محمد رضا اهوارکی در
0

چگونه درست غذا بخوریم تا احساس بهتری داشته باشیم؟

همیشه حس بهتری داشتن چیزی است که همه ی ما می خواهیم، و معمولا حاصل نمی شود مگر با داشتن ی سبک زندگی درست. احتمالا برایتان جالب است که بدانید داشتن حس خوب رابطه ی مستقیمی با درست غذا خوردن دارد. چیزی که می خورید می تواند به شما کمک کند وزن درستی داشته باشید، و حین تمرین کردن احساس بهتری داشته باشید و در کل در طول روز بسیار پر انرژی هستید. درست غذا خوردن و احساس بهتری داشتن به معنی انتخاب غذاهایی است که به شما بهترین حس را می دهد.

اولین قانون این است که هیچ قانون سخت و تندی وجود ندارد. نیاز نیست که از خوردن غذاهای مورد علاقه تان برای داشتن یک رژیم سالم منصرف شوید. رمز موفقیت درغذا خوردن این است که کمتر بخورید. و این به این معنی است که وعده های کوچکتری داشته باشید یا آن ها را کمتر بخورید. اگر این غذاها را از رژیمتان حذف کنید به مرور زمان خسته می شوید و همچنین حس می کنید رژیم سختی را در پیش دارید. تنوع غذایی در رژیمتان تضمین این است که شما انواع ویتامین ها و موارد سالم را در وعده هایتان دارید.

چگونه درست غذا بخوریم تا احساس بهتری داشته باشیم؟

قانون بعدی گوش دادن به بدنتان است. اگر به آن توجه کنید بدنتان می گوید که چه زمانی نیاز به خوردن دارید. یاد گرفتن خواندن سیگنال های گرسنگی همیشه وزن شما را در رنج خوبی نگاه می دارد. باید زمانی که واقعا گرسنه هستید بخورید، و وقتی احساس سیر شدن داشتید دست از خوردن بکشید نه وقتی سیر شدید. این به این معنی است که باید یک وعده ی کوچک مثل اسنک یا سالاد قبل غذا میل کنید تا حین میل کردن غذا زودتر حس سیری واقعی به شما دست بدهد. خیلی مهم است که برای داشتن بدنی مناسب وقتی احساس سیری کردید دست از خوردن بکشید. نگران تمیز کردن بشقابتان نباشید. می توانید باقیمانده را برای وعده های بعدی نگه دارید.

قانون بعدی خوردن غذاها با چربی متعادل است. چربی بدن شما باید متعادل بماند و این قضیه مهم است. چربی های متعادل در آجیل، آووکادو، روغن زیتون و ماهی یافت می شود. دوباره می گویم که مهم این است که میزان چربی غذای شما متعادل باشد و چربی زیاد نخورید. دو نوع چربی داریم: نامتعادل و فرا چربی. مقدار کمی چربی نامتعادل را که از کره یا تخم مرغ می گیریم بد نیست ولی از خوردن غذاهای فراچرب باید خودداری کنیم.

چگونه درست غذا بخوریم تا احساس بهتری داشته باشیم؟

قانون بعدی دانستن کربن بدنتان است. کربن ها از غذاهایی مانند میوه ها، سبزیجات و حبوبات می آید. بدن و مغز شما به کربوهیدرات ها برای عملکرد بهتر نیاز دارد. مغز و ماهیچه های شما به کربو هیدرات ها وابسته اند و باید حداقل نصف حبوبات زمینی در رژیمتان استفاده شود. حبوبات زمینی به منزله ی حبوباتی است که فیبر و مواد مغذی بیشتری تولید می کنند. مهم است که نصف حبوبات مصرفی شما از این نوع حبوبات باشد که از غذاهایی مثل نان، پاستا و فندق به دست می آید.

آخرین قدم خوب غذا خوردن است که رژیم شما را متعادل نگاه می دارد. شما باید از همه نوع غذا طبق نظم خاصی استفاده کنید. گروه های غذایی شامل سبزیجات، میوه ها، پروتئین ، لبنیات و حبوبات است. طوری برنامه ی غذاییتان را بریزید که حول این گروه های غذایی بچرخد و رژیم خود را رژیمی  خستگی ناپذیرو کامل کنید . خوردن غذاهای سالم خیلی آسان تر است وقتی از آن لذت می برید.

تنها یک فاکتور مهم دیگر در غذا خوردن وجود دارد و آن هم تمرین است. برای همه با برنامه ی خاصی لازم و واجب است. کمترین زمان پیشنهادی نیم ساعت است و این کار 5 روز هفته به همه پیشنهاد می شود.اگر حس می کنید برایتان زیاد است برای این است که مدت زیادی را به بی فعالیت بودن بدنتان گذراندید و پیشنهاد ما شروعی سبک است. با 10 دقیقه هر روز و 5 روز در هفته شروع کنید و سعی کنید آن را ارتقا دهید و قوی تر کنید. پیاده روی بهترین و کم خرج ترین تمرینی است که همه جا قادر به انجام آن هستید.

چگونه درست غذا بخوریم تا احساس بهتری داشته باشیم؟

خوردن درست و داشتن حس خوب فقط با داشتن تنوع در غذاها و بیشتر اوقات تمرین به دست می آید. همچنین بی خیال نشدن از خوردن غذاهای مورد علاقه تان ولی خوردن آن ها طبق برنامه ی خاصی است ،که به شما کمک می کند. مطمعن شوید رژِیمتان همه نوع غذا را شامل می شود و همیشه تمرین های ورزشی را انجام می دهید.

مطالب مرتبط :

1- 5 راه برای کم کردن وزن در خواب

2- خانم ها چگونه از تناسب اندام خود مطمعن شوند ؟

3- تکنیک های ساده برای افزایش وزندیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :