طراحان مطرح دنیای مد از گذشته تا به حال

طراحی مد هنر استفاده از طراحی برای خلق زیورآلات یا پوشاک است. طراحی مد همیشه متاثر از نگرشهای اجتماعی، فرهنگ ها و جوامع مختلف بوده و به همان اندازه هم دارای تنوع بالایی است. طراحی و ارائه لباس های جدیدی که مورد پسند مردم جامعه قرار بگیرد کار زمانبری است، متخصصین این حرفه در عین حال باید بتوانند به طور دقیق زمان تغییر سلیقهٔ مصرف‌کننده را پیش بینی کنند. خیلی از طراحان مد توانسته اند در طول سالیان طرح‌های خود را مشهور کنند به طوری که با گذشت زمان فراموش نشوند. در این مقاله سایت چی بپوشم طراحان مطرح دنیای مد از گذشته تا به حال را برای شما شرح می‌دهیم.

ad banner

اولگ کاسینی

اولگ کاسینی طراح مد آمریکایی شهرتش را مدیون ژاکلین کندی است. او از سال ۱۹۶۰ تا اواخر سال ۱۹۶۳ برای مراسم‌های بسیاری که ژاکلین کندی شرکت می‌کرد، لباس طراحی کرد. لباس‌هایی که در مراسم‌ها و سفرهای اروپا، هند و پاکستان پوشیده شده بودند. لباس‌های او به سرعت به ترند دنیای مد تبدیل می‌شدند و تولیدکنندگان پوشاک و خانم‌های جوان از سبک پوشش او کپی برداری می‌کردند. اولگ کاسینی طراحی را از سال ۱۹۳۶ در نیویورک شروع کرد. همکاری او با ژاکلین کندی در زمینه طراحی لباس تاثیر بسیاری روی طراحی لباس‌های شب و لباس عروس داشت.

طراحان مطرح دنیای مد و جایگاه آن‌ها در تاریخ

لوئیس فراد

لوئیس فراد اولین بوتیک خود را در سال ۱۹۵۰ در کن فرانسه افتتاح کرد. لباس های طراحی شده توسط او هنگامی که افراد مشهور و بازیگران برای شرکت در مراسم کن به فرانسه می‌آمدند مورد توجه قرار می‌گرفت. سبک تجاری او از رنگ‌های روشن و درخشان لباس‌های فرهنگ‌های مختلف دنیا تاثیر می‌پذیرفت. لباس‌های طراحی شده توسط او گاها گلدوزی‌های خیره کننده و طرح‌های هندسی و ژئومتریک زیبایی دارند.

طراحان مطرح دنیای مد و جایگاه آن‌ها در تاریخ

لباس زنانه برند لوئیس فراد پاییز ۱۹۷۲

اشلی ماراموتی

اشلی ماراموتی در سال ۱۹۵۱ خانه مد مکس مارا را تاسیس کرد. بسیاری از طرح‌های اشلی ماراموتی در آن زمان آینده مد را تداعی می‌کردند. سبک تجاری او شامل طرح‌های کلاسیک و شیک نیز می‌شود. برندهای متفاوتی نیز در گروه مد مکس مارا قرار دارند که لباس‌های حاضری باکیفیتی را طراحی می‌کنند.

طراحان مطرح دنیای مد و جایگاه آن‌ها در تاریخ

هوبرت دی ژیوانشی

هوبرت دی ژیوانشی خانه مد خود را در سال ۱۹۵۲ در پاریس افتتاح کرد. او لباس‌های زیادی برای آدری هپبورن در فیلم سابرینا و فیلم‌های متعدد دیگری طراحی کرد. طرح‌های نوگرایانه و خانمانه از ویژگی سبک اوست. عمدتاً طراحی لباس‌های او دوخت سفارشی و آوانگارد بود.

 

طراحان مطرح دنیای مد و جایگاه آن‌ها در تاریخ

هالستون

هالستون اولین فروشگاه لباس خود را در سال ۱۹۵۷ در شیکاگو تاسیس کرد. شاید معروف ترین طراحی او، طراحی کلاه ژاکلین کندی در مراسم جشن شروع ریاست جمهوری همسرش باشد. سبک تجاری این طراح اوت کوتور یا دوخت سفارشی و یونیفرم‌هایی که در دهه ۱۹۷۰ طراحی می‌شدند بود.

طراحان مطرح دنیای مد و جایگاه آن‌ها در تاریخ

آندره کورژ 

آندره کورژ ابتدا در رشته مهندسی عمران تحصیل کرد ولی در سن ۲۵ سالگی به طراحی مد روی آورد. او در سال ۱۹۶۱ خط تولید پوشاک خودش را راه اندازی کرد. آندره کورژ به خاطر طراحی‌های فوق مدرنش شناخته شد.

طراحان مطرح دنیای مد و جایگاه آن‌ها در تاریخ

جفری بین

در سال ۱۹۴۷ جفری بین به نیویورک رفت و در سال ۱۹۶۳ خط تولید پوشاک خود را افتتاح کرد. او برای گلن کلوز و همسران روسای جمهور آمریکا لباس دوخته است. سبک تجاری این برند دوخت سفارشی و پوشاک آماده است.

اسکار دلارنتا

اسکار دلارنتا در زمینه نقاشی فعالیت میکرد و بعدا به دنیای مد جذب شد. او در سال ۱۹۶۵ نام تجاری خود را ایجاد کرد. برند او همیشه انتخاب هنرپیشگان مشهور هالیوود و افراد سرشناس بوده است. اسکار دلارنتا به طراحی لباس‌های شیک و چشم‌گیر مشهور است.

کارولینا هررا

کارولینا هررا تا سال ۱۹۸۰ که برند خود را تاسیس کرد در بوتیکی در ونزوئلا کار می کرد. او در سال ۲۰۰۸ از مجمع طراحان آمریکا جایزه دریافت کرد و تاکنون مجلات مختلف مد به تمجید و تبلیغ آثار وی پرداختند و افراد مهمی به آثار وی علاقمند شدند.

جانی تالبوت و آدریان رونهاف

مشتریان جانی تالبوت و رونهاف خانم‌هایی در رده سنی خاص هستند، مخصوصا خانم‌های بازیگر و افرادی که به مد سطح بالا علاقه‌مند هستند و در آلمان زندگی می‌کنند.

مطالب مرتبط: 

۱- برترین طراحان لباس در سال ۲۰۱۶

۲- افراد مشهور چقدر از لباس‌های فرش قرمز درآمد دارند؟

۳- پنج مدل کیف که خانم‌ها باید داشته باشند

۴- ثریا دارابی – بانوی نابغه ایرانی

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :