فاطمه مهری در
0

چگونه یک کفش استاندارد بخرم؟

چگونه یک کفش استاندارد بخرم؟

خرید کفش استاندارد بسیار اهمیت دارد چون محافظت از پا و عدم آسیب رسیدن به آن مهم است ولی متاسفانه بعضی از کفش ها به پا آسیب می رسانند و در مواقعی باعث بروز مشکلاتی از جمله فرو رفتن ناخن، میخچه و … می شوند در این مقاله ما به شما کمک خواهیم کرد که چگونه یک کفش استاندارد بخرید.

1- جنس کفش چی باشه؟

یکی از مشخصه های بارز یک کفش استاندارد این است که جنس آن خوب باشد کسانی که دنبال کیفیت هستند کفش چرم مناسب  ترین انتخاب است که هم بادوام می باشد و هم با واکس زدن براق می شود اما کفش چرم قیمت بالایی دارد و نمی توانید از آن در همه جا استفاده کنید، بهتر است که کفش چرم را برای برنامه ها و مهمانی های رسمی بپوشید. کفش هایی از جنس پارچه مثل کتان نیز بهترین گزینه هستند چون با وزن کمی که دارند به پا فشار وارد نمی کنند و در انجام هر کاری بدن و پا را خسته نمی کنند. کفش های پلاستیکی نیز وجود دارند که مناسب نیستند و به پا آسیب می رسانند پس در هنگام خرید به جنس کفش دقت کنید.

چگونه یک کفش استاندارد بخرم؟

2- قالب بندی کفش چطور باشه؟

قالب بندی کفش باید طوری باشد که به انگشت های پا آسیب وارد نکند پس فضای پنجه کفش باید مناسب باشد کفش هایی که فضای پنجه آنها باریک باشد باعث می شوند انگشت های پا روی هم بیفتد که باعث بدفرم شدن انگشت های پا می شود و در مواقعی موجب انحراف شست پا شده که این امر در خانم ها شایع تر است.

3- پاشنه کفش چه اندازه باشه؟

پوشیدن کفش های پاشنه بلند علاوه بر آسیب رساندن به پا به زانو کمر استخوان های ستون فقرات و لگن هم آسیب وارد می کند علاوه بر اینها کفش های تنگ و پاشنه بلند پوست را از حالت طبیعی خارج کرده و پس از مدتی آن را ضخیم کرده و پینه ایجاد می کنند، همینطور باعث می شوند که پا راحت تر پیچ بخورد پس بهتر است به هنگام خرید به پاشنه کفش توجه کنید کفش هایی که پاشنه آنها یک سانت یا کمتر از آن باشد مناسب اند در این حالت پا در حالت تعادل قرار می گیرد و باعث می شود که کمر نیز تلاش کمتری برای راست ایستادن بکند.

چگونه یک کفش استاندارد بخرم؟

چند نکته برای بهتر نگه داشتن کفش

  • داخل کفش را روزنامه باطله بگذارید این کار باعث گرفتن رطوبت و عرق داخل کفش می شود.
  • برای بهتر واکس زدن کفش چرم می توانید قبل از آن از وازلین برای چرب کردن استفاده کنید این کار باعث درخشندگی بیشتر کفش می شود.
  • برای از بین بردن سفیدک روی کفش از محلول آب و سرکه استفاده کنید.
  • برای از بین بردن لکه چربی روی کفش از استون استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

1- چگونه از کفش هایم نگهداری کنم؟

2- راه‌های افزایش ماندگاری کفش‌ها

3- چگونه با کفش پاشنه بلند راه برویم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :