چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

اکسسوری ها از اجزای مهم هر استایلی هستند که همه ما به آن ها نیاز داریم. هر یک از این اکسسوری های ضروری به هر دلیلی ممکن است دچار مشکل شوند و آسیب ببینند. همیشه چاره کار خرید اکسسوری های جدید نیست و با یاد گرفتن چند روش می توان اکسسوری های آسیب دیده را تعمیر کرد و مدت بیشتری از آن ها استفاه کرد. در این مطلب یاد خواهید گرفت: که چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

تعمیر عینک آفتابی پلاستیکی که دسته هایش خم شده اند
عینک را در آب داغ قرار دهید یا با سشوار داغ به آن حرارت بدهید تا پلاستیک آن حالت انعطاف پذیر پیدا کند سپس به آرامی دسته ها را به حالت طبیعی برگردانید. برای اطمینان چند ساعت از آن استفاده نکنید تا فرم خود را حفظ کند.

چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

نو کردن جواهراتی که کدر شده اند
بهترین روش برای تمیز کردن و برق انداختن جواهراتی که کثیف و کدر شده اند شسستن آن ها با محلول آب ولرم و چند قطره مایع ظرفشویی و مسواک نرم است. برای جواهراتی که از جنس نقره هستند و سنگ ندارند راحت ترین روش قرار دادن آن ها در مخلوط آب گرم و مایع ظرفشویی و آمونیاک است.

چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

تعمیر کیف یا کفش چرمی که دچار ساییدگی شده است
برای همه انواع چرم روش یکسانی وجود ندارد. شما ابتدا باید آن را روی قسمتی مخفی از چرم امتحان کنید تا از عدم آسیب به چرم مطمئن شوید. یک روش مالیدن سرکه سفید به محل ساییدگی است. سپس اجازه دهید خشک شود و با واکس بدون رنگ آن را جلا دهید سپس با ماژیک یا لاک همرنگ محل مورد نظر را رنگ کنید.

چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

تعمیر کیف چرمی که چروک شده است
برای کیف های بدون آستر، قسمت داخلی را با محلولی که ۵ قسمت آن سرکه و یک قسمت آب است مالش دهید تا کیف نرم شود سپس داخل آن را با کاغذ پر کنید تا چروک ها بر طرف شود.
برای کیف هایی که آستر داخلی دارند فقط داخل آن را با کاغذ پر کنید و چند روزی استراحت دهید تا فرم خود را به دست آورد.

چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

مطالب مرتبط:

۱-  ۱۰ اشتباه رایج درباره نگهداری جواهرات

۲-  چگونه هزینه لباس را کم کنیم؟

۳-  چرا نباید لباس ارزان بخریم؟

۴- ظاهر خود را با این مدل عینک آفتابی متحول کنید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :