انواع مختلف کت مردانه

0

همه آقایان حتما نیاز به یک دست کت و شلوار دارند و باید حتما بهترین مدل را انتخاب کنند چرا که این انتخاب نشان دهنده استایل آن‌هاست. مدل‌های تنگ‌تر یا آزاد‌تر، سرشانه بالا و یا پایین و … همه و همه تفاوت‌هایی است که در انواع مختلف کت مردانه مطرح هستند. ولی این تفاوت‌ها از کجا ایجاد می‌شوند؟ در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم این دوخت‌های مختلف که همیشه می‌بینید (یا شایدهم تا امروز متوجه نشدید) دقیقا چه هستند و منشا این تفاوت‌ها از کجاست، پس با چی بپوشم همراه باشید.

انواع مختلف کشورها هستن که در دوخت کت و شلوار ید طولایی دارند و نمی‌توان در این مقاله همه آن‌ها را مطرح کرد ولی چند نوع و شاخه اصلی هستند که می‌توانیم به شما بگوییم تا متوجه تفاوت‌های نوع دوخت بشوید و انتخاب بهتری داشته باشید.

اول از همه خوب است که مقاله  اصول انتخاب لباس با توجه به نوع اندام را مطالعه کنید.

می‌رسیم به انواع مختلف کت مردانه

۱- کت و شلوار آمریکایی/آلمانی

سر شانه‌های بزرگ‌تر و سینه‌های پهن‌تر که به درستی برای این مدل از کت و شلوار مردانه در نظر گرفته شده‌اند. وقتی مردم اروپایی به آمریکا مهاجرت کردند بخاطر منابع غذایی بیشتر اندام درشت‌تری در طول نسل‌ها پیدا کردند. آلمان‌ها و استرالیایی‌ها هم همینطور هستند.

انواع مختلف کت مردانه

۲- کت و شلوار اروپایی

این گروه شامل فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌ها میشود. خصوصیت این گونه هم کت‌های جذب‌تر (تنگ‌تر)، سر شانه‌های تیزتر و بالاتر است. این نوع کت‌ها برای افراد چاق مناسب نیستند. اگرچه جورجیو آرمانی هم که برندی ایتالیایی است، از این قاعده مستثنی است و کت‌هایی طراحی می‌کند که برای افراد درشت اندام نیز مناسب است.

انواع مختلف کت مردانه

۳- کت و شلوار انگلیسی

کلا لباس‌های انگلیسی نوادگان لباس‌های ارتشی این کشور هستن و برای همین هم این لباس‌ها طولی بلند‌تر، آستین‌های کوتاه‌تر و سر شانه‌های نرم‌تری دارند. برای اینکه این کت‌ها خیلی به بدن نزدیک بوده و خطوط آنها معمولا شکل بدن رو دنبال می‌کند، خیلی بر روی سینه و کمر آقایان تمرکز دارد. انتخاب با شماست!

انواع مختلف کت مردانه

مطالب مرتبط:

۱- ویژگی‌های کت و شلوار مناسب چیست؟

۲- راه و روش پوشیدن کت و شلوار مردانه سبز

۳- ۵ مدل کت و شلواری که به آنها نیاز پیدا خواهید کرد

۴- کت تک مردانه و چند ست شیک برای تمام فصول سال

بهراد
نویسنده: بهراد
بهراد هستم یه هوادار مد و فشن. بیشتر در مورد استایل آقایون می نویسم و مهندس مکانیکم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :