راهنمای کوتاه کردن قد شلوار مردانه

قد شلوار و دم‌پای شلوار مردانه در بهتر دیده شدن ظاهر شما نقشی مهم دارد. شلوارهای مردانه باید با توجه به مدل و جنس پارچه و فرم اندام شما کوتاه شوند. راهنمای کوتاه کردن قد شلوار مردانه را در چی بپوشم بخوانید. 

تصمیم خیاط لباس شما برای تعیین اندازه قد شلوار می‌تواند تیپ و استایل شما را به طرز چشمگیری تغییر دهد. برخی از آقایان دوست دارند قد شلوار کوتاه باشد، مثل تام براون طراح مد آمریکایی. برخی هم طرفدار شلوار کلاسیک مردانه هستند و دوست دارند شلوار روی کفش قرار بگیرد، مثل تام فورد. شما هر مدلی را که دوست داشته باشید می‌توانید انتخاب کنید فقط باید دقت داشته باشید که رابطه معکوسی بین بلندی و عرض شلوار مردانه وجود دارد. شلوارهای کوتاه مردانه باید گشاد و آزاد باشند و شلوارهای بلند مردانه اسلیم و راسته. تا و شکست دم‌پای شلوار یا Break چیزی است که ارتباط زیادی با روند مد ندارد و بیشتر با توجه به سلیقه شخصی و فرم بدن انتخاب می‌شود.

 

مطالب مرتبط:

۱- معمای پاچه ی شلوار مردان

۲- قوانین پوشیدن کت و شلوار

۳- کفش مناسب برای شلوار جین- قسمت اول

 

۱- شلوار با دم‌پای کوتاه

شلوارهای مردانه با دم‌پای کوتاه توسط تام براون طراح مد آمریکایی معرفی شدند و در حال حاضر یکی از ترندهای پوشاک مردانه هستند. این مدل شلوارها مخصوص پوشیدن با کفش‌های پاشنه تخت هستند. اگر می‌خواهید کفش کالج یا کفش بدون جوراب بپوشید این مدل دم‌پای شلوار را به شما توصیه می‌کنیم. از مزیت‌های آن می‌توان به مد روز بودن آن، کثیف نشدن و غیر رسمی بودنش اشاره کرد. جنس این مدل شلوارها بهتر است از پارچه‌های سبک و تابستانه باشد. همچنین شلوارهای کوتاه مردانه مناسب آقایان لاغر است.

راهنمای کوتاه کردن قد شلوار مردانه

راهنمای تنظیم کردن پاچه ی شلوار

۲- دم‌پای شلوار مردانه بدون شکست ( NO BREAK )

برخی آقایان می‌خواهند هم مدل شلوارها مردانه با دم‌پای کوتاه را تجربه کنند و هم قسمت زیادی از پایشان نمایان نباشد. بهترین مدل شلوار برای شما همین مدل  است که دقیقا قسمت پایینی شلوار روی کفش شما قرار می‌گیرد ولی هیچ برخوردی باهم ندارند. این تیپ نیز مدرن و شیک است و مخصوص آقایان قد کوتاه و لاغر است. جنس این مدل شلوارها بهتر است نازک و تابستانی باشد.

راهنمای تنظیم کردن پاچه ی شلوار

راهنمای تنظیم کردن پاچه ی شلوار

کوتاه کردن پاچه شلوار مردانه

۳- دم‌پای شلوار مردانه با شکست کم ( SLIGHT BREAK )

هنگامی که بلندی شلوار به قدری باشد که بالای کفش قرار بگیرد، کمی چین خوردگی در قسمت جلو شلوار دیده خواهد شد. این مدل شلوار برای بیشتر فرم اندام مناسب است و اندازه شلوار هم بهتر است اسلیم باشد ولی نه خیلی تنگ و چسبان.

راهنمای تنظیم کردن پاچه ی شلوار

راهنمای کوتاه کردن قد شلوار مردانه

راهنمای تنظیم کردن پاچه ی شلوار

۴- دم‌پای شلوار با بلندی متوسط 

اساسا هرچه شکست دم‌پای شلوار بیشتر باشد، شلوار ظاهر کلاسیک تر و رسمی تری پیدا خواهد کرد. این مدل شلوار برای آقایانی که دوست دارند بدون جلب توجه کردن شیک پوش باشند و سبک پوشش کلاسیک را ترجیح می‌دهند مناسب است. برخلاف مدل‌های قبلی شلوار با بلندی متوسط برای آقان درشت هیکل هم مناسب است. دقت داشته باشید که بهتر است پارچه این مدل شلوار کمی ضخیم باشد. فلانل و پارچه‌های توئیدی برای این شلوارها عالی و ایده‌آل هستند.

 

راهنمای تنظیم کردن پاچه ی شلوار

راهنمای کوتاه کردن قد شلوار مردانه

راهنمای تنظیم کردن پاچه ی شلوار

۵- شلوار مردانه با دم‌پای بلند

بلندی این شلوارها تا حدی است که چین‌های روی کفش کاملا مشخص است. تیپی کاملا سنتی که شاید زیاد باب میل جوانان امروزی نباشد و مخصوص آقایان مسن‌تری است که هنوز هم می‌خواهند خوشتیپ باشند.

راهنمای تنظیم کردن پاچه ی شلوار

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 22 آگوست 2017

این شلوارهای کوتاه مردانه افتضاحهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :