مهفام میرزایی در
0

چگونه با کفش پاشنه بلند راه برویم؟

چگونه با کفش پاشنه بلند راه برویم؟

بسیاری از خانم ها عاشق کفش پاشنه بلند هستند. چون باعث می شود با قد بلند تر، اندام لاغرتر و شکیل تر و با اعتماد به نفس بیشتری در مجالس ظاهر شوند. اما راه رفتن با یک کفش پاشنه ده سانتی، گذشته از آسیبی که به پاها و  زانوها وارد می کند می تواند بسیار سخت باشد. راه رفتن درست و با اعتماد به  نفس بالا در یک کفش پاشنه بلند فقط به تمرین و رعایت چند نکته نیاز دارد. پس چگونه با کفش پاشنه بلند راه برویم؟

چگونه با کفش پاشنه بلند راه برویم؟

1- قبل از هرچیز بهتر است راه رفتن دیگران را تماشا کنید. در خیابان ها، مهمانی ها، فیلم ها و سریال ها خانم هایی را که به نظرتان راه رفتن بی نقصی دارند تماشا کنید. به نحوه گام برداشتن، گام گذاشتن، طول گام ها، نحوه حفظ تعادل و … دقت کنید و به خاطر بسپارید. اگر آنها می توانید پس شما هم می توانید.

2- برای شروع کفش مناسبی انتخاب کنید. ابتدا از پاشنه های با طول کمتر مثل 5 یا 7 سانتی شروع کنید، کفش های لژدار که در قسمت پنجه هم ارتفاع دارد مناسب ترند سپس به تدریج با پاشنه های بلند تر ادامه دهید و در نهایت به مدل های کلاسیک برسید.

3- قدم های کوچک بردارید. راه رفتن با کفش پاشنه بلند با راه رفتن معمولی متفاوت است. در این نوع راه رفتن باید گام ها را آهسته و نزدیک به هم بردارید. اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که کفش پاشنه بلند طول گام را کوتاه تر می کند و هرچه پاشنه بلندتر باشد طول گام کوتاه تر هم خواهد شد. حال اگر بخواهید طبیعی راه بروید قطعا تعادلتان برهم خواهد خورد. هر گاه حس کردید تعادلتان دارد از دست می رود عضلات لگن را سفت کنید و متوقف شوید.

4- گام ها را از پاشنه به نوک پا بردارید. یعنی اول پاشنه را روی زمین بگذارید و سپس وزن بدن را به نوک پا منتقل کنید. بعضی خانم ها موقع راه رفتن با پاشنه بلند روی پنجه پا راه می روند که باعث می شود لرزان و نامتعادل به نظر برسند. اما اگر همه وزن را در طول گام به پاشنه منتقل کنید ممکن است پاشنه خم شود و زمین بخورید. به خصوص اگر پاشنه باریک و نوک تیز پوشیده باشید. تصور کنید روی یک خط فرضی مستقیم راه می روید. مدل های حرفه ای معمولا به صورت ضدربدری راه می روند یعنی یک پا را جلوی پای دیگر قرار می دهند. این روش راه رفتن به تمرین بیشتری نیاز دارد ولی اگر در آن خبره شوید ارزشش را خواهد داشت.

3- حالت بدن خود را تصحیح کنید. راه رفتن درست با کفش پاشنه بلند به شدت تحت تاثیر حالت بدن شما است. اگر قوز کنید تمام زحمت شما برای زیبا به نظر رسیدن هدر خواهد رفت.  موقع راه رفتن زمین را نگاه نکنید. فرض کنید یک میله نامرئی عمودی سر شما را بالا نگه داشته است. و زیر چانه شما را موازی با سطح زمین نگه می دارد. شانه ها را عقب بدهید و بازوها را به صورت آرام در کنار بدنتان نگه دارید و فقط کمی موقع راه رفتن تابشان بدهید. زانوها را به آرامی خم کنید و فاصله پاهایتان را زیاد نکنید.

5- تمرین کنید. کفش هایتان را بپوشید و راه رفتن را در خانه تمرین کنید. ابتدا از روزی چند دقیقه شروع کنید و به تدریج به چند ساعت برسانید این کار نه تنها به حرفه ای شدن شما کمک می کند بلکه باعث می شود کف کفش کمی ساییده شود و پاها داخل آن سر نخورند. روی اوناوع سطوح از فرش و موکت تا پارکت  و سرامیک راه بروید. در این تمرین ها، همه کارهایی را که در راه رفتن عادی لازم است انجام بدهید مثل دور زدن، توقف کردن، بلند شدن و نشستن و بالا و پایین رفتن از پله ها. برای بالا رفتن از پله ها فقط قسمت پنجه را پا را روی پله بگذارید.

6- حالا شروع کنید. پس از آن که احساس کردید پیشرفت قابل توجهی داشته اید می توانید کفش ها را پوشیده و از منزل خارج شوید. در خارج از منزل با چالش های جدیدتری روبرو می شوید مثل سطوح ناصاف و لغزنده و شکاف های کف خیابان که باید بسیار مراقب آن ها باشید. همچنین فراموش نکنید که کفش های با پاشنه بالای 10 سانت مناسب پیاده روی و کوه نیستند.

مطالب مرتبط

1- نسل جدید کفش پاشنه بلند کلاسیک

2- چگونه بدون درد کفش پاشنه بلند بپوشم؟

3- هفت کفشی که همه خانم ها باید داشته باشنددیدگاه شما

Gita در تاریخ 06 فوریه 2022

مطلب بسیار مفیدی بود ، همراه با زبان ساده و قابل فهمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :