مهفام میرزایی در
0

توصیه هایی برای انتخاب رنگ لباس مجلسی

توصیه هایی برای انتخاب رنگ لباس مجلسی

آیا تصمیم دارید در مراسم مهمی مثل عروسی دوستان و اقوام یا یک مهمانی بزرگ دیگر شرکت کنید ولی هنوز برای رنگ لباسی که خواهید پوشید تصمیمی نگرفته اید؟ لباس های مجلسی در همه انواع رنگ ها موجود هستند اما انتخاب رنگ مناسب همیشه کار دشواری است. اما با در نظر گرفتن چند نکته می توان بهترین رنگ را انتخاب کرد. در این مطلب توصیه هایی برای انتخاب رنگ لباس مجلسی را می خوانید تا انتخاب صحیحی داشته باشید.

1- رنگی را که به شما می آید پیدا کنید
هر کسی با توجه به تن پوست و رنگ موها و چشم ها می تواند انتخاب رنگ لباسش را محدود کند. اگر تا کنون به این موضوع فکر نکرده اید حالا وقتش رسیده است. برای اطلاعات بیشتر این مطلب را بخوانید. اما گاهی اوقات تشخیص درست به این سادگی نیست. یک راه جالب این است که یک روز به یک فروشگاه لباس بروید و با بهانه خرید لباس همه رنگ ها را امتحان کنید و با روشی تجربی دریابید که کدام رنگ بهترین جلوه را روی پوست و موی شما دارد. نتیجه ممکن است غافلگیر کننده باشد. در حالت های مختلف از خود عکس بگیرید و مقایسه کنید. می توانید نظر دیگران را هم بپرسید.

توصیه هایی برای انتخاب رنگ لباس مجلسی

2- سیاه بپوشید
سیاه یک رنگ کلاسیک و زیبا و بالاتر از همه رنگ ها است. هرگز از مد نمی افتد و به همه می آید. رنگ سیاه جذابیتی مرموزانه دارد و در عین سادگی وقار و زیبایی خاصی دارد و مهم تر از همه شما را لاغر و بلند نشان می دهد! اگر از این که سرتا پا سیاه بپوشید خوشتان نمی آید یا وحشت دارید می توانید از اکسسوری های هم رنگ مثل کیف و کفش قرمز و کمربند قرمز در کنار لباس تان استفاده کنید و استایل خود را ارتقا دهید.

3- سفید بپوشید
سفید یعنی خلوص بی رنگی و نماد معصومیت و پاکی است و به همین دلیل در لباس عروس استفاده می شود. علاوه بر آن قدرت تطبیق پذیری بالایی دارد. سفید مثل یک بوم خالی است که هر رنگ اکسسوری که با آن بپوشید بهترین جلوه را خواهد داشت. فقط اگر قرار است لباس سفید را برای عروسی بپوشید از مدل های کوتاه تر و ساده تر که شبیه لباس عروس نباشد انتخاب کنید و مراقب باشید چیزی روی آن نریزید!

4- قرمز بپوشید
قرمز رنگ اشتیاق و هیجان و انرژی است. میزان تناسب قرمز با رنگ پوست شما به عوامل مختلفی بستگی دارد مثل مدل لباس، شدت خلوص قرمز و اکسسوری های همراه آن. اگر از قرمز پوشیدن می ترسید می توانید از تن های روشن تر یا تیره تر مثل زرشکی استفاده کنید.

5- از پرینت های رنگارنگ نترسید
اگرچه بیشتر لباس های مجلسی تک رنگ هستند اما تک رنگ بودن ضرورتی ندارد. می توان از لباس هایی با پرینت های زیبا برای ساختن استایلی زیبا انتخاب کرد. استفاده از چین و تور و سایر تزئینات در صورتی که به خوبی ترکیب شده باشند نیز جذاب خواهد بود.

توصیه هایی برای انتخاب رنگ لباس مجلسی

6- دقیق باشید
انتخاب رنگ کلی تنها یک مرحله از انتخاب رنگ لباس است. فرض کنید که شما متوجه شدید آبی بهترین رنگ برای شما است. این تنها شروع کار است: چه نوعی از آبی؟ آبی آسمانی، آبی اقیانوسی یا آبی نفتی؟ پارچه مورد نظر باید چگونه باشد؟ مات یا براق، لخت یا محکم. هر چه پاسخ دقیق تری داشته باشد انتخاب نیز ساده تر خواهد شد.

7- اکسسوری ها را انتخاب کنید
مروارید، زمرد، الماس یا جواهرات مصنوعی همگی انتخاب های خوبی هستند به شرطی که با لباس شما متناسب باشند. یک توصیه این است که موقع خرید لباس در کنار آن جواهرات را نیز در همان مغازه با لباس امتحان کنید، لزومی ندارد حتما از همان مغازه خرید کنید بلکه هدف این است که بهترین را تشخیص دهید. گردنبند، گوشواره، دستبند و شال اکسسوری هایی هستند که حتما باید داشته باشید. اگر در خانه جواهراتی دارید که دلتان می خواهد برای مهمانی بپوشید بهترین راه این است که لباس مجلسی خود را متناسب با آن ها انتخاب کنید.

8- کیف را فراموش نکنید
حتما در طول مهمانی به کیف احتیاج پیدا خواهید کرد، برای قرار دادن لوازمی مثل موبایل و لوازم آرایشی. مدل کیف را می توانید از جدید ترین مدل های موجد در بازار انتخاب کنید مثل مدل های پوشیده از نگین های براق که با هر لباسی سازگار است یا این که رنگ کیف را بر اساس رنگ لباس و دیگر اکسسوری ها انتخاب کنید.

9- انتخاب کفش
کفش ها یکی از مهم ترین اجزای لباس مهامنی شما هستند پس باید در انتخاب زیباترین کفش تلاش کنید. برای انتخاب رنگ کفش ها بهتر است آن ها را با بقیه اکسسوری ها یا با لباس خودتان ست کنید. اگر قرار است کفش جلوباز بپوشید رسیدگی به ناخن های انگشتان پا را فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

1- اصول رنگ بندي لباس ها

2- چه رنگ لباسي انتخاب کنم؟

3- چند راه ارزان براي گران قيمت تر شدن

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :