۴ طراح مد و فشن ایتالیایی

شاید خیلی از ما ایتالیا رو با برندهای مشهورش در حوزه مد و فشن بشناسیم. کارشناسان چی بپوشم در این مقاله قصد دارند به معرفی ۴ نفر از مشهورترین طراحان مد و فشن بپردازند. با ما همراه باشید. 

ad banner

جورجیو آرمانی

۱- جورجیو آرمانی

اولین فرد لیست ما کسی که در ۱۱ جولای ۱۹۳۴ متولد شده و سال ها به عنوان دستیار نی نو سریتو در زمینه طراحی لباس مشغول به کار بوده است. جورجیو همچنین بعد از ۱۹۷۰ به عنوان یک طراح آزاد کار (freelancer) به کارش ادامه داد. وی برند خودش را به همراه شریکش سرجیو گالاته در سال ۱۹۸۰ میلادی پایه گذاری نمود.

دومنیک دولچه

۲- دومنیک دولچه

طراح بعدی دومنیک دولچه است که در سال ۱۹۵۸ متولد شده است. وی به همراه استفانو گابانا برند دولچه اند گابانا را تاسیس کرد و در سال ۱۹۹۷ سودی معادل ۴۰۰ میلیون دلار نمود. این برند هم اکنون جز موفقیت ترین برندهای حوزه مد و فشن به شمار می آید.

ماریو پرادا

۳- ماریو پرادا

طراح و مالک برند مشهور پرادا که امروزه به عنوان یکی از لوکس ترین تولید کننده اکسسوری های چرم و عطر و ادکلن در دنیا شناخته می شود.

۴- ژان فرانکو  فره

او در ۱۵ آگوست ۱۹۴۴ متولد شده است. اولین مجموعه زنانه را در سال ۱۹۷۸، مجموعه مردانه ۱۹۸۲ عرضه نمود. ژان فرانکو فر به مدت ۸ سال به عنوان مدیر استایل مشغول به کار بوده است.

هر چند تعداد برندهای موفق پوشاک در ایتالیا کم نیستند اما ما در این مقاله به معرفی ۴ برند فوق موفق پرداختیم.

مطالب مرتبط:

۱- زندگی نامه تام فورد مالک مشهورترین برند مد و لباس

۲- زندگینامه بیژن پاکزاد طراح مد و فشن

۳- هابلوت جدیدترین ساعت مچی اش را ارایه کرد

۴- طراحان مطرح دنیای مد از گذشته تا به حال

سارا هنجنی
نویسنده: سارا هنجنی
دوستام به من میگن خوره مد بعضی هام میگن عشق تیپ زدن. لباس پوشیدن از بچگی برام مهم بوده، چند وقتی میشه که با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده همکاری میکنم. خیلی خوبه که آدم کاری انجام بده که دوست داره:)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :