chadmin در
0

تاریخچه گوچی، برند خوشنام ایتالیایی

تاریخچه گوچی، برند خوشنام ایتالیایی

گوچی یکی از مشهورترین برندهای حوزه مد و لباس می باشد که در سال ۱۹۲۱ میلادی در فلورانس ایتالیا تاسیس گردید. همچنین این برند مشهور فشن در سال ۲۰۰۹ میلادی توسط کمپانی اینتر برندز (inter brand) در جایگاه ۴۱ ام برترین برندهای تجاری قرار گرفت. همچنین در این سال میزان درآمد آن به بیش از ۴ میلیارد یورو رسید که از این نظر رتبه نخست را در میان برندهای ایتالیایی کسب نموده است. تاریخچه گوچی، برند خوشنام ایتالیایی را در این مقاله بخوانید. 

موسس برند گوچی

در اواخر قرن ۱۹ میلادی گوچی به عنوان یک برند شناخته شده در صنعت مد و لباس شناخته شد. تا جایی که به عنوان بهترین تولید کنندگان کالاهای چرمی، لباس و … در این حوزه عرض اندام نمود. موسس این برند گوچیو گوچی در سال های ۱۸۸۱ تا ۱۹۵۳ زندگی کرد و اولین فروشگاه خود را در سال ۱۹۲۰ تاسیس کرد.

تاریخچه گوچی برند خوشنام ایتالیایی

موفقیت برند گوچی با شروع همکاری تام فورد

با انتساب تام فورد به عنوان طراح ارشد در سال ۱۹۹۴، مجموعه‌های موفق گوچی یکی پس از دیگری به روی صحنه مد می‌رفتند. موفقیت مجموعه‌های پوشاک آماده  نابغه آمریکایی، این شرکت بزرگ را از سقوط نجات داد. مهم نبود مجموعه بهاره-تابستانه است یا پاییزه-زمستانه، همگی از فورد انتظار بالایی داشتند، و همواره از سطح توقع کارشناسان بالاتر می‌رفت.

 تاریخچه گوچی برند خوشنام ایتالیایی

برند گوچی

زوج موفق دومِنیکو ده سول (Domenico De Sole) مدیرعامل گروه گوچی و تام فورد حکم شاه و وزیر را داشتند. موفقیت آن‌ها برای برند مجلل ایتالیایی یک دهه ادامه داشت. در این مدت، منتقدین و کارشناسان مد مبهوت محصولاتی گوچی بودند. به هنگام آغاز هفته‌های مد میلان، تمام سرها به سمت تام فورد و طراحی‌های وی می‌چرخید. تام هرگز هفته مد میلان را مأیوس نمی‌کرد. موفقیت گوچی، نه تنها باعث رشد پایتخت میلان شده بود؛ بلکه بارها این برند را صدرنشین بی‌رقیب صحنه مد نشان می‌داد.

تاریخچه گوچی برند خوشنام ایتالیایی

 موفقیت‌های برند گوچی طی سالیان گذشته

بعد از اینکه برند گوچی در سال ۲۰۰۹ میلادی در جایگاه ۴۱ ام در میان ۱۰۰ برند برتر جهان قرار گرفت، تمام کارشناسان این حوزه اذعان داشتند که درخشش این برند تازه شروع شده است. در همین سال این برند بیش از ۲۷۹ فروشگاه در سرتاسر جهان تاسیس نمود. و در سپتامبر ۲۰۰۹ به عنوان گرانقیمت‌ترین برند ایتالیایی شناخته شد.  در سال ۲۰۱۳ برند گوچی به ارزشی معادل ۱۲ میلیارد دلار رسید و براساس رتبه بندی مجله اقتصادی فوربس، به عنوان ۳۸ امین برند موفق در جهان انتخاب شد.

تاریخچه گوچی برند خوشنام ایتالیایی

همکاری گوچی با خودروسازان مشهور جهان

در فاصله سال های ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۰ این برند به تولید تو دوزی صندلی های اتومبیل پرداخت و در پشت صندلی ها حرف G به نشانه لوگوی Gucci در آن ها نصب گردید.

همچنین در سال ۲۰۱۱ دو کمپانی ایتالیایی فیات و گوچی در سالگرد ۱۵۰ سال و ۹۰ سال تاسیس خود، به تولید مشترک تعدادی محدودی خودرو پرداختند که صندلی های این خودرو به رنگ سیاه و سفید بود.

تاریخچه گوچی برند خوشنام ایتالیایی

رکورد گرانقیمت‌ترین شلوار جین

 در سال ۱۹۹۸ برند گوچی شلوار جینی تولید نمود که رکورد گرانقیمت‌ترین شلوار جین دنیا را شکست و به قیمت ۳۱۵۰ دلار به فروش رفت.

مطالب مرتبط:

۱-  دونا کارن طراح مشهور لباس، خالق برند DKNY

۲- زندگینامه بیژن پاکزاد طراح مد و فشن

۳- تاریخچه گوچی، برند خوشنام ایتالیایی

۴- ۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبیدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :