چگونه لباس مناسب پیاده روی انتخاب کنیم؟

0

پیاده روی به خاطر آسان بودن و هزینه کم، علاقه مندان زیادی دارد. اما تجربه نشان می دهد که عوامل محیطی مانند باد، باران و آفتاب و … هرکدام روی پیاده روی ما تاثیر می گذارند. اجازه ندهید که این شرایط شما را از ورزش کردن بازدارد، فقط باید مطمئن شوید که وسایل لازم را همراه خود دارید و چگونه لباس مناسب پیاده روی انتخاب کنیم؟
1- لباس مناسب پیاده روی در هوای سرد

چگونه لباس مناسب پیاده روی انتخاب کنیم؟
در روزهای سرد، دو لایه لباس گرم بپوشید تا وقتی احساس گرما کردید یک لایه آن را در بیاورید. لباس زیرین باید از جنسی باشد که رطوبت را جذب خود کند، تا وقتی بدن شما عرق کرد آن را جذب کند تا بدن خنک گردد. که بهتر است از جنس پنبه باشد.
در هوای سرد گاهی لازم است که یک لباس میانی هم داشته باشد که معمولا از جنس های پشمی انتخاب می گردد. این لایه حتی با وجود رطوبت هم بدن را گرم نگه می دارد.
لایه خارجی، همان کاپشن است که معمولا ضد آب هستند و شما را از عوامل بیرونی مثل باد و باران حفظ می کند، و دیگر نیاز به چتر نخواهید داشت.
کلاه و روسری برای گرم نگه داشتن گوش ها و سر ضروری است.
برای گرم نگه داشتن انگشت ها از دستکش استفاده کنید، اما اگر گرمتان شد می توانید آن ها را در جیب کاپشن خود بگذارید.
لباس اضافی نپوشید چون اگر خیلی خودتان را گرم نگه دارید و عرق کنید، با برخورد هوای سرد، سرما خواهید خورد.

2- لباس مناسب پیاده روی در هوای گرم

چگونه لباس مناسب پیاده روی انتخاب کنیم؟
برای پیاده روی در هوای گرم، حتما از ضد آفتاب، عینک آفتابی، کلاه آفتابی یا آفتاب گیر استفاده کنید. از پارچه های روشن و منعکس کننده نور استفاده کنید. پیاده روی را با سرعت کم یا فواصل کوتاه در چند روز اول شروع کنید. سپس به تدریج  فاصله و سرعت خود را افزایش دهید. نوشیدن آب کافی و راه رفتن در سایه کمک می کند که زمان بیشتری پیاده روی داشته باشید و خسته نشوید.
پارچه های پنبه ای رطوبت بدن را جذب می کنند، پارچه های ترکیبی از نخ و مواد مصنوعی انتخاب های خوبی برای پیراهن و جوراب های دولایه هستند که از عرق سوز شدن و تاول پا جلوگیری می کنند.
عرق سوزی در مناطقی اتفاق می افتد که احتمال سایش آن زیاد است مثل زیر بغل و ران ها، برای رفع مشکل غرق سوزی از وازلین یا پماد زخم استفاده کنید.
3- ایمنی
پوشیدن لباس های روشن و منعکس کننده نور باعث می شود که راننده ها در هنگام طلوع و غروب، شما را ببینند، اکثر برند های لباس ورزشی نوار منعکس کننده نور روی کفش ها و کاپشن ها قرار می دهند (این نوار روی جلیقه موتورسواری نیز نصب شده) همراه داشتن یک چراغ قوه مه شکن هم  برای اطمینان بیشتر لازم است.

مطالب مرتبط:

1- برای کوهنوردی چی بپوشم؟

2- آقایان: در باشگاه چه بپوشم؟

3- قوانین پوشیدن کفش کتانی زنانه

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :