انتخاب عینک طبی بر اساس سبک زندگی شما

0

انتخاب عینک طبی کار آسانی نیست و اینکه بتوانیم عینکی انتخاب کنیم که با فرم صورت ما سازگاری داشته باشد نیاز به اطلاعاتی در این مورد دارد. در این مقاله قصد ما این است که با بررسی کردن فرم‌های مختلف صورت برای افراد مختلف در انتخاب عینک آن‌ها را یاری کنیم. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که حس می‌کنید در این زمینه نیاز به راهنمایی دارید در این مقاله همراه ما باشید.

از آنجایی که دیگران همیشه تصویری که از شما در خاطر دارند تصویر صورتتان است پس انتخاب یک عینک مناسب در تصویر در ذهن دیگران تاثیر گذار است. فریم عینک شما تا حدودی از شخصیت و خلقیات شما سخن می‌گوید و از این رو باید در انتخاب آن دقت زیادی به خرج دهید. از میان مدل‌ها و رنگ های مختلفی که برای فریم عینک وجود دارد شما قادر هستید هر مدل و رنگی را انتخاب کنید که به شخصیت شما نزدیک تر باشد. همچنین ماندگاری هرکدام از این فریم‌ها نیز مساله‌ای است که نیاز به تامل دارد ولی نباید باعث شود عینکی که به تیپ شخصیتی شما نزدیک‌تر است را انتخاب نکنید.

مواردی که در صورت خودتان باید مورد توجه قرار دهید

  • کنتراست: شکل فریم شما باید با شکل صورت شما در تضاد باشد. یعنی اگر صورت شما زاویه دار است باید فریم های گرد انتخاب کنید.
  • تقسیم بندی ها: این قسمتی است که اکثر افراد در آن مرتکب اشتباه می‌شوند. عینک طبی مانند عینک آفتابی نیست که مجبور باشید مدل بزرگی از آن را انتخاب کنید تا قسمت زیادی از صورت شما را پوشش دهد. البته می‌توانید فریم‌های بزرگ انتخاب کنید ولی به قدری بزرگ و سنگین نباشند که روی صورت شما خودنمایی کنند. صورت شما و فریم عینک باید نزدیک بهم باشند یعنی اگر صورتتان عریض است فریم عینک‌تان نباید باریک و کشیده باشد.
  • رنگ: رنگی برای فریم عینک انتخاب کنید که با رنگ پوست شما تقریبا برابری کند. این باعث می‌شود عینک بهتر روی صورت شما دیده شود.

سبک زندگی شما

۱- متخصص حرفه ای

انتخاب عینک طبی بر اساس سبک زندگی شما

شما باید به دنبال فریم هایی باشید که با وجود مدرن بودن، متخصص بودن شما را نیز نشان دهند. از رنگ‌های خیلی براق دوری کنید و جنس‌های تیتانیومی، استیل‌های ضد زنگ و جنس‌های پلاستیکی مناسب ترین انتخاب‌های شما هستند.

۲- مادر خانه دار یا فردی فعال

انتخاب عینک طبی بر اساس سبک زندگی شما

اگر مادری خانه دار و پر مشغله هستید یا فردی هستید که در یک محیط پر جنب و جوش فعالیت دارید باید ماندگاری و شیک بودن را مد نظر داشته باشید. ماندگاری عینک را در مرحله اول قرار می‌دهیم به دلیل اینکه به دلیل فعالیت زیاد شما با چالش بیشتری روبه روست. فریم‌های قابل خم شدن را انتخاب کنید. در انتخاب رنگ آزاد هستید.

۳- خلاق یا جوان

انتخاب عینک طبی بر اساس سبک زندگی شما

اگر فردی خلاق هستید و به نوآوری علاقه دارید فریم عینک شما باید گویای همین مورد باشد. همچنین افراد نوجوان نیز نباید از امتحان کردن فریم‌های مختلف واهمه داشته باشند. به دنبال فریم‌های مدرن و شیک با قطری ضخیم باشید و رنگ‌های عجیب و غریب را امتحان کنید.

۴- میان سال

انتخاب عینک طبی بر اساس سبک زندگی شما

افراد مسن می‌توانند با انتخاب فریم‌های مدرن و شیک خود را جوان تر نشان دهند.

شخصیت

فریم عینک شما همچنین باید گویای شخصیت شما نیز باشد. شخصیت احساساتی و بازیگوش شما و یا شخصیت جدی و مصمم شما باید از طریق فریم عینکتان نمایان باشد. پر در انتخاب عینک این مورد را نیز لحاظ کنید.

مطالب مرتبط:

۱- ۴ نکته برای جوان تر شدن با عینک

۲-  ۶ نکته برای ا‌نتخاب عینک آفتابی مناسب 

۳- چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

۴- ظاهر خود را با این مدل عینک آفتابی متحول کنید

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :