راه‌های ست کردن اکسسوری مردانه

0

اکسسوری یا همان لوازم جانبی ساده‌ترین راهی است که هر کسی می‌تواند با استفاده‌ی مناسب از آن‌ها تیپ خود را به سادگی و با هزینه کم ارتقا دهد. یک ساعت مچی کلاسیک تمام فلزی ظرافت خاصی به ظاهر شما بخشیده و یک کراوات طرح دار شیک، شخصیت شما را بدون گفتن حتی یک کلمه نشان می‌دهد. به همان اندازه که اکسسوری عالی هستند در صورت استفاده‌ی نامناسب به‌ راحتی به شما چهره‌ای نامرتب خواهند بخشید. ما برای شما چندین ترفند را در نظر گرفته‌ایم. ما به نمی‌گوییم که از این قواعد کورکورانه پیروی کنید بلکه معتقدیم که آگاهی از قواعد استفاده از اکسسوری کاملاً به نفع شماست. پس‌ازاینکه این اطلاعات را به دست آوردید، چیزهایی را که نیاز دارید انتخاب کنید. به‌قول‌معروف شما باید قبل از شکستن قوانین از آن‌ها مطلع باشید. با چی بپوشم همراه باشید تا راه‌های ست کردن اکسسوری مردانه را بدانید. 

۱- ست کردن کمربند با کفش

ممکن است شما از این قانون قدیمی آگاه باشید که لوازم جانبی چرمی همواره باید ست باشند؛ بنابراین اگر کفش‌های شما قهوه‌ای است کمربندتان هم باید قهوه‌ای باشد. تک‌رنگ بودن اکسسوری ظاهر شما را سطح بالا و دلپسند می‌سازد.

راه‌های ست کردن اکسسوری مردانه

۲- ست کردن اکسسوری فلزی

همانند مورد قبل بسیار خوب است که اکسسوری فلزی در یک گروه حفظ شوند. یک کمربند با سگک نقره باید با یک ساعت مچی نقره ست شود. انتخاب یک جنس فلز یکتا ظاهر شما را منظم و پیراسته نگه می‌دارد.

راه‌های ست کردن اکسسوری مردانه

۳- انتخاب دقیق رنگ‌ها

جای تعجب نیست رنگ‌هایی که می‌پوشید بیانگر شخصیت شما باشند. اگر می‌خواهید ظاهری مناسب در گفت‌وگوهای کاری خود داشته باشید، تمامی اکسسوری خود را مشکی انتخاب کنید اما برای آخر هفته رنگ‌های سفید یا برنزه بسیار مناسب است. درهرصورت این رنگ‌ها باید رنگ‌های متنوع خنثی یا مکمل باشند.

راه‌های ست کردن اکسسوری مردانه

۴- استفاده از کیف پول چرمی

درگذشته (دوره‌ی راهنمایی و دبیرستان) شما می‌توانستید یک کیف پول پارچه‌ای همراه با نوار چسبی به‌جای زیپ یا دکمه استفاده کنید اما آن روزها تمام شده است. یک مرد بالغ به یک کیف پول چرم نیاز دارد و چه‌ بهتر که آن را با کمربند خود ست کنید.

راه‌های ست کردن اکسسوری مردانه

۵- هماهنگ کردن کمربند با تمامی پوشش‌هایتان

کمربندهای رسمی همراه با سگک‌های ساده‌ی مربعی یا مستطیلی، نازک‌تر و کاملاً از جنس چرم بوده، درحالی‌که کمربندهای غیررسمی ضخیم و می‌تواند از جنس پارچه باشد. از کمربندهای چرمی برای اداره و محل کار و از کمربندهای پارچه‌ای برای انجام مأموریت استفاده کنید.

راه‌های ست کردن اکسسوری مردانه

۶- استفاده از کراوات‌های طرح دار

یک کراوات ساده‌ی طرح دار می‌تواند آغازکننده‌ی یک گفتگو و راهی ساده برای نمایش شخصیت در محیط‌های رسمی‌تر باشد. فقط اطمینان حاصل نمایید که طرح کراوات، مکمل (متضاد) با رنگ پیراهن شما بوده و ظاهری خوب داشته باشید.

راه‌های ست کردن اکسسوری مردانه

۷- در نظر گرفتن مدل عینک

برخی افراد در انتخاب مدل عینک خود دقت و تمرکز لازم را به کار نمی‌برند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که انتخاب خود را یک گام به جلوتر برده و از فریم‌هایی که مکمل شکل صورتتان هستند استفاده نمایید. با این‌ همه اگر شما قصد دارید از عینک خود تمام‌وقت استفاده کنید بسیار بهتر است که روی صورت شما خوب دیده شده و لازم است وقت بیشتری برای انتخاب آن صرف کنید.

راه‌های ست کردن اکسسوری مردانه

 

انتخاب اکسسوری، شخصیت شما را نشان داده و برازندگی مناسبی به ظاهرتان می‌افزاید. اگر اکسسوری مردانه شما به‌صورت هوشمندانه و هماهنگ با لباس‌ها و ظاهرتان باشد در بهبود اعتمادبه‌نفس و آراستگی شما مؤثر خواهد بود. اگر احساس متمایز بودن دارید قواعد ما را به‌عنوان نقطه‌ی شروع استفاده کرده و در آینده یاد بگیرید آن‌ها را بهبود بخشید. تمام چیزهایی که بیان کردیم راه‌هایی به‌منظور یافتن مدل و سبک شخصی‌تان بود.

مطالب مرتبط:

۱- هشت اکسسوری که هیچ گاه از مد نمی‌افتد

۲- چهار اکسسوری محبوب این تابستان

۳- چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

سارا هنجنی
نویسنده: سارا هنجنی
دوستام به من میگن خوره مد بعضی هام میگن عشق تیپ زدن. لباس پوشیدن از بچگی برام مهم بوده، چند وقتی میشه که با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده همکاری میکنم. خیلی خوبه که آدم کاری انجام بده که دوست داره:)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :