چند راه ساده برای گشاد کردن کفش‌‌های تنگ

0

همیشه در چی بپوشم به شما پیشنهاد می کنیم که برای خرید کفش یا لباس هیچ گاه از خرید آنلاین استفاده نکنید. زیرا تا وقتی شما آن را ندیده و لمس نکرده باشید نمی‌توانید به صورت قطعی درباره اینکه آیا آن جنس را می‌پسندید یا خیر نظر بدهید. حال فرض کنیم چه در خرید آنلاین و یا غیر آنلاین کفش پاشنه بلندی خریده‌اید که بعدا متوجه شده‌اید برای پای شما تنگ است حال چه باید کرد؟ چند راه ساده برای گشاد کردن کفش تنگ را با هم مرور می‌کنیم.

 

ترفندهایی برای گشاد کردن کفش تنگ

حتما برای شما هم پیش آمده که با دیدن یک کفش پاشنه بلند زیبا، ذوق‌زده شوید و بدون هیچ فکری آن را بخرید. اما وقتی کفش را امتحان کردید متوجه شدید که کفش دوست داشتنی شما پاهایتان را اذیت می‌کند. این مسئله بسیار ناراحت‌کننده است. حتما در آن لحظه با خودتان فکر می‌کنید “کاش می‌توانستم کاری انجام دهم که کفش‌های جدیدم جا باز کنند و اندازه شوند”. خوشبختانه راه حل‌هایی ساده و کاربردی وجود دارند که می‌توانید از طریق آنها، این مشکل را حل کنید.

۲ راه ساده برای گشاد کردن کفش‌‌های تنگ

۱- استفاده از سشوار برای گشاد کردن کفش تنگ

پوشیدن کفش ها در موقعیت های مختلف باعث می‌شود به قول معروف جا باز کنند و اندازه پای شما شوند. ولی این کار هفته‌ها زمان می‌برد. هفته‌هایی با درد انگشتان، تاول های پشت پا و تمام مشکلاتی که با آن ها آشنایی دارید. با این کار روند این فرآیند را سرعت ببخشید. ابتدا دو یا سه جفت جوراب به پا کنید. هر چه بیشتر بهتر. سپس کفش پاشنه بلند را به پا کرده و آن را توسط سشوار در دمای معمولی به مدت ۳۰ ثانیه نگاه دارید. دمای بالا موجب شل شدن چرم و در نتیجه فرم دهی مجدد آن می‌شود. حواستان باشد که سشوار را به طرفین بگردانید که یک قسمت خاص موجب سوختگی چرم نشود.

این کار را برای چرم جیر هم می توانید انجام دهید. فقط سعی کنید بعد از انجام آن کمی حالت دهنده به کفش بمالید.

۲ راه ساده برای گشاد کردن کفش‌‌های تنگ

۲- استفاده از فریزر برای گشاد کردن کفش تنگ 

ابتدا یک کیسه  آب را پر کرده و این کار را تا تقریبا پر شدن کامل کیسه ادامه دهید. سپس کمی آن را بچرخانید تا از موجود بودن هرگونه حفره در آن مطمئن شوید. در مرحله بعد آن را درون کفشتان قرار داده به نحوی که از قسمت انگشتان کفش بیرون بزند. سپس کفش را درون فریزر قرار دهید تا آب یخ بزند. وقتی آب درون کیسه یخ زد آن را خارج کرده و ۲۰ دقیقه صبر کنید تا آب دوباره به حالت مایع بازگردد. می‌توانید این کار را بقدری انجام دهید که به سایز مطلوبتان برسید.

نکته:‌ برای کفش‌های جلو بسته روش یخ جواب گو نیست و باید از روش اول استفاده کنید. برای کفش‌های با نوک تیز نیز به همین صورت باید از روش سشوار استفاده کرد.

گشاد کردن کفش تنگ

۳- گشاد کردن کفش تنگ با استفاده از روزنامه

در ابتدا چند ورق روزنامه را کمی خیس کرده و آنها را مچاله کنید. آنقدر روزنامه‌ درون کفش خود قرار دهید تا فضای آن کاملا پر شود؛ اما مراقب باشید که هنگام استفاده از این روش، شکل کفش را خراب نکنید. اگر حس کردید شکل کفش‌تان تغییر کرده، روزنامه‌ها را از آن بیرون بیاورید و دوباره داخل آن قرار دهید تا زمانی که به شکل اولیه خود بازگردد. مدتی صبر کنید تا روزنامه‌ها و کفش کاملا خشک شوند. سپس روزنامه‌ها را از داخل کفش خود بیرون آورده و آنها را بپوشید. حتما سایز آنها تغییر کرده است.

نکته: یادتان باشد که می‌توانید با این روش، روش فریز کردن را هم ترکیب کنید تا کفش‌تان بیشتر جا باز کند؛ برای این کار می‌توانید به جای روزنامه خیس، از لنگه جوراب خیس استفاده کنید.

گشاد کردن کفش تنگ با استفاده از قالب کفش

۴- گشاد کردن کفش تنگ با استفاده از قالب کفش

قالب کفش به شکل پای شماست و معمولا از جنس چوب سدر یا افرا ساخته می‌شود. این قالب پیچ‌ها و تنظیماتی دارد که به شما کمک می‌کنند کفش خود را گشاد کنید.

در هنگام خرید قالب کفش به قابلیت‌های آن کاملا دقت کنید. یک قالب کفش معمولا می‌تواند طول و عرض کفش شما را کمی تغییر دهد. به راحتی هم می‌توانید آن را درون لنگه راست یا لنگه چپ کفش قرار دهید. این روش ممکن است چندین روز به طول بیانجامد. سعی کنید هر روز کفش خود را بپوشید و سایز آن را امتحان کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- کفش پاشنه بلند یا کتانی؟کدام را بپوشیم

۲- چگونه با کفش پاشنه بلند بدوید؟

۳- چگونه با کفش پاشنه بلند راه برویم؟

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 16 دسامبر 2018

عالی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :