قوانین پوشیدن کفش کتانی زنانه

پوشیدن هر لباسی آداب مخصوص خود را دارد و کفش های کتانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند به خصوص اگر این کفش ها بخشی از استایل زنانه باشند این قوانین و آداب اهمیت بیشتری پیدا می کند. پوشیدن کفش کتانی زنانه چه آدابی دارد؟ در این مطلب قوانین پوشیدن کفش کتانی زنانه را بخوانید.

ad banner

۱- کفش های کتانی خود را تمیز نگه دارید

این قانون بسیار مهم است چون خانمی که کفش کتانی کثیف می پوشد ثابت می کند که چندان خوش سلیقه و مرتب نیست و به بهداشت فردی خود اهمیت زیادی نمی دهد. روش های تمیز کردن کفش کتانی را در این مطلب بخوانید.

۲- کمی کثیفی هم اشکالی ندارد

اگر کفش های کتانی شما به خصوص نوع سفید آن همیشه تمیز و بدون لک باشند از نظر دیگران فردی تمیز به شمار خواهید رفت اما این کار از اشکالات مد محسوب می شود. پس اگر کفش های شما کمی کثیف شده است هیچ اشکالی ندارد و تا زمانی که اوضاع از کنترل خارج نشده آن ها را تمیز نکنید.

قوانین پوشیدن کفش کتانی

۳- دیده شدن جوراب ها مانعی ندارد

شاید درباره کفش های دیگر دیده شدن جوراب ها جزو اشکالات مد به حساب بیاید اما در مورد کفش کتانی اینطور نیست و شما می توانید با جوراب های زیبایی که از نظر رنگی با کفش تان هماهنگ باشند آن ها را بپوشید.

۴- کفش کتانی را با هر تیپی می توانید بپوشید

بر خلاف نام کفش اسپورت و کتانی شما می توانید آن را با هر استایلی بپوشید چون در حال حاضر در دوران ترکیب استایل های راحتی و زنانه به سر می بریم و دیگر پوشیدن کفش اسپورت با مانتوی گلدار جنایت نیست.

قوانین پوشیدن کفش کتانی

۵- رنگ های دیگر را نیز امتحان کنید

خیلی از  خانم ها در انتخاب کفش کتانی خود را محدود به رنگ سفید می کنند در حالی که رنگ های زیبا و جذاب دیگری نیز وجود دارد و می توانید از بین آن ها انتخاب کنید.

۶- کفش های کتانی محل کار را برای پیاده روی نپوشید

شما باید برای هر موقعیتی کفش کتانی مناسب خود را داشته باشید. مثلا کفش کتانی رنگ تیره و رسمی خود را که برای محل کار می پوشید برای تعطیبات آخر هفته و پیاده روی های روزانه نپوشید.

۷- از تکراری بودن نترسید

اگر عاشق نوع خاصی از کفش کتانی مثلا کانورس هستید می توانید هر دو سال یک بار همان مدل را مجددا بخرید و بپوشید و از تکراری پوشیدن هراسی نداشته باشید.

مطالب مرتبط:

۱- کفش پاشنه بلند یا کتانی؟ کدام را بپوشیم؟

۲- ۷ کفشی که همه خانم ها باید داشته باشند

۳- چند قانون ثابت شده خوش لباسی لباس های زنانه

۴- تاریخچه برند ونس به همراه ۳۰ مدل کتانی ونس

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :