کدام عطر تام فورد برای من مناسب است؟

بسیاری از طراحان مد و فشن عطر و ادکلن خود را وارد بازار کرده‌اند اما از این میان تام فورد به شهرت بیشتری دست یافته است. شاید موفقیت این عطر مدیون طراح و بنیانگذار این برند است. کدام عطر تام فورد برای من مناسب است؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

 

کدام عطر تام فورد برای من مناسب است؟

تاریخچه عطر تام فورد 

تام فورد (Tom Ford) اولین بار در سال ۲۰۰۶ اولین عطر برند خود را وارد بازار کرد. این عطر تام فورد بلک ارکید نام داشت و توانست در مدت زمانی کوتاه به پر فروش‌ترین عطرهای جهان تبدیل شود. این برند مشهور دنیای مد عطرهای تولیدی خود را برای هر دو گروه بانوان و آقایان تولید می‌کند و به جنسیت در عطر اعتقادی ندارد؛ برای همین بسیاری از مصرف کنندگان این برند توجه ای به مردانه یا زنانه بودن عطرها ندارند هر چند به تازگی عطرهایی متناسب با هر جنس هم تولید و وارد بازار کرده است.

تام فورد برخلاف بسیاری از طراحان که در عطرهای خود از وانیل برای تولید عطرهای اولیه خود استفاده می‌کنند، سعی در ارایه محصولی با دی ان ای خود نمود که فاقد این مواد اولیه بود.

 

معرفی عطرهای تام فورد

نکته جالب توجه در مورد عطرهای تام فورد این است که تولیدات او معمولا به دو گروه تقسیم می‌شوند: یک گروه که به صورت اختصاصی و در مقیاس محدود و بسیار گرانقیمت در اختیار افراد قرار می‌گیرد و دیگری نسخه ای عمومی از عطرها که از نظر قیمت کمی نسبت به گروه قبلی مناسب‌تر است.

 

کدام عطر تام فورد برای من مناسب است؟

۱- عطر تام فورد بلک اُرکید

اولین چیزی که توجه شما را به خودش جلب می‌کند، پلاک طلایی رنگی است که روی آن نام بلک ارکید و تام فورد بر آن حک شده است. دور گردن بطری، یک نخ طلایی رنگ و لوکس که روی آن نشان TF حک شده را مشاهده می‌کنید. با دیدن این عطر، چند واژه در ذهن شما تداعی می‌شود؛ لوکس، شیک، سنگین، ارزشمند و عمیق. این واژه‌ها همگی بیانگر بوی تند، شیرین و حال و هوای شرقی خوبی هستند که بلک ارکید ایجاد می‌کند.

نوع رایحه این عطر: شیرین، تند، گرم، خوراکی، طبیعت، شرقی، گل است.

قیمت: حدود ۶۰۰،۰۰۰ تومان

 

کدام عطر تام فورد برای من مناسب است؟

۲- عطر تام فورد نویر

برند مشهور تام فورد در سال ۲۰۱۲ یکی از عطرهای محبوب مردانه‌اش را معرفی کرد. این عطر نویر نام دارد. نوآر بوی تند، گرم و مرموزی داشته و در عین قدرت، ظرافت خاصی در طراحی‌اش دارد. اگر به بطری نویر نگاهی کرده باشید، بدون شک روی شیشه سیاه آن نام تام فورد و در پایین آن نام نویر را دیده اید. این نوشته‌ها که با رنگ سفید روی بطری نوشته شده است.

نوع رایحه عطر: شیرین، تند، گرم، خوراکی، طبیعت، گل است.

قیمت: حدود ۵۰۰،۰۰۰ تومان

 

کدام عطر تام فورد برای من مناسب است؟

۳- عطر تام فورد توسکان لیدر

این عطر مردانه که بیشتر مناسب فصول سرد سال است. با استشمام این عطر، تنها واژه‌ای که به ذهن شما برای توصیف آن می‌رسد، واژه خاص است. تلخی چرم و جیر به همراه تندی نت‌های دیگر توسکان لیدر، در اولین بار از اسپری این عطر، در خاطر هر کسی ماندگار می‌شود. برند تام فورد  در سال ۲۰۰۷ و پس از جدا شدن طراح مد آمریکایی، تام فورد، از شرکت گوچی متولد شد.

نوع رایحه عطر: تلخ، گرم، خوراکی، طبیعت، گل است.

قیمت: حدود ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان

 

کدام عطر تام فورد برای من مناسب است؟

۴- عطر تام فورد گری وتیور

عطرهای مردانه تام فورد همیشه در بین مردم و دوست‌داران عطر به مرموز بودن و گیرایی بالا معروف هستند. یکی از این عطرهای گری وتیور نام دارد. برای روزهای بهاری وتابستانی بسیار مناسب است. این عطر در سال ۲۰۰۹ به بازار معرفی شده است. این عطر تند و خنک شیشه جذاب و مردانه شیکی دارد. این شیشه کلاسیک بسیار ساده و هوشمندانه طراحی شده است. روی بطری سفید رنگ این عطر یک کادر نقره‌ای رنگ، نشان تام فورد و در پایین آن نام گری وتیور را مشاهده می‌کنید.

نوع رایحه عطر: تند، خنک، خوراکی، طبیعت، گل است.

قیمت: ۶۰۰،۰۰۰ تومان

 

کدام عطر تام فورد برای من مناسب است؟

۵- عطر تام فورد وایت پاچولی

یکی از عطرهای زنانه‌ای که برای شب‌ها و روزهای پاییزی و زمستانی کاربرد بسیار زیادی دارد، محصولی از برند معتبر و معروف تام فورد است. این عطر زنانه وایت پاچولی نام دارد. طراحی و فرمولاسیون این عطر توسط گروه معروف ژیوادان انجام شده است. این عطر در سال ۲۰۰۸ طراحی و ساخته شد. اگر به شیشه این تام فورد محبوب دقت کنید، به سرعت محو زیبایی آن می‌شوید. روی شیشه سفید و محکم این عطر، نام وایت پاچولی روی یک پلاک طلایی حک شده و به چشم می‌خورد.

نوع رایحه این عطر: تند، تلخ، گرم، طبیعت، گل است.

قیمت: حدود ۵۰۰،۰۰۰ تومان

 

کدام عطر تام فورد برای من مناسب است؟

۶- عطر تام فورد ویولت بلوند

یکی از بهترین عطرهای زنانه ای که توسط این برند ساخته شده است. این عطر در سال ۲۰۰۱ به بازار معرفی شده است. این عطر برای تمام فصول سال به غیر از تابستان پیشنهاد می‌شود. شیشه این عطر چوبی و گلی بسیار زیبا طراحی شده است. روی بطری تخت این عطر در یک کادر مستطیلی، نشان تجاری تام فورد و در پایین آن نام ویولت بلوند دیده می‌شود.

نوع رایحه این عطر: تلخ، گرم، خوراکی و گلی است.

قیمت: حدود ۶۰۰،۰۰۰ تومان

 

کدام عطر تام فورد برای من مناسب است؟

۷- عطر تام فورد توباکو عود

این عطر برای استفاده در شب‌های پاییزی و زمستانی توصیه می‌شود. توباکو عود اولین بار در سال ۲۰۱۳ وارد بازار شده است؛ روی بطری این عطر نشان تجاری تام فورد و نام عطر با رنگ سفید قرار داده شده است. همان‌طور که از نام این  عطر بر می‌آید، توباکو عود رایحه تنباکو و عود را با خود به همراه دارد.

نوع رایحه این عطر: تند، گرم، خوراکی، طبیعت است.

قیمت: حدود ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان

کدام عطر تام فورد برای من مناسب است؟

۸- عطر تام فورد نرولی پورتوفینو

در روزهای گرم تابستانی استشمام یک عطر تند و خنک بسیار لذت‌بخش است؛ به‌ویژه اگر بتوانید آن را به‌طور مشترک با همسرتان استفاده کنید. عطر نرولی  پورتوفینو محصولی دیگر از برند معروف و محبوب تام فورد است. طراحی و فرمولاسیون این عطر را عطر ساز مشهور «Rodrigo Flores-Roux» در سال ۲۰۱۱ انجام داده است. اگر به طراحی شیشه این عطر دقت کنید، به سرعت جذب رنگ خاص آن خواهید شد. روی این شیشه‌ فیروزه‌ای، یک پلاک طلایی رنگ قرار گرفته که روی آن نام تام فورد و زیر آن نام نرولی  پورتوفینو را مشاهده می‌کنید.

نوع رایحه این عطر: شیرین، تند، خنک، خوراکی، طبیعت، گل است.

قیمت: حدود ۱،۲۰۰،۰۰۰ تومان

 

 

مطالب مرتبط:

۱- راهکارهای تشخیص عینک آفتابی تام فورد اصل از تقلبی

۲- زندگی نامه تام فورد مالک مشهورترین برند مد و لباس

۳- ۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

سارا هنجنی
نویسنده: سارا هنجنی
دوستام به من میگن خوره مد بعضی هام میگن عشق تیپ زدن. لباس پوشیدن از بچگی برام مهم بوده، چند وقتی میشه که با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده همکاری میکنم. خیلی خوبه که آدم کاری انجام بده که دوست داره:)


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 18 فوریه 2018

نکات بسیار مهمی را در مورد عطر تام فورد گفتید

کاربر در تاریخ 18 فوریه 2018

بقیه عطرها رو هم بررسی کنید لطفا . من زیاد عطر تام فورد استفاده نمیکنمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :