مهفام میرزایی در
0

چگونه هزینه لباس را کم کنیم؟

چگونه هزینه لباس را کم کنیم؟

اگر از نظر مالی دچار مضیقه شده اید به این معنا نیست که شما باید برای همیشه لباس خریدن را کنار بگذارید شما همیشه به تعداد مشخصی لباس نیاز دارید و بر اساس نیاز خود و نه بیشتر باید خرید کنید. خرید لباس ارزان و بی کیفیت نیز چاره کار نیست. اما با چند ترفند ساده می توان هزینه های خرید و نگهداری لباس را به مقدار قابل توجهی کاهش داد. چگونه هزینه لباس را کم کنیم؟

چگونه هزینه لباس را کم کنیم؟

1- خارج از فصل خرید کنید
بیشتر فروشگاه ها در پایان هر فصل برای جلوگیری از ضرر ماندن لباس در انبار اقدام به برپایی حراجی می کنند و لباس های آن فصل را به قیمت بسیار پایین تر به فروش می رسانند. اگر مشکل مالی دارید و مد روز بودن زیاد برایتان مهم نیست می توانید لباس دو فصل بعد خود را در انتهای هر فصل خریداری کنید به خصوص لباس هایی را که همیشه به آن ها نیاز خواهید داشت مثل دستکش زمستانی یا صندل تابستانی. موقع چنین خرید هایی از کیفیت مناسب اجناس و واقعی بودن تخفیف ها مطمئن شوید.

2- لباس های اصلی با کیفیت بخرید
لباس های اصلی مثل پیراهن، شلوار مشکی و … که اجزای اساسی کمد لباس های شما را تشکیل می دهند و بیش از بقیه لباس ها پوشیده می شوند باید کیفیت خوبی داشته باشند. پس صرف پول کافی برای خرید اجناس با کیفیت در این لباس ها پس از مدتی جبران خواهد شد چون اگر این لباس ها بی کیفیت باشند به زودی خراب شده و باید لباس های جدیدی بخرید و این یعنی هزینه بیشتر.

چگونه هزینه لباس را کم کنیم؟

3- خشک شویی نکنید
برای کاهش هزینه لباس به برچسب های شستشو و نگهداری لباس ها را به دقت بخوانید. به جز لباس هایی که برچسب فقط خشکشویی دارند بقیه لباس ها را خودتان بشویید. خشکشویی یکی از هزینه های مهم نگهداری لباس ها است و تا زمانی که مجبور به این کار نباشید این هزینه را پرداخت نکنید.

4- چانه بزنید
لباس هایی در مغازه ها یافت می شوند که دچار ایراد و آسیب هایی هستند مثل لکه یا زدگی پارچه یا خرابی زیپ که می توانید به راحتی آن ها را در منزل تعمیر کنید اما می توانید پیش از خرید این ایراد ها را بهانه کرده و چانه بزنید و تخفیف هایی اساسی بگیرید. این فرصت ها را از دست ندهید و از این کار خجالت نکشید.

5- راه های تازه برای خرید
راه های مختلفی برای خرید لباس وجود دارد مثل خرید از بنکداری ها یا انبار ها و عمده فروشی ها. گاهی در سایت های فروش لباس نیز می توان لباس ها را به قیمتی ارزان تر از بازار تهیه کرد.

اگر راه های دیگری برای کاهش هزینه لباس دارید در بخش نظرات منتظر شما هستیم.

مطالب مرتبط:

1- چرا نبايد لباس ارزان بخريم؟

2- لباس گران يا ارزان؟ کدام را بخريم قسمت اول

3- لباس گران يا ارزان؟ کدام را بخريم قسمت دوم

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :