مهفام میرزایی در
0

چگونه با کفش پاشنه بلند بدوید

چگونه با کفش پاشنه بلند بدوید

گاهی اوقات فقط داشتن مهارت در راه رفتن با کفش پاشنه بلند کافی نیست. اتفاقاتی می افتد که مجبور می شوید با کفش های پاشنه بلندتان بدوید. در این شرایط حتی خبره ها هم ممکن است زمین بخورند. اگرچه کفش های پاشنه بلند قطعا برای دویدن ساخته نشده اند اما در این مطلب نکاتی را خواهید آموخت که با رعایت آن ها خواهید توانست چگونه با کفش پاشنه بلند بدوید بدون آن که زمین بخورید یا ناجور به نظر بیایید.

چگونه با کفش پاشنه بلند بدوید

1- برای شروع دویدن ابتدا باید حالت بدنی خوبی داشته باشید. راست بایستید و دست های خود را 6 سانتی منر از بدن خود فاصله دهید. کف دست ها را عمود بر زمین گرفته و دست ها را مشت کنید.

2- در سطوح صاف پاشنه کفش پایی را که اول زمین می گذارید (معمولا راست) روی زمین بگذارید. به سرعت وزن را به نوک انتقال دهید. سپس پای دیگر را به همین ترتیب جلو ببرید و ادامه دهید. از درست بودن وضعیت بدنتان در همه لحظات مطمئن شوید. حرکات لگن و پاها را هماهنگ کنید و سعی کنید کمتر “در حال سختی کشیدن” به نظر برسید.

3- پس از چند قدم می توانید تمام وزن خود را روی کل کفش وارد کنید یعنی قانون پاشنه به پنچه را فراموش کنید. اما دقت کنید که این کار را در تمام طول دویدن انجام ندهید چون کفش هایتان خراب می شوند.

4- واضح است که همیشه دویدن در سطوح صاف و بدون مانع اتفاق نمی افتد. مسیریابی این موانع و کنار آمدن با آن ها سخت ترین کار موقع دویدن با کفش های پاشنه بلند است. برای دویدن در پله ها و سطوح شیبدار و دندانه دار ساده ترین راه نوک پایی دویدن است. به این صورت که پاشنه پا را حداقل یک سانت بالاتر از زمین بگیرید و تمام وزن را بر پنچه پا وارد کنید.

چگونه با کفش پاشنه بلند بدوید

5- برای تغییر مسیر دادن وزن خود را بر پاشنه منتقل کرده و بر محور آن بچرخید و مسیر را ادامه دهید. برای پریدن از روی موانع کوچک نوک پای راست را در طرف دیگر مانع گذاشته و پای دیگر را خم کنید سپس هر دو پا را صاف روی زمین فرود بیاورید.

6- برای متوقف شدن این کار را به طور ناگهانی انجام ندهید. چون این کار به کفش شما آسیب وارد می کند. ابتدا سرعت را کم کنید سپس بایستید.

7- فراموش نکنید که در طول دویدن سرتان بالا باشد اما زمین را هم برای موانع احتمالی زیر نظر داشته باشید. وضعیت بدن را حفظ کنید اما در موقع پریدن سعی کنید بدنتان انعطاف پذیر باشد.ابتدا با حرکت آهسته دویدن تمرین کنید سپس به تریج سرعت خود را زیاد کنید. قبل از مهارت کامل دویدن روی سطوح ناهموار را امتحان نکنید.

8- سعی کنید حتی الامکان از دویدن با کفش پاشنه بلند خودداری کنید چون علاوه بر خراب شدن کفش ها عوارض جبران ناپذیری برا پاهای شما دارد.

مطالب مرتبط

1- چگونه با کفش پاشنه بلند راه برويم؟

2- چگونه بدون درد کفش پاشنه بلند بپوشم؟

3- ترفندهايي ساده براي نو کردن کفش هادیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :