چگونه کفش قرمز بپوشم؟

0

یکی از مزایای کفش قرمز این است که شما را قادر می‌سازد تا بدون هیچ زحمتی، حتی ساده‌ترین و بی‌روح‌ترین لباس‌ها را به یک استایل جذاب و خیره‌کننده تبدیل کنید و علاوه بر این، اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. اما متاسفانه اگر یک کفش قرمز را به درستی با لباس‌های دیگر ست نکنید، ممکن است که اثر معکوسی داشته باشد و همه زحمات شما را هدر بدهد. به عنوان مثال، شما نباید یک جفت کفش قرمز را با چند لباس شلوغ و پلوغ با رنگ‌های خیلی تند ست کنید. در عوض، بهتر است که با استفاده از این رنگ کفش، لباس‌های ساده خود را حالت سادگی دربیاورید. در مقاله امروز قصد داریم نحوه صحیح ست کردن کفش قرمز با لباس‌های دیگر را برای شما شرح بدهیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

انتخاب یک کفش قرمز مناسب

رنگ قرمز از آن دسته رنگ‌های جذابی است که معمولا در کمد لباس‌های همه ما پیدا می‌شود، و اکثر خانم‌ها نیز عاشق آن هستند! هر خانم شیک، خوش استایلی و اهل مد و لباس، باید حداقل یک جفت کفش قرمز داشته باشد و در موقعیت‌های مختلف از آن بهره ببرد.

انتخاب یک کفش قرمز مناسب

به دنبال یک کفش قرمز شیک، با پاشنه بلند و نازک بگردید

اگر به دنبال کفشی هستید که در یک مهمانی، و یا یک مراسم خاص، شما را جذاب‌تر نشان بدهد و توجه همه را به خود جلب کند و اعتماد به نفستان را بالا ببرد، یک کفش پاشنه بلند قرمز بهترین گزینه برای شماست. فقط حواستان باشد که این رنگ کفش را با چه لباس‌های دیگری ست می‌کنید. اگر آن را با لباس‌های خیلی شلوغ و پلوغ ست کنید، اثر معکوسی خواهد داشت.

به دنبال یک کفش قرمز شیک، با پاشنه بلند و نازک بگردید

ست کردن کفش قرمز در مکان‌های رسمی

اگر قصد دارید که در محل کار و یا یک مناسبت غیر رسمی یک کفش قرمز رنگ بپوشید، بهتر است که مدل آن را کاملا ساده انتخاب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید به جای یک کفش پاشنه بلند به رنگ قرمز، از یک کفش تخت به رنگ قرمز استفاده کنید.

ست کردن کفش قرمز در مکان‌های رسمی

پوشیدن یک کفش پاشنه کوتاه به رنگ قرمز

معمولا کفش پاشنه‌دار به هر رنگی که باشد، شیک و جذاب است؛ به خصوص اگر به رنگ قرمز باشد! اگر به دنبال یک کفش قرمز رنگ هستید که بتوانید آن را هم در موقعیت‌های رسمی و هم در موقعیت‌های غیر رسمی بپوشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک کفش پاشنه کوتاه با مدلی ساده انتخاب کنید.

پوشیدن یک کفش پاشنه کوتاه به رنگ قرمز

تناژ متفاوتی از رنگ قرمز را انتخاب کنید

اگر دوست ندارید که یک کفش به رنگ قرمز خیلی روشن یا درخشان بپوشید، می‌توانید در ابتدا با یک تناژ تیره از رنگ قرمز شروع کنید؛ به عنوان مثال، رنگ قرمز تیره. تناژهای تیره رنگ قرمز معمولا کمتر جلب توجه می‌کنند. به همین دلیل، به شما اعتماد به نفس می‌دهند و کاری می‌کنند تا در عین زیبایی، زیاد جلب توجه نکنید.

تناژ متفاوتی از رنگ قرمز را انتخاب کنید

انتخاب لباس‌های مناسب، برای ست کردن با کفش قرمز

بهتر است که رنگ قرمز را با رنگ‌های خنثی ست کنید

اگر رنگ مشکی، قهوه‌ای، خاکستری، کرم، سفید، و آبی تیره تنها رنگ‌هایی هستند که در استایل شما دیده می‌شوند، با انتخاب یک کفش به رنگ خنثی، تمام جذابیت این رنگ‌ها را از بین خواهید برد. در عوض، استفاده از یک کفش به رنگ قرمز روشن شما را قادر می‌سازد تا استایل خود را از حالت سادگی خارج کنید و کمی به آن رنگ لعاب بدهید. به عنوان مثال، می‌توانید یک دامن مدل مدادی به رنگ مشکی را با یک شومیز به رنگ مشکی، و یک کفش ساده به رنگ قرمز ست کنید و استایلی شیک و جذاب داشته باشید.

بهتر است که رنگ قرمز را با رنگ‌های خنثی ست کنید

استفاده از تکنیک کالر بلاکینگ

استفاده هم زمان از رنگ‌هایی که در چرخه رنگ در مقابل یکدیگر قرار دارند، که به اصطلاح کالر بلاکینگ نیز نامیده می‌شود، به این معنا است که شما چند رنگ درخشان و مکمل را با هم ست کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید کفش قرمز رنگ خود را همراه با یک پیراهن به رنگ صورتی و یا نارنجی بپوشید.

استفاده از تکنیک کالر بلاکینگ

کفش قرمز را با لباس قرمز ست نکنید

یادتان باشد که اگر یک پیراهن ساده به رنگ قرمز دارید، هرگز آن را با یک جفت کفش به رنگ قرمز ست نکنید! اگر این کار را انجام بدهید، استایلتان بیش از حد جلب توجه خواهد کرد. اگر هم دوست دارید که این کار را انجام بدهید، بهتر است که رنگ پیراهن خود را یکی از تناژهای تیره رنگ قرمز انتخاب کنید تا به نوعی در رنگ‌های استایلتان تعادل برقرار شود؛ به عنوان مثال، رنگ قرمز مایل به زرشکی.

کفش قرمز را با لباس قرمز ست نکنید

ست کردن کفش قرمز با لباس سبز

استفاده از رنگ قرمز و رنگ سبز در کنار هم، بسیار از ما را به یاد رنگ‌های کریسمس می‌اندازد! به همین دلیل، اگر این دو رنگ را در کنار هم ست کنید، به نظر می‌رسد که برای یک مناسبت خاص، یعنی کریسمس یا شب یلدا لباس پوشیده‌اید. اگر دوست دارید که در استایل خود به طور هم زمان از رنگ قرمز و سبز استفاده کنید، بهتر است که به جای تناژهای روشن رنگ سبز، از تناژهای تیره‌تر آن استفاده کنید؛ به عنوان مثال، رنگ سبز زیتونی.

ست کردن کفش قرمز با لباس سبز

کفش قرمز خود را با یک پیراهن طرح‌دار و ساده ست کنید

اگر دوست دارید که کفش قرمز خود را با یک لباس طرح‌دار ست کنید، بهتر است که طرح لباس خود را ساده و مینیمال انتخاب کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید یک پیراهن با ترکیب رنگ مشکی و سفید خال خالی را همراه با یک کفش جلو بسته به رنگ قرمز ، و یا یک شلوار با ترکیب رنگ مشکی و سفید راه راه را همراه با یک کفش جلو باز به رنگ قرمز ست کنید.

کفش قرمز خود را با یک پیراهن طرح‌دار و ساده ست کنید

ست کردن کفش قرمز با لباس طرح‌دار قرمز

در قسمت‌های بالاتر گفتیم که بهتر است یک لباس ساده به رنگ قرمز را با یک کفش قرمز ست نکنید. با این حال، اگر لباس شما به رنگ قرمز نباشد، اما در طرح آن ردی از رنگ قرمز مشاهده بشود، اشکالی ندارد که آن را با یک کفش قرمز ست کنید.

ست کردن کفش قرمز با لباس طرح‌دار قرمز

ست کردن کفش قرمز با لباس غیررسمی

یک کفش قرمز رنگ همراه با یک شلوار جین آبی بسیار زیبا دیده می‌شود؛ به خصوص اگر رنگ این شلوار جین، آبی متوسط و یا تیره باشد. اگر از استایل روزمره و همیشگی خود خسته شده‌اید و دوست دارید که آن را از حالت سادگی خارج کنید، می‌توانید همراه با آن، از یک کفش شیک و ساده به رنگ قرمز استفاده کنید.

ست کردن کفش قرمز با لباس غیررسمی

کفش قرمز خود را با یک لباس شیک و خانمانه ست کنید

اگر دوست دارید که با استفاده از یک کفش قرمز، استایلی شیک و خانمانه خلق کنید، بهتر است که کفش خود را با یک لباس موقر ست کنید. به عنوان مثال، یک پیراهن آستین کوتاه به رنگ مشکی که قد آن تا سر زانو می‌رسد، همراه با یک کفش به رنگ قرمز بسیار شیک و زیبا دیده می‌شود.

کفش قرمز خود را با یک لباس شیک و خانمانه ست کنید

از تعداد زیادی زیورآلات و اکسسوری به رنگ قرمز استفاده نکنید

شما می‌توانید یک کفش قرمز را با یک کیف دستی به رنگ قرمز، و یک رژ لب قرمز ست کنید و شیک و جذاب دیده بشوید؛ اما استفاده از رنگ قرمز تا همین حد کافی است! هرگز با این ترکیب از یک کمربند، شال گردن، دستبند، و انگشتر به رنگ قرمز استفاده نکنید! استفاده از زیورآلات و اکسسوری به رنگ قرمز، استایل شما را از حالت سادگی خارج می‌کند و به جذابیت آن می‌افزاید؛ اما استفاده بیش از حد از رنگ قرمز در استایلتان، باعث می‌شود که زیاد از حد جلب توجه کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- چه رنگی را با چه رنگی ست کنیم؟

۲- استایل وینتیج چیست؟

۳- نحوه صحیح لباس پوشیدن برای فصل پاییز

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :