تکنیک‌هایی ساده برای نگهداری از کفش‌های چرمی

با توجه به اهمیت و زیبایی که یک کفش تمیز، به شخصیت هر فرد می‌دهد و البته گران شدن آن در این روزها، کارشناسان چی بپوشم شما را با تکنیک‌های ساده برای نگهداری از کفش‌های چرمی آشنا خواهند کرد.

در هنگام خرید کفش چرمی سعی کنید بهترین کفش از نظر کیفیت را انتخاب کنید. ممکن است قیمت یک جفت کفش چرم مرغوب بالا باشد ولی در طول زمان باعث صرفه جویی در هزینه‎ خواهد شد زیرا به احتمال زیاد مدت زمان زیادی قابل استفاده خواهند بود. کفش‌های ارزان‌تر از مواد و چرم با کیفیت پایین‌تری تولید می‌شوند. بعد از خرید یک جفت کفش نو قبل از پوشیدن برای اولین بار آن‌ها را به دقت در مقابل آب عایق کنید و تمیز کنید و واکس بزنید.

واکس زدن کفش‌های چرمی

آیا تا بحال کفش‌های چرمی‌تان را واکس زده اید؟ اگر نه، وقتش است که شروع کنید، زیرا چربی واکس باعث می‌شود چرم خاصیت انعطاف پذیری‌اش را از دست نداده و ترک نخورد. قبل از واکس زدن، با استفاده از یک برس نرم مخصوص کفش، اجرام و کثیفی روی کفش را برس بکشید سپس مقدار کمی واکس بر روی سطح کفش خود بمالید. کمی صبر کنید و سپس با پارچه‌ای نرم روی آن را دستمال بکشید تا برق بیافتد. توضیح اینکه چرم تا حدی واکس را جذب می‌کند. اگر زیادی واکس بمالید هر چقدر هم که دستمال بکشید به خورد چرم نمی‌رود.

تکنیک هایی ساده برای نگهداری از کفش های چرمی

محل نگهداری کفش‌های چرمی

جایی که کفش‌هایتان را در آن نگهداری می‌کنید بسیار مهم است. قراردادن آنها در جای نامناسب می‌تواند منجر به رنگ و رو رفتگی و خراش و سایر صدمات دیگر شود. اگر در جایی کوچک زندگی می‌کنید، توصیه نمی‌کنیم که جعبه‌ی همه کفش‌هایتان را نگه دارید، اما حداقل جعبه آنهایی که پول زیادی خرجشان کرده‌اید را نگه دارید. کیسه‌های نخی هم وسایل فوق‌العاده‌ای برای نگهداری از کفش‌ها هستند، چه در زمانی که مسافرت می‌روید و چه در هنگامی که در خانه بست نشسته‌اید.

نگهداری از کفش های چرمی

همیشه به ذهن خود بسپارید: یکی از ددمنشانه ترین کارهایی که می توانید بکنید این است که کفش‌ها را پرت کنید داخل جا کفشی. اگر حالش را ندارید که هر دفعه کفش‌ها را داخل جعبه یا کیسه بگذارید، حداقل آنها را به صورت مرتب و با فاصله داخل جا کفشی یا قفسه‌ی کفش‌ها قرار دهید. همچنین اگر می‌خواهید کفش‌های خوبتان زود از رنگ و رو نروند، از قرار دادن آنها در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

اگر سوالی در مورد نگهداری از کفش‌های چرمی دارید با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

1- چه کار کنیم کفش پایمان را نزند؟

2- کفش مشکی بپوشم یا کفش قهوه ای؟

3- ۴ گام تا تمیز کردن کفش چرم جیر

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :