محمد رضا اهوارکی در
0

چه کنیم حین ورزش پایمان تاول نزند؟

چه کنیم حین ورزش پایمان تاول نزند؟

شاید شما هم با این معضل زیاد دست و پنجه نرم کرده باشید که بعد از یک ورزش خوب و پر انرژی متوجه می شوید که کف پا یا پشت قوزک پایتان تاول زده است. چاره ی کار چیست؟ در این مقاله همراه ما باشید. چه کنیم حین ورزش پایمان تاول نزند؟

چه کنیم حین ورزش پایمان تاول نزند؟

۱- از فیت بودن کتانی ها مطمئن شوید

پیشگیری بهتر از درمان است. در وهله ی اول سعی کنید که کتانی های شما اندازه ی پایتان باشند تا دیگر همچین مشکلی برایتان پیش نیاید. خانم ها معمولا حین خرید کتانی خیلی مغرور هستند. بله مشکلی ندارد اگر سایز پایتان ۳۸ است و حس می کنید الان ۳۹ اندازه ی شماست، ۳۹ بخرید ولی اصرار نکنید که حتما باید اینبار سایز ۳۹ بخرم. و یا اگر کفش فروشی سایز ۳۸ ندارد پس من ۳۹ می خرم. در خرید کتانی خیلی دقت کنید.

۲- به سراغ ضد تعریق ها بروید

قبل از شروع به تمرین کردن یکبار به صورت کامل این ضدتعریق ها را به تمام قسمت های پای خودتان بمالید. این کار مانع عرق کردن پای شما و در نهایت ایجاد تاول می شود. پس از مالیدن چند دقیقه به آن فرصت خشک شدن بدهید.

چه کنیم حین ورزش پایمان تاول نزند؟

۳- کفش تمرینی داشته باشید

می توانید قبل از امتحان کردن کتانی تان حین ورزش یک بار آن را پوشیده و به مدت نیم ساعت در خانه بچرخید. کمی بدوید و ورجه وورجه کنید. با این کار می توانید نقاط حساس پایتان را بیابید. به محض یافتن آن ها دو قدم بعدی را اجرا کنید.

۴- به خوبی این قسمت ها را نرم کنید

قسمت های چروک و سخت را حذف کنید. با این کار عملا شما تاول ها را حذف کرده اید.

۵- لایه گذاری کنید

راحت ترین کار چسب زخم است. ولی چسب هایی برای اینکار چه در کفش و چه برای پای شما تعبیه شده اند. از طرفی می توانید به وسیله ی بانداژ دور قسمتی که مستعد تاول است آن را از این خطر حفظ کنید.

مطالب مرتبط:

1- راه های درمان تاول پا

2- کتانی سفید فقط برای تنیسور ها نیست

3- چیکار کنم کفشم پام رو نزنه؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :