منحصر بفرد بودن هم دانش کافی لازم دارد و هم دقت کافی که در زیر به آن ها می پردازیم.

انتخاب جنس مناسب برای کت شش دکمه

کت‌های شش دکمه تقریبا در هر طرح و رنگی که بتوانید فکرش را بکنید عرضه می‌شوند. کت شش دکمه به خودی خود ظاهری سنگین و با وقار دارد و می‌توانید زیاد درگیر انتخاب جنس آن نشوید ولی در کل جنس‌های اصلی این کت به سه دسته تقسیم می‌شوند.

قوی: کت هایی که در این دسته قرار می‌گیرند مناسب پوشیدن در محل کار خواهند بود.

چگونه کت و شلوار شش دکمه بپوشیم؟

قوی تر: کت‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند هم مناسب مراسم مختلف کاری و غیر کاری خواهند بود.چگونه کت و شلوار شش دکمه بپوشیم؟

قوی ترین: این کت‌ها مخصوص پوشیدن در مراسم خاص و عروسی هاست.چگونه کت و شلوار شش دکمه بپوشیم؟

تیپ غیر رسمی با کت شش دکمه

شاید به نظر شما کت و شلوار شش دکمه زیادی رسمی به نظر برسد ولی برای مواقعی که قصد داشتن تیپ غیررسمی را دارید هم انتخاب‌هایی وجود دارد. به آسانی استفاده از کراوات یا پاپیون را کنار بگذارید. با این کار شما نصف بیشتر راه را طی کرده‌اید زیرا کراوات شدیدا در رسمی شدن تیپ شما موثر است. حذف کراوات می‌تواند باعث شود که پیراهن شما نقش مهمتری در تیپ‌تان ایفا کند و رسمی بودن کت شش دکمه کمتر شود.

نکات مهم و کلیدی

  • اندازه بودن: کت‌های شش دکمه اگر فیت بدن شما باشند، بسیار بهتر دیده می شوند.
  • تنظیمات دکمه‌ها: ما به همه ۶ دکمه‌ای که روی کت قرار گرفته است عملا نیازی نداریم ولی همین ۶ دکمه که در دو ردیف ۳ تایی چیده شده اند جذابیت خاصی به تیپ‌مان می‌دهند.
  • چاک‌های در طرفین: ما چاک‌هایی که روی کت‌هایمان وجود دارند را دوست داریم ولی روی کت‌های شش دکمه این مورد اختیاری نیست و وجود آن‌ها اجباری است. البته وجود یک چاک در وسط کت هم زیباست ولی پیشنهاد ما به شما این است که برای راحت‌تر بودن خودتان در نشست و برخواست‌ها کت‌های دو چاک تهیه کنید.

مطالب مرتبط:

۱- پر طرفدارترین کت های دو طرف دکمه (شش دکمه) امسال

۲- کت مردانه دو طرف دکمه دار (شش دکمه)

۳- چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

۴- راز شیک پوشی جیمز باند چیست؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :