لیفت مژه چیست؟ + پیشنهاد خرید

0

یکی از مهم‌ترین مسائلی که امروزه بسیاری از خانم‌ها با آن درگیر هستند، داشتن چهره زیبا است. داشتن چهره زیبا و جوان روحیه فرد را تغییر می‌دهد و انگیزه و انرژی فرد را بالاتر می‌برد. یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای داشتن چهره زیبا داشتن مژه‌های پر پشت و کشیده است که چشم‌ها را بسیار زیبا نشان می‌دهد. یکی از راه‌های داشتن مژه‌های بلند و پر پشت، لیفت مژه است که در این مقاله می‌خواهیم درباره آن توضیح دهیم.

 

لیفت مژه چیست؟

اگر شما هم جزء آن دسته از خانم‌هایی هستید که مژه‌های کوتاه و کم پشتی دارید و به دنبال راهی برای زیبا کردن مژه‌های خود هستید ممکن است با نام لیفت مژه آشنا باشید. لیفت مژه به معنای بالا کشیدن و حالت دادن و فر کردن مژه است. تفاوت این روش با فر مژه، در دوام و ماندگاری آن است.

 

لیفت مژه برای چه کسانی مناسب است؟

قبل از انجام لیفت مژه برای خانم‌هایی که مژه‌های کم پشت و کوتاه دارند، متخصصین مربوطه از یک سرم تقویتی مخصوص مژه‌ها استفاده می‌کنند. معمولا افرادی که این کار را انجام می‌دهند و در این زمینه تخصص دارند قبل از لیفت مژه یک سری سوالات شخصی درباره آرایش روزانه فرد از او می‌پرسند تا مطابق با آن مدل مژه را انتخاب کنند. به طور مثال برای برخی از افراد که مژه‌های رو به بالا دارند باید برای لیفت مژه‌های حجیم‌تر و حالت‌دار را انتخاب کنند.

لیفت مژه برای چه کسانی مناسب است؟

مراحل انجام لیفت مژه 

آماده سازی

قبل از هرچیز آرایشگر با یک هدبند موهای اطراف صورت را جمع می‌کند. سپس آرایشگر یا متخصص انجام لیف مژه، با پاک کننده‌های آرایشی و پنبه، مواد آرایشی باقی مانده بر روی مژه و پلک را پاک می‌کند. سپس آرایشگر با استفاده از پد پاک کننده پروتئین مژه‌ها را پاکسازی می‌کند تا اطمینان حاصل شود که چربی یا غبار روی مژه باقی نمانده باشد. پدهای پاک کننده پروتئین همچنین برای حفظ و نگهداری از مژه ها در طول اکستنشن و لیفت و لمینت به کار برده می‌شوند.

 

 

محافظت از مژه‌های پلک پایین

در این مرحله باید پد سیلیکونی روی مژه‌های پلک پایین قرار داده شود تا از آغشه شدن مژه‌های پلک پایین به مواد جلوگیری شود. این پدهای مژه کاملا سبک و راحت هستند و مانع از آسیب رسیدن به پوست دور چشم می‌شوند. مراحل لیفت و فیکس مژه بسیار حساس با ظریف کاری بسیار بالا است در نتیجه حتما برای لیفت مژه از متخصصینی که در این زمینه مهارت دارند و از وسایل صد در صد با کیفیت استفاده می‌کنند کمک بگیرید.

 

استفاده از بیگودی سیلیکونی لیفت مژه

مهم‌ترین قسمت انجام لیفت مژه استفاده از بیگودی سیلیکونی برای حالت دادن به مژه‌ها است. روش‌ها و انواع مختلفی برای حالت دادن مژه‌ها با این وسیله وجود دارد که آرایشگر با توجه به مژه‌های شما بهترین را انتخاب خواهد کرد. معمولا سه اندازه برای بیگودی سیلیکونی در بازار موجود است. کوچک، متوسط و بزرگ که آرایشگر با توجه به بلندی مژه‌های شما و نتیجه دلخواه شما، بهترین مدل را انتخاب می‌کند. معمولا سایز، متوسط این بیگودی‌ها برای اکثر افراد قابل استفاده است. بیگودی‌های کوچک برای افرادی که دوست دارد  فره مژه‌ آن‌ها مشخص‌تر باشد و یا اینکه مژه‌های کوتاه‌تری دارند کاربرد دارد. بیگودی لیفت مژه بزرگ هم برای کسانی که دوست دارند مژه‌ها حالتی کاملا طبیعی داشته باشند به کار برده می‌شود.

استفاده از بیگودی سیلیکونی لیفت مژه

پر کردن ساقه با مواد لیفت مژه

در این مرحله مقداری ژل برای حالت دادن به مژه‌ها اعمال می‌شود و با وسیله‌ای فلزی مژه‌ها به بیگودی لیفت مژه فشار داده می‌شوند. در مرحله بعد یک ماده دیگر به مژه‌ها اعمال می‌شود که به آرایشگر کمک می‌کند بتواند ساختار و شکل اصلی مژه را تغییر دهد. این مواد کمک می‌کنند مژه‌ها خوش حالت شوند و به طول کامل فرم بگیرند. معمولا برای نرم کردن و حالت طبیعی بخشیدن به مژه‌های لیفت شده از لوسیون‌های ارگانیک مانند استفاده می‌کنند تا مژه‌‌ها به خوبی حالت گرفته و انعطاف کامل را مثل مژه اصلی داشته باشد.

به طور معمول مدت زمانی که باید لوسیون بر روی مژه باقی بماند بین ۶ تا ۱۲ دقیقه است اما اگر مدل مژه‌ای که شما می‌خواهید حالت و فر بیشتری دارد بایستی مدت زمان لوسیون بر روی مژه بیشتر باشد. اگر می‌خواهید لیفت مژه شما کاملا طبیعی جلوه کند حتما از متخصص خود بخواهید متناسب با بافت و رنگ مژه اصلی شما، مواد را انتخاب کند تا هماهنگی خوبی داشته باشند.

پر کردن ساقه با مواد لیفت مژه

 

فیکس لیفت مژه 

در مرحله بعد هدف محکم کردن بافت مژه‌های لیفت شده است. به همین خاطر از یک محلول و روغن مخصوص برای این کار استفاده می‌کنند. به کمک محلول مخصوص حالت مزه‌ها کاملا ثابت می‌‌شود و هیچ تغییری در فرم آن ایجاد نخواهد شد. به طور کلی توجه داشته باشید از محلولی استفاده کنید که حاوی مواد مغذی مانند کراتین و سدیم PCA باشد. استفاده از چنین محلولی که مانند یک لوسیون عمل می‌کند، باعث حفظ رطوبت در مژه می‌شود و از ریزش آن‌ها جلوگیری می‌کند.

در کنار محلول از روغن‌ها و مواد مرطوب کننده دیگری مانند آلوئه‌ورا، روغن دانه انگور و گلیسیرین نیز استفاده می‌کنند. اگر از چنین روغن‌ها و محلول‌هایی پس از لیفت مژه استفاده شود دیگر مژه‌های شما خشک نمی‌شود و ریزش نیز نخواهد داشت.

فیکس لیفت مژه 

رنگ کردن مژه یا لمینت مژه 

اگر جزء آن دسته از خانم‌هایی هستید که هر روز از ریمل استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم از رنگ مژه استفاده نکنید اما خانم‌هایی که هر روز آرایش نمی‌کنند اما دوست دارند مژه‌ایشان حجیم‌تر و تیره‌تر دیده شود می‌توانند از رنگ مژه استفاده کنند. به طور معمول ماندگاری رنگ مژه حدود سه هفته است البته به خاطر داشته باشید حتما رنگ کردن مژه را به آرایشگری ماهر بسپارید و از مواد خوب و باکیفیت و مخصوص این کار استفاده کنید.

مرحله بعد رنگ کردن مژه‌ها با مواد مخصوص است. رنگ کردن مژه‌هایی که رنگ روشن و یا قهوه‌ای دارند در پرپشت و ضخیم به نظر رسیدن آن‌ها تاثیر زیادی دارد. مواد رنگ هم حدود سه الی ۵ دقیقه روی مژه باقی می‌مانند و سپس از روی مژه پاک می‌شوند.

 

سرم نرم کننده مژه

اکنون مژه‌های شما کاملا حالت گرفته‌اند و ضخیم‌تر و خوش‌ حالت به نظر می‌رسند. آرایشگر با یک برس کوچک مواد اضافه رنگ را از روی مژه‌ها پاک می‌کند و از یک سرم نرم کننده برای جدا کردن مژه‌ها از بیگودی سیلیکونی استفاده می‌کند.

مراحل لیفت مژه چگونه است؟

 

ماندگاری لیفت مژه چقدر است؟

به طور معمول لیفت مژه اگر کاملا اصولی و با دقت صورت گیرد و از مواد با کیفیت استفاده شود بین ۶ تا ۸ هفت دوام دارد. پس از گذشت ۸ هفته ممکن است هیچ تغییری را در مژه‌های خود احساس نکنید اما بهتر است مجددا برای ترمیم لیفت مژه خود اقدام کنید زیرا مژه‌های اصلی شما با گذشت زمان رشد می‌کند و ممکن است تناسب و اندازه آن‌ها از حالت هماهنگ دربیاید به همین خاطر بهتر است پس از گذشت مدت زمان مشخصی آن را ترمیم کنید.

ماندگاری لیفت مژه چقدر است؟

چند نکته درباره لیفت مژه

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که بعد از لیفت مژه باید به آن توجه کنید، فرم خوابیدن است. هرگز به مژه‌های شما هیچ فشاری نباید وارد شود درنتیجه با زاویه خاصی باید بخوابید. لیفت مژه هیچ گونه مراقبت ویژه پوستی نمی‌خواهد اما کارهای متدوال مانند پاک کردن آرایش را پس از لیفت نیز باید انجام دهید. از طرفی بهتر است طبق توصیه متخصص خود هر شب از یک لوسیون نرم کننده برای تقویت و رطوبت رسانی به مژه‌های لیفت شده خود استفاده کنید.

مراحل لیفت مژه چگونه است؟

 

آیا لیفت مژه عوارض جانبی دارد؟

ممکن است برخی از افراد درباره لیفت مژه عوارض مختلفی را عنوان کرده باشند اما تاکنون هیچ منبع موثقی درباره عوارض لیفت مژه سخنی نگفته است. تنها عارضه جانبی لیفت مژه که به ندرت در برخی افراد که پوست بسیار حساسی دارند ممکن است دیده شود، تحریک پوست است. معمولا افرادی که پوست حساسی دارند در مقابل چسب و یا پدهای محافط هنگام لیفت مژه واکنش نشان می‌دهند و ممکن است هرگونه تاول، خارش پوست، التهاب یا قرمزی پوست و خشکی چشم در این افراد دیده شود در نتیجه اگر پوست بسیار حساسی دارید یا عارضه بیماری چشمی دارید بهتر است این کار را انجام ندهید.

ماندگاری لیفت مژه چقدر است؟

 

مزایای لیفت مژه 

  • لیفت مژه روشی طبیعی برای پرپشت و بلندتر و خوش حالت‌تر به نظر رسیدن مژه‌ها است.
  • این روش اگر به درستی انجام شود باعث ریزش مژه‌ها نخواهد شد.
  • لیفت مژه حدود ۲ الی ۳ ماه ماندگاری دارد.

 

 

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه از هایلایتر در آرایش خود استفاده کنیم؟

۲- بهترین‌های لوازم آرایش داروخانه‌ای که باید بشناسید

۳- چگونه برس های آرایشی را تمیز کنیم؟

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :