کفش پاشنه بلند یا کتانی؟ کدام را بپوشیم؟

یکی از چالش های قدیمی در دنیای مد و در ذهن خانم های علاقمند به مد انتخاب بین کفش پاشنه بلند و کفش کتانی است. کفش های پاشنه بلند در چند قرن اخیر در دنیای مد جایگاه خود را حفظ کرده و همواره محبوب بوده اند چون همه خانم ها علاقمند هستند که قد بلند تر و خوش استیل تر به نظر بیایند. اما کفش های کتانی هم در نیم قرن اخیر که در ادامه جنبش های برابری جنسیتی وارد دنیای کفش های زنانه شده اند به خاطر راحتی فوق العاده، بسیار محبوب و دوست داشتنی بوده اند. اما سوال اصلی اینجا مطرح می شود: کفش پاشنه بلند یا کتانی؟ کدام را بپوشیم؟ 

پاشنه بلند یا کتانی؟ کدام را بپوشیم؟

چالش انتخاب بین کفش پاشنه بلند و کفش کتانی در حقیقت چالش بین مد و راحتی است. پس برای انتخاب درست باید موقعیت را شناخت و این که در هر موقعیتی کدام مورد اهمیت بیشتری دارد و برای هر کدام چه کفشی مناسب تر است و چگونه این دو اصل را با یکدیگر هماهنگ ساخت:

مسافرت
پوشیدن یک جفت کفش کتانی راحت مزایای زیادی برای شما در سفر ها خواهد داشت. پس با پوشیدن کفش پاشنه بلند خود و پاهایتان را در سفرها آزار ندهید.

کتانی های مد روز بخرید
امروزه طراحان کفش مدل های جذاب و زیبایی از کفش های کتانی ارایه داده اند که می توانند در موقعیت های مختلفی استفاده شوند.

کفش های پاشنه کوتاه تر بپوشید
کفش های با پاشنه کوتاه تر که به آن ها پاشنه بلند گربه ای هم می گویند بسیار راحت تر از کفش های کلاسیک پاشنه بلند هستند. اگر می خواهید کمتر به پاها و کمرتان فشار بیاید و مد روز و خوش استیل هم باشید آن ها را امتحان کنید.

پاشنه بلند یا کتانی؟ کدام را بپوشیم؟

اگر می توانید…
اگر توانایی آن را دارید که با کفش پاشنه بلند به راحتی راه بروید انتخاب بسیار مناسبی کرده اید. این کفش ها با هر نوع لباسی، از شلوار جین و دامن گرفته تا لباس مجلسی قابل پوشیدن هستند. تنها جایی که بید مراقب راه رفتن در آن باشید سطوح نرم و چمن است چون امکان زمین خوردن بسیار زیاد است.

کتانی مشکی یا توسی
اگر ترجیح می دهید کفش کتانی بپوشید رنگ های مشکی و توسی را به جای سفید امتحان کنید. چون نمونه های سفید رنگ کمتر از رنگ های دیگر سطح بالا به نظر می رسند.

پاشنه بلند یا کتانی؟ کدام را بپوشیم؟

کجا کتانی نپوشیم؟
کفش های کتانی مناسب را تقریبا در همه موقعیت ها می توان پوشید. تنها چند موقعیت استثنایی وجود دارد که باید از پوشیدن کفش کتانی به هر نحوی اجتناب کرد:

عروسی ها: هر چقدر هم که عروسی مورد نظر تم طنز و جنبه فان داشته باشد از پوشیدن کفش کتانی خودداری کنید به جای آن می توانید کفش عروسکی تخت بپوشید.

مهمانی رسمی مهم یا معمولی یا خانوادگی: به جای کتانی کفش گربه ای بپوشید.

فرش قرمز!  شاید هر کسی موقعیت حضور در فرش قرمز را نداشته باشد اما محض احتیاط به خاطر داشته باشید که پوشیدن کفش پاشنه بلند در آن ها ضرورت دارد.

قرار: غیر از حالتی که محل قرار شما کوه یا دشت باشد پوشیدن کفش کتانی در قرار ها بسیار ضد فشن است.

آتلیه: مسلما عکس های شما با کفش پاشنه بلند بسیار زیباتر خواهند شد.

مصاحبه های کاری: با کفش خوب و استیل شیک قطعا روی کارفرما ها تاثیر بهتری خواهید داشت.

سخنرانی ها: پاشنه بلند به شما اعتماد به نفس و قدرت بیشتری خواهد داد.

مطالب مرتبط

۱- چگونه با کفش پاشنه بلند راه برویم؟

۲- هفت کفشی که همه خانم ها باید داشته باشند

۳- نسل جدید کفش پاشنه بلند کلاسیک

۴- تاریخچه برند ونس به همراه ۳۰ مدل کتانی ونس

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

اکسسوری های ضروری برای خانم ها – فروشگاه اینترنتی اکسسوری | بهار در تاریخ 26 فوریه 2022

[…] نداشته باشد که هر خانمی برای موقعیت های مختلف به کفش پاشنه بلند نیاز دارد. پس حتما یک مدل کلاسیک را انتخاب کرده و داشته […]ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :