۶ اشتباه بزرگ در مراقبت از ریش

0

بلند کردن ریش کار آسانی است و اگر رشد موی صورت شما زیاد باشد در مدت کوتاهی این هدف برایتان محقق می شود. ولی تنها بلند کردن ر‌یش معیار زیباتر شدن آن نیست، شما باید بتوانید از ر‌یش بلند خود مراقبت کنید و این مراقبت بعد از بلند شدن آن نیست بلکه از قبل از رویش آن شروع می شود. ۶ اشتباه بزرگ در مراقبت از ریش کدام است؟

۱- اجازه می دهید ریشتان زیادی بلند شود

۶ اشتباه بزرگ در مراقبت از ریش

می دانیم که شما هم علاقه به بلند کردن ر‌یش دارید و اینکه صورتتان پر باشد را جذاب می دانید ولی اگر بلند کردن ر‌یش اصولی نباشد، روی صورت شما به جای ر‌یش تنها کرک دیده شود و در نتیجه جذابیت خاصی نخواهید داشت. به محض اینکه متوجه چند تار موی اضافه روی صورتتان شدید باید آنها را کوتاه کنید. تمیز بودن موی روی صورت جذابیت آن را بیشتر می کند. اگر موی صورت شما رشد خوبی ندارد ته ر‌یش را به شما پیشنهاد می کنیم. ته ر‌یش هم تمیزتر و هم قابل کنترل تر است.

۲- از روغن ر‌یش استفاده نمی‌کنید

۶ اشتباه بزرگ در مراقبت از ریش

چقدر به مراقبت از ریش خود اهمیت می دهید؟ ر‌یش شما هم به اندازه موی سرتان نیاز به چرب شدن و مرطوب ماندن دارد. اگر این کار را فراموش کنید موی صورت شما زمخت می شود و تیز بودن نوک آن موجب اذیت پوست صورتتان می شود. چرب کننده مو یکی از مواردی است که استفاده از آن را به شما توصیه می کنیم. این ماده موجب حفظ چربی طبیعی موی صورت می شود و سلول های آن را تازه تر نگاه می دارد. نتیجه این امر نرم شدن ر‌یش شما و لذت بردن از دست کشیدن روی آن است.

۳- از روغن ر‌یش زود استفاده می‌کنید

۶ اشتباه بزرگ در مراقبت از ریش

تا وقتی که ر‌یش شما کمتر از ۲ سانت رشد کرده است فقط از نرم کننده ها استفاده کنید. وقتی طول ریش بیشتر از این مقدار شد می توانید از روغن مخصوص ریش هم استفاده کنید. البته ریش های بور و صورت های سفید و درخشنده از این قانون مستثنی هستند. اگر احساس خشکی پوست یا خارش ته ریش را داشتید هم می توانید از نرم کننده ریش استفاده کنید، مخصوصا روی پوست حساس زیر گردن.

۴- نمی دانید چه زمانی تراشیدن ریش را متوقف کنید

۶ اشتباه بزرگ در مراقبت از ریش

ریش خوش تراش و خوش فرم از بزرگترین موهبت‌های الهی است. اگر ریش شما خوش فرم نیست قرار نیست برای فرم دادن به آن به هر روشی متوسل شوید. ریشی که زیر چانه تان روییده است را اگر کمی کوتاه تر بتراشید جذابیتش را به کلی از دست می دهد و جلوه زیبایی نخواهد داشت. ریش روی گونه نیز به همین شکل است. سعی کنید ریش روی گونه را تا حد ممکن بالا بتراشید و از قسمتی که ریش روییده است پایین تر نیایید. همیشه از پایین به بالا بتراشید. اگر برعکس ریشتان را بتراشید نتیجه زیاد مطلوبی از بلند شدن آن و دیده شدنش نمی گیرید. ریش روی چانه شما باید دقیقا فرم چانه را نشان دهد و نه بزرگتر یا کوچکتر از آن را. مراقبت از ریش به دقت زیادی نیاز دارد.

۵- با ابزارتان درست برخورد نمی کنید

۶ اشتباه بزرگ در مراقبت از ریش

وقتی ریش‌تان را می تراشید صورت شما بهترین محل برای رشد و تکثیر باکتری هاست. گرم بودن سطح آن و تراشیده شدن موی آن این خاصیت را ایجاد کرده است. برخلاف وسایل آرایشگران شاید وسایلی که شما از آن استفاده می کنید به خوبی استریلیزه نشده باشند و حاوی میکروب هایی از کابینت یا کمدی که ریش تراش در آن بوده باشند. بنابراین مراقبت از ریش خود را فراموش نکنید.

۶- با ریش‌تان خوب برخورد نمی‌کنید

۶ اشتباه بزرگ در مراقبت از ریش

شاید فر باشد شاید هم زمخت ولی هرچه باشد ریش شماست و باید با آن خوب برخورد کنید. تا موقعی که ریش به صورت کامل رشد نکرده است اعتماد به نفس بالایی دارید و تخمین‌هایی از مدلی که قرار است روی آن اعمال کنید می زنید ولی به محض اینکه در پروسه رشد و نگهداری ریش مشکلی پیش می آید اعتماد به نفس خود را از دست می دهید و از آن ناراضی هستید. سعی کنید به ریش خود بیشتر برسید و عامل بد فرم شدن یا رشد نادرست آن را خودتان بدانید و دفعات آتی در انجام این کار کوشا تر باشید.

مطالب مرتبط:

۱- بهترین مدل ر‌یش و اصول مراقبت از آن

۲- چطور مدل ر‌یش مناسب صورتم انتخاب کنم؟

۳- ۷ مدل ر‌یش برتر المپیک ریو

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

مسعود در تاریخ 15 دسامبر 2016

با سلام و تشکر بابت زحماتتون
لطفا مارک های خوب بازار ایران در زمینه روغن و ماسک ریش رو به طور کامل بررسی بفرمایید
شامل کیفیت،قیمت،پیشنهاد چی بپوشیم در برند ها،الویت بندی در مارک ها …
چون در وب سایت های ایرانی روی این موضوع و برند های خوب بازار مطلبی درج نشده و یا اگر هست تبلیغ مارک خاصی هست نه بررسی واقع بینانه مارک ها
با تشکر از زحمات شما عزیزان.

سارا هنجی در تاریخ 15 دسامبر 2016

باسلام
حتما این مورد توسط همکاران بررسی و معرفی خواهد شد. همچنین خوشحالیم که مخاطب “چی بپوشم” هستید.
موفق باشید

علی در تاریخ 19 می 2017

عالی بود

مصطفی در تاریخ 12 آگوست 2018

سلام من هفده سالمه وقتی ریشم زیاد در میاد صاف نیست و حالت پف داره شونه میزنم درس نمیشه روغن افتاب گردان بزنم درس میشه نظر شما چیهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :