راهنمای کامل مراقبت از ناخن

ناخن های کوتاه نشده و بد فرم و کف دست های زمخت نشانه مردی و مردانگی نیست. دست دادن با مردی که به نظافت دستش اهمیت داده است لذت بخش تر خواهد بود. لذا در این مقاله تصمیم گرفتیم چند راه موثر و مفید برای مراقبت از ناخن بپردازیم. 

۱- گرفتن نا‌خن ها

راهنمای کامل مراقبت از ناخن

از اولین و مهمترین نکات نظافت دستان شما می توانیم به نظافت نا‌خن ها و گرفتن آن ها حداقل هفته ای یکبار اشاره کنیم. نا‌خن ها را به صورت صاف کوتاه کنید و لبه آن را منحنی کنید. زاویه دار کردن نا‌خن ها به دلیل فشاری که روی قسمت های کناری وارد می کند ممکن است برای دست و انگشت شما مشکل ساز شود. از آنجایی که آب داغ ناخن ها را نرم تر می کند بهتر است بعد از حمام این کار را انجام دهید. که این یکی از مهم ترین نکات مراقبت از ناخن است.

۲- تمیز کردن پوست اطراف نا‌خن

راهنمای کامل مراقبت از ناخن

بعد از گرفتن ناخن ها می توانید از کرم های مخصوص برای تمیز کردن پوست اطراف ناخن و از بین بردن لبه های تیز ناخن گرفته شده استفاده کنید. این کرم ها همچنین در براق کنندگی و مراقبت از ناخن موثراند.

۳- روی ناخن ها را جدی بگیرید

راهنمای کامل مراقبت از ناخن

شاید به قسمت های ساخته شده از جنس کراتین مرده که نرم هستند و ناخن شما را به انگشتتان متصل می کنند توجه کرده باشید و در صدد از بین بردن‌ آن ها اقدام کرده باشید. ولی این کار اشتباه است. می توانید با مالیدن کمی روغن نارگیل آن ها را به سمت عقب و سرجای اصلیشان به وسیله ماساژ روانه کنید.

۴- آنها را تمیز نگاه دارید

راهنمای کامل مراقبت از ناخن

حتما میکروب ها و چرک های زیادی زیر ناخن شما مشاهده می شوند که نیاز به تمیز شدن دارند و اینکه شما آن ها را نمی بینید دلیل بر عدم وجودشان نیست. دستان خود را در آب گرم فرو ببرید و بعد از چند دقیقه درآورده و با شانه مخصوص چرک ها را پاک کنید.

۵- از ابزار سخت مثل سنگ پا استفاده نکنید

راهنمای کامل مراقبت از ناخن

دست ها را به خوبی بشویید و سپس در آب گرم قرار دهید. بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه پوست شما نرم می شود و بدون نیاز به هیچ گونه سنگ سخت یا سنگ پا می توانید دست ها را ماساژ داده و کف دست ها را تمیز کنید.

۶- به سراغ مانیکور های واقعی بروید

راهنمای کامل مراقبت از ناخن

اگر احساس می کنید باید بیشتر به مراقبت از ناخن بپردازید، وقت آن است که به سالن های مانیکور ناخن مراجعه کنید. البته قرار نیست لاک های چند رنگ را روی ناخن های خودتان امتحان کنید، کافیست به سادگی به تمیز کردن حاشیه های ناخن و فرم دادن به آن بپردازید.

مطالب مرتبط:

۱- ۶ اشتباه بزرگ در مراقبت از ریش

۲- بهترین مدل ریش و اصول مراقبت از آن

۳- انتخاب مدل مو مردانه مناسب پاییز

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :